Skocz do zawartości

Polsat Volleyball 1,2,3,4


swojadroga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że sytuacja z powstaniem płatnych kanałów na czas rozgrywek z udziałem Polaków nigdy więcej się nie powtórzy, choć 100% pewności co do tego nie ma, bo jest w ustawie ten nieszczęsny zapis o tym, że jeśli żadna otwarta TV nie zakupi praw do pokazywania imprez sportowych z udziałem reprezentantów Polski to taki mecz/zawody itd mogą być pokazane w kanale płatnym.

Prawa zakupił Polsat. Ten nadawca dysponuje kanałami otwartymi, aż czterema, zatem, gdyby ustawa obowiązywała, to sądzę, że musieliby właśnie tam je pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój już z tym kodowaniem. Klamka zapadła. Trzeba cieszyć się z występów polaków. Atmosfera na arenach boska, szczególnie gdy udało wygrać z Brazylią. Większa kultura niż na piłkarskim Euro. Mam nadzieję, że teraz rozbiją Rosjan. Dobrze, że udało mi się to wszystko nagrać. Mogą to być historyczne mistrzostwa jak nasi wygrają. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie wyrazić swój sprzeciw to wypowiadajcie lub nie przedłużajcie umów z CP to jest najbardziej skuteczne ,a takie komentarze w których wylewacie swoje żale nic nie zmienią

 

Polska jest krajem w którym nadmiernie łamie się prawo i to prawo jest bardzo trudno wyegzekwować .Jeżeli się nie mylę to CP dostał wysoką karę pieniężną za kodowanie meczów eliminacyjnych w piłce .Dowodem były sms-y w których panowie umawiali "po ile mecze mają chodzić " .I co jak skończyła się ta sprawa - może wiecie ?

 

Nie tak dawno niejaka Szostak zachwalała Solorza że to jest filantrop ,czyli jak rozumiem transmisja powinna kosztować jeszcze więcej ,a oferowana cena w ppv była wręcz okazyjna bo stanowiła równowartość 3-4 biletów do kina

 

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo ,że Polska reprezentacja w piłce nożnej nie zagra na najbliższych ME i oczywiście najbliższe Euro będzie można znowu zobaczyć w ppv bo oczywiste jest, że tym bardziej nie znajdą się sponsorzy aby pokazać imprezę na antenie otwartej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tworzą 4 kanały i to w dodatku SD to powinni ramówkę zapełnić jakimiś magazynami, a nie tylko 1 "Polska 2014". Denerwują mnie te spoty pokazujące fragmenty zmagań siatkarskich, zamiast pokazywać na 4 kanałach takie spoty powinni zainwestować w magazyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie wyrazić swój sprzeciw to wypowiadajcie lub nie przedłużajcie umów z CP to jest najbardziej skuteczne ,a takie komentarze w których wylewacie swoje żale nic nie zmienią

 

Dlaczego? Przecież to nie abonenci CP narzekają, oni dostali mistrzostwa "za darmo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy ustawa wejdzie w życie to się okażę. KE może coś zakwestionować, dwa ustawodawstwo może się przeciągnąć ,a w styczniu 2016 mamy ME 2016 piłkarzy ręcznych. Decyzja każdego z osobna. Ode mnie Solorz nie zobaczy złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania28:

Akurat. :P Najbardziej narzekają ci, którzy nie mają dostępu. Abonenci CP są raczej zadowoleni, jak pokazują wyniki oglądalności PV. Nie wiem co jest złego w kodowaniu sportu, kiedy nie można znaleźć sponsora dla otwartej transmisji? Firma nie ma obowiązku nic nikomu sponsorować i narażać się na straty.

 

Nic nie rozumiesz z wypowiedzi Szostak. Ona lubi się podlizywać. To jej prywatna opinia i nie należy przywiązywać do niej wagi.

 

@wislok:

Sprawa na pewno się nie przeciągnie. Bo jest traktowana priorytetowo. Nieoficjalna kara na Solorzu-Żaku za popieranie Schetyny. Gdyby państwu zależało tak na dobru obywateli, to wpisano by więcej dyscyplin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że nikt nie będzie sponsorował wam sportu. Wszystko musi się opłacać. A ta sytuacja jest wyjątkowa - CP został podstawiony pod ścianą, przez polityczne sympatie właściciela. Decyzja o kodowaniu, to zło konieczne żeby nie ponosić strat. Jeśli to jest wina, to polecam samemu prowadzić taki biznes. Zobaczymy czy inni będą tacy skorzy do dawania ludziom czegoś za darmo. :P

To ty powinieneś zrozumieć, że państwo nie jest organizacją charytatywną i nie będzie dotować Solorza, bo ten przez sześć lat nie potrafił zabezpieczyć finansowo transmisji z mistrzostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że państwo nie dotuje firmy Solorza-Żaka. Bo dotacja była dla PZPS. To nie dobroczynność, tylko obowiązkowe wspieranie sportu. Ale powinno wspomóc miasta w organizacji. Spółka z udziałem SP jako sponsor transmisji, też by zrobiła wiele dobrego dla obywateli. Dała by niekodowane transmisje naszej reprezentacji wszystkim. Jakoś nie mają problemów ze wspieraniem finansowo np. Agory. Inne państwa wspierają lokalny biznes. Dlaczego Polska ma być wyjątkiem? W tym wypadku, CP chodziło tylko o sponsora - ze wszystkim innym sobie poradzili.

 

Zresztą sprawa rozchodzi się o obietnice. Rząd mamił nią Solorza-Żaka prawie do końca. Ten w nie wierzył i dlatego nic innego nie szukał. Trudno nie wierzyć kolegom. Za późno zorientował się, że chcą go ud*pić. Stąd te gorączkowe reakcje i decyzje na ostatnią chwilę. Sprawa ma szerszy kontekst, o czym świadczą wzajemne oskarżenia i mieszanie się TVP. Aż dziwne, że to nie skończyło się większym skandalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywajmy sponsorowania transmisji dotowaniem stacji. Tym tokiem rozumowania każda reklama jest dotowaniem jednych przez drugich. Ile np. klubów sportowych ma logo PGE i nikt nie widzi nic złego.

Owszem, Polsat by na tym też zarobił ale czy to coś złego ? Wszyscy byliby zadowoleni - Polsat, Orlen, bo miałby swoje reklamy (to on miał głównie sponsorować) i co najważniejsze kibice.

Niestety, "ktoś" mieniący się dla niepoznaki liberałem włożył kij w szprychy kapitalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mecz o wszystko, to będzie prawdziwa wojna, dla Ruskich będzie to piekło :)

Świetne MS, swietna atmosfera ;)

 

Dziś to będzie najlepszy z najlepszych meczów w historii :) To będzie piekło, kocioł dla Rosjan. Emocje na żywo tuż tuż, już doczekać się nie mogę bycia tam na żywo :)

 

Do zobaczenia na hali ;) Sprawmy ruskim piekło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powinno wspomóc miasta w organizacji.

Przecież od strony organizacyjnej wszystko jest w porządku. Problemem jest tylko jeden. Solorz w 2008 roku się przeliczył albo tylko tak mówi, aby z mistrzostw wyciągnąć jeszcze więcej i mieć wytłumaczenie dla zakodowania.

 

Spółka z udziałem SP jako sponsor transmisji, też by zrobiła wiele dobrego dla obywateli.

Solorz, jako filantrop, sam mógłby zasponsorować transmisje, ale nie zrobił tego z jakiegoś powodu. Ciekawe z jakiego? Może z tego samego powodu nie uczyniła tego spółka z udziałem SP.

 

Ten w nie wierzył i dlatego nic innego nie szukał.

Chcesz mi powiedzieć, że Solorz swój biznes opiera na wierze? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że państwo nie dotuje firmy Solorza-Żaka. Bo dotacja była dla PZPS. To nie dobroczynność, tylko obowiązkowe wspieranie sportu. Ale powinno wspomóc miasta w organizacji. Spółka z udziałem SP jako sponsor transmisji, też by zrobiła wiele dobrego dla obywateli. Dała by niekodowane transmisje naszej reprezentacji wszystkim. Jakoś nie mają problemów ze wspieraniem finansowo np. Agory. Inne państwa wspierają lokalny biznes. Dlaczego Polska ma być wyjątkiem? W tym wypadku, CP chodziło tylko o sponsora - ze wszystkim innym sobie poradzili.

 

Zresztą sprawa rozchodzi się o obietnice. Rząd mamił nią Solorza-Żaka prawie do końca. Ten w nie wierzył i dlatego nic innego nie szukał. Trudno nie wierzyć kolegom. Za późno zorientował się, że chcą go ud*pić. Stąd te gorączkowe reakcje i decyzje na ostatnią chwilę. Sprawa ma szerszy kontekst, o czym świadczą wzajemne oskarżenia i mieszanie się TVP. Aż dziwne, że to nie skończyło się większym skandalem.

 

To co piszesz to jakieś pomieszanie z pokręceniem.

Nie robi się biznesu na wierze i obietnicach. Solorz-Żak zapłacił za prawa do transmisji 60 mln zł (15 mln EUR) i jego problemem jest, by się to zwróciło. Owszem Orlen rozpatrywał wsparcie mistrzostw, ale bardzo ciekawe tło do tego dają 'taśmy' Wprost, gdzie prezes Orlenu mówi, że istnieje duże ryzyko, że pieniądze z Orlenu, które zasiliłyby PZPS w jakiś sposób jednak trafiłyby do Solorza i dlatego on chce akceptacji Premiera dla takiego działania. Skoro przelewu z Orlenu nie było, to widać Tusk też uznał, że takie ryzyko istnieje.

TVP niezależnie jaką propozycję Solorzowi złożyła, to z pewnością nie mogła się licytować na takim poziomie jak te 60 mln. Dlaczego miałby się dokładać do tego Orlen - nie rozumiem. To przecież nie jest firma charytatywna. Dołożyła się do reprezentacji, ma logo na koszulkach więc uznała, że wystarczy.

Miasta same płaciły PZPSowi dotację do mistrzostw, bo rozgrywki u nich to kwestia reklamy, prestiżu i przyjeżdżających turystów. Najwięcej zapłacił Wrocław, który ma najmniejszą halę, dlatego nikt z PZPSu mu tego nie wypominał.

Na otarcie łez mogę dodać, że we Francji (która też bije się o półfinał) mecze nie są dostępne w otwartych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem z tej nienormalnej sytuacji jest zmiana ustawy, która rozszerzy listę dyscyplin, z których transmisje obligatoryjnie powinny być nadawane w kanałach otwartych. Obecne rozwiązanie powoduje, że każdy, kto kupuje prawa do emisji w pierwszej kolejności będzie rozważał maksymalny zysk z takiej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prezes22 w takim razie nie wiem po co w 1989 roku Polska przeszła z socjalizmu na system kapitalistyczny. Po co nam były te wszystkie przemiany (może nie do końca udane) jak większość Polaków ma dalej mentalność "państwo musi nam dać". Najlepiej uchwalać kolejne ustawy, ograniczenia i dalej twierdzić ze mamy wolny rynek. Jeśli chcemy wolny rynek, to państwo nie powinno się w znaczący sposób mieszać, tak żeby nakazywać jakiejś firmie co ma robić z czymś co legalnie zakupiła, wyprodukowała. Wolę mieć wybór i zapłacić za to co chcę - płacę Cyfrowemu Polsatowi - mam go m. in. ze względu na siatkówkę. Nie narzekam że nie mam w CP LM, LE itp., ale wiem że jeśli chciałbym więcej piłki to wtedy wykupiłbym nc+. To dla mnie jest normalne. Nienormalne jest płacenie coraz większych podatków czy obowiązkowych danin publicznych jak abonament RTV, który przejada moloch jakim jest TVP. Wiem co oferuje mi CP i to mi odpowiada, jeśli nie będzie mi odpowiadać zrywam umowę. W TVP może mi coś się podobać, albo nie, ale i tak jestem zmuszony płacić za TVP.

 

Co do mistrzostw, jeżeli dopłaciłoby Polsatowi do nich państwo czy to bezpośrednio rząd czy spółka skarbu państwa to są to pieniądze publiczne, nasze pieniądze. Każdy obywatel zapłaciłby Polsatowi za te mistrzostwa. A tak Polsat dał wybór, jeśli chcesz to płać za transmisje, jeśli nie chcesz nie płacisz, a i o swoich klientów potraktował dobrze.

 

P.S. Żeby mnie źle nie zrozumieć, nie jestem za likwidacją TVP, tylko uważam że jest źle zarządzana, skomercjalizowana oraz zbyt dużo tam biurokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus.kul - ja nie narzekam na obecną sytuację, staram się tylko niektórym uzmysłowić, że nie dopłaca się z publicznych pieniędzy (niezależnie czy bezpośrednio czy przez spółkę SP) prywatnemu przedsiębiorcy pro publico bono wtedy, gdy on w swojej działalności kieruje się jedynie chęcią maksymalizacji zysku. Osobiście wymieniałem stary dekoder SD i zawierałem nową umowę na DRH6, więc też mam te mistrzostwa nie płacąc kosmicznej ceny (prawdę mówiąc do tej pory jeszcze nic nie zapłaciłem).

Co do zmiany ustawy - uważam że najlepiej byłoby, gdyby sprawa potoczyła się tak jak przy eliminacjach do ME2016: Jest zapis ustawowy, że transmisje reprezentacji mają być w kanale otwartym, więc wszyscy zobaczyli spotkanie Polska - Gibraltar w Polsacie, natomiast cała reszta poszła w Polsacie Sport / Polsacie Sport Extra. P. Solorz musiał zapis ustawowy uwzględnić i na pewno wziął to pod uwagę nabywając prawa do emisji.

Pozostała dyskusja, żeby p. Solorz się zlitował i chociaż odkodował finał siatkówki wydaje mi się dziecinadą.

Ale chyba faktycznie zrobił się offtop, więc tyle o polityce (przynajmniej z mojej strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się mały offtop, dlatego napiszę najpierw o samych kanałach Polsat Volleyball. Realizacja transmisji z mistrzostw robiona przez Polsat jest naprawdę na najwyższym poziomie. Ogólnie organizacja turnieju w Polsce to była bardzo dobra decyzja FIVB. Zorganizowaliśmy imprezę, którą zapamięta cały siatkarki świat. Ja tylko żałuję, że mało meczy w Krakowie.

Co do jakości Polsat Volleyball 1 HD też nie ma zastrzeżeń. Gdyby Polsat miał więcej praw to dla siatkówki fajnie jakby pozostał jeden Polsat Volleyball HD, tylko oczywiście szerzej dostępny tak jak Polsat Sport.

 

@prezes22 też nie chcę politykować - nie takie forum. Jednak dla mnie każda ustawa ograniczająca swobody gospodarki wolnorynkowej to zło, chciałbym w Polsce prawdziwej liberalnej gospodarki, dlatego tak mam (nie brać mnie za korwinistę). Wystarczy odpowiednie prawodawstwo które zapewnia uczciwą konkurencję i prawa konsumentów. Dodatkowe zbędne regulacje tylko szkodzą przedsiębiorstwom, szczególnie tym mniejszym - wiem to z życia. Co do odkodowania mistrzostw teraz - bez sensu, do tego to byłoby nieuczciwie dla osób które zapłaciły za pełny pakiet transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w propagandowym "wywiadzie" Gugały z Kmitą na Polsat news wspomnieli coś o tym , że Niemcy wykupili prawa do transmisji z półfinału. Może to ktoś potwierdzić?

W zapowiedziach programowych stacji niemieckich jednak tego nie widać. Ale jest (jak wiadomo już w Polsce) stream na sportdeutschland.tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...