Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to zmień, wejścia HDMi nie zawsze są jednakowe ze względu na obsługiwane dodatkowe funkcje protokołu HDMi, myślenie przez analogię nie zawsze daje efekt. Niektórzy producenci telewizorów w instrukcjach obsługi dodają komentarze właśnie dotyczące audio na HDMi i obsługi różnych standardów audio na konkretnych wejściach HDMi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się problem z wysyłaniem obrazu via HDMI do TV ?

Jeżeli tak, to na jakich TV ?

 

Posiadam nowiutki HD 5500s i po jego włączeniu nie jest puszczany obraz do telewizora (Panasonic TX-P42G30) po HDMI.

Po euro z kolei nie ma problemu. Co więcej po zmianie rozdzielczości, czy to na wyższą, czy to na niższą lub po uruchomieniu przywrócenia ustawień fabrycznych sygnał jest przesyłany. Ale jest to wszystko ładnie i pięknie do czasu. Po wyłączeniu dekodera sytuacja z brakiem obrazu po HDMI znowu się powtarza.

Dodam, że zmiana kabla HDMI, portów w TV nie pomaga. Zmiana ustawień TV, VIERA także na nic.

 

Z kolei, z dekoderami takimi jak: HD 2000 Mini, czy Echostar DSR-7200 hd nie było problemu.

 

Serwis CP zalecił wymianę dekodera DLAJ-150(..), lecz w "nowym" jest to samo DLAJ-150(..).

 

Rozmawiałem z serwisem CP i HDMI zaimplementowane w HD 2000 nie powinno się różnić od tego z HD 5500s , a problem w końcu udało się oficjalnie zarejestrować i ma zostać wyjaśniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z dekoderem. Podłączam go przez HDMI po przejściówce na DVI do projektora BenQ. Wszystkie menu polsatowskie działają OK, programy ustawione. Dźwięk wypuszczony przez scarta na głośniki działa. Opisy dotyczące programu, EPG itp. wszystko działa ale nie ma obrazu. To samo na różnych rozdzielczościach.

Przy przełączaniu programów pojawia się nazwa itp, kilka kropek ale obrazu nie ma. Kabel, przejściówka są OK (laptop w ten sposób podłączony nie robi problemów).

 

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś objawiła się nowa, wątpliwej potrzeby, funkcja tego tunera. Podczas oglądania jednego z programów (z transpondera nc+), na ułamek sekundy pojawiła się pomarańczowa plansza z jakimś komunikatem, a potem ruszyło pobieranie listy kanałów. W HD3000, HD5000 i HD6000 lista aktualizowała się w tle podczas uruchamiania tunera. Tutaj mamy więc wątpliwej jakości ulepszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można już podłączyć inny dysk niż DTU 320? Za kilka dni będę miał dekoder w domu i nie wiem czy rozglądać się za dyskiem zewnętrznym. W instrukcji tego dekodera odnalazłem fragment "Uwaga! Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5”. Dyski 3,5” oraz dyski o prędkości obrotowej 7200 obr/min. wymagają własnego zasilania....." Czyli z tego tekstu wynika, że mogę podpiąć dysk innej firmy niż CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder zaczyna mnie coraz bardziej irytować. Zacina się co jakiś czas, tak, że trzeba go odłączać od gniazdka, często przy używaniu PVR. Także ipla nie działa idealnie, bo tylko raz na jakiś czas można płynnie obejrzeć jakiś program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...