Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując fajny prosty dekoder ciut nowszej technologi ( panel przedni dotykowy, lepszy pilot ) nic poza tym po prostu produkt CYFROWY POLSAT TECHNOLOGY.
jak z jakością obrazu w HD5500s

Jakość obrazu podobna do tych z serii 5000, 6000 - by nie powiedzieć, że taka sama. Niby z nowym, szybszym procesorem ale kto to zauważy. Panel przedni dotykowy :roll: - Tylko kto dziś lata do dekodera, aby cokolwiek zmienić: włączyć, przełączyć, wyłączyć. Jest, bo jest. Ale kogo to dziś rajcuje. Pilot pochodzi z deka 6000 HD. Ale taki sam zapewne teraz dodają do 5000 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Też uważam, że wygląda to tak, jakby te kanały były już wcześniej wyszukane i są na liście. A jakie kanały masz powyżej pozycji 1001?

 

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli to nie pomoże, zwróciłbym się z prośbą o wymianę dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kurier przywiózł HD5500s w związku z przedłużeniem umowy i wymianą z HD3000. Pierwsze wrażenia pozytywne. Konstrukcja jest solidna, nic nie trzeszczy, nie odstaje. Karta siedzi mocno w czytniku i nawet przy mocnym ruszaniu dekoderem nie ma zamiaru ruszyś się z miejsca. Kable nie przesuwają dekodera, choć jedna gumka od podstawy jest gdzieś o 2 mm głębiej, przez co gumka ta nie spoczywa zupełnie na podłożu, ale to szczegół, bo sam dekoder leży stabilnie i nie tak łatwo go przesunąć. Oczywiście na plus w stosunku do HD3000 wyświetlacz. Pilot także jest bardziej funkcjonalny, choć przyciski mają większy skok i ja muszę się do tego przyzwyczaić. Samo działanie jest bliźniaczo podobne do innych dekoderów ze stacji CP. Wydaje się, że sprzęt reaguje nieco szybciej niż HD3000, kanały momentami przełączają się naprawdę błyskawicznie, po 1-2 kropkach jest obraz i dźwięk, ale czasami dopiero po 4 kropkach, nie wiem od czego to zależy. Jakość obrazu ciężko ocenić tak z pamięci, choć zauważyłem, że odcień menu jest nieco ciemniejszy niż w poprzednim dekoderze. Podsumowując, na pewno nie jest to sprzęt, który wyróżnia się czymś szczególnym spośród innych na rynku, jednak mnie nie zawiódł i jestem z niego na teraz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moim zdaniem ta funkcja w HD5000 jest dobrze rozwiązana, można w prosty sposób wyłączyć dekoder do stanu czuwania lub monitorowania. Dziwię się że w najnowszym HD5500s jest to dużo gorzej rozwiązane.

 

Rozwiązane jest to bardzo źle , w trybie monitorowania lub odbioru dekoder wyciąga z gniazdka tyle samo watów (28 w według papierka) a włączając tryb czuwania trzeba za każdym razem potwierdzać chory komunikat wyświetlany prawie na cały ekran ... w porównaniu do hd 5000 robi więcej papu z gniazdka ot to taka nowość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD5500s mam od tygodnia i problem jakiego nie miałem z żadnym innym dekoderem. Mianowicie po dłuższym wyłączeniu (tryb monitorowania) dekoder sam zmienia rozdzielczość obrazu z 1080i na 576p. Pod ten sam tv tym samym kablem i pod to samo złącze HDMI miałem podłączone H370G, HD3000 i HD5000 i nie było takiego cyrku. Czy czeka mnie znowu wymiana dekodera czy jest jakieś rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od jakiegoś tygodnia mam ten sam problem z dekoderem HD7000.Po dłuższym wyłączeniu pojawia się na ekranie komunikat brak sygnału poprzez hdmi,albo jak się jakimś cudem pojawi,to rozdzielczość jest na 576p.Tak więc trzeba poprzez menu dekodera na nowo przestawiać na 1080i.Może będą mieć zgłoszenia w CP i się w końcu wezmą za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że trafiłeś na ferelny egzemplarz i wymiana wskazana. U mnie od poniedziałku jak go podłączyłem wszystkie ustawienia trzymają według moich preferencji i nie mam z nim kłopotów. Dodam że udało się mi zakupić u oficjalnego sprzedawcy Polsatu dysk 320 w cenie 210 zl i trochę dziwią mnie ceny na portalu All.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałem się na infolinii CP w dziale technicznym że powodem tych zmian rozdzielczości obrazu po dłuższym wyłączeniu jest błąd w sofcie. Wiedzą już o tym i pracują nad poprawką, jak długo nie wiadomo.

Niepotrzebnie wymieniałem dekoder ale jeszcze dwa dni temu nic nie wiedzieli o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...