Skocz do zawartości

Rosnąca liczba abonentów Polsat Box


domel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i tempo rozwoju CP jednak sie nie zatrzemało

 

juz maja 1,5 mln abonentow no niezle, a jak cala reszta wypada C+ czy N

 

a to artykul potwierdzajacy

Cyfrowy Polsat ma 1,5 mln abonentów!

W internecie rozpoczęła się kampania reklamowa Cyfrowego Polsatu. Pretekstem do niej jest świętowanie pozyskania przez operatora 1,5 mln klientów.

Cyfrowy Polsat jest więc największą cyfrową platformą satelitarną w Polsce. Pod koniec zeszłego roku CP miał milion klientów. Oznacza to największe tempo pozyskiwania klientów i największą bazę abonencką. Według przedstawicieli Cyfrowego Polsatu najbardziej w sprzedaży słonecznej platformy pomógł...

 

...start platformy N oraz "względne" uszczelnienie systemu kodowania.

zrdolo m2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

"w sprzedaży słonecznej platformy pomógł...

 

...start platformy N"

 

hahahahha

 

A po drugie mogą sobie mieć nawet 2 miliony jak i tak wynik finansowy mają gorszy od Cyfry+. A w biznesie liczy sie kasa przede wszystkim. Już nie mówiąc o tym że ciekawe ile abonentów polsatu to martwi abonenci (tacy którzy płacą raz na rok albo na wakacje w domu letniskowym, ewentualnie jak są jakieś ważniejsze wydarzenia sportowe) jestem przekonany że sporo jest takich ludzi.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widać ludzie biorą abonament CP,bo ma tanie pakiety (pakiety Mini,Familijny, Relax Mix i rmf) i niechcą dużo płacić... ja osobiście kupiłem CP ze względu na niskie ceny pakietu... :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wcale to Cyfry nie śmieszy. Wszyscy wiedzą, że Cyfra jest niedoinwestowana technicznie i ma przycięte koszty tak, że aż boli. Rentowność się za chwilę pogorszy, przecież będą nowe transpondery, emisja HD, dekoderki do wymiany jak leci, a abonentów jakby nie ma. Wydaje mi się, ż płacą bolesną cenę, za sztuczne poprawianie wyniku finansowego - co było obliczone na sprzedaż platformy. Póki co nic z tego nie wyszło, a abonentów jakby ubywa... ;) Zobaczymy w tym roku wyniki platform - coś podejrzewam, że będą niespodzianki finansowe. I tak oto Polsat świętuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

"w sprzedaży słonecznej platformy pomógł...

 

...start platformy N"

 

hahahahha

 

A po drugie mogą sobie mieć nawet 2 miliony jak i tak wynik finansowy mają gorszy od Cyfry+. A w biznesie liczy sie kasa przede wszystkim. Już nie mówiąc o tym że ciekawe ile abonentów polsatu to martwi abonenci (tacy którzy płacą raz na rok albo na wakacje w domu letniskowym, ewentualnie jak są jakieś ważniejsze wydarzenia sportowe) jestem przekonany że sporo jest takich ludzi.

 

Don_Mag

 

w biznesie bardziej liczy się przywiązanie klienta do danej marki. co z tego, że mają 1,5mln abonentów skoro tak na prawdę nie robią nic, aby ich utrzymać. 0 promocji dla stałych abonentow, 0 ułatwień, tylko liczenie na kasę i na liczby. liczy się CRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z raportów z systemu rejestracji umów Cyfrowego Polsatu, największa polska platforma nie osiągnęła jeszcze liczby 1,5 mln abonentów, o czym poinformowały niektóre media. Ogólna liczba klientów platformy na dzień dzisiejszy wynosi około 1,4 mln. Należy wyjaśnić, iż te dane uwzględniają również osoby pozostające tylko w ewidencji, nie opłacające miesięcznego abonamentu.

 

 

Należy przypuszczać, iż kampania operatora, informująca o pozyskaniu 1,5 mln abonenta jest odpowiedzią na zbliżającą się konferencje platformy nowej generacji n, na której m.in. ma być przedstawiona informacja o zaskakująco wysokiej liczbie pozyskanych abonentów.

 

Przypomnijmy, iż według raportów sprzedaży liczba abonentów Cyfrowego Polsatu na koniec 2005 r. wyniosła 580 tys. W listopadzie 2006 r. Cyfrowy Polsat oficjalnie ogłosił przekroczenie liczby miliona aktywnych abonentów. Przedstawiciele platformy Cyfra+, podczas konferencji, która odbyła się 15 grudnia 2006 r. w Warszawie przekazali natomiast informacje, iż z usług tej platformy korzysta 900 tys. abonentów.

 

 

Źródło: skysunsat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste wytłumaczenie jak to jest z liczą abonentów. Mój przykład: byłem abonentem CP do końca ubiegłego roku, w terminie rozwiązałem umowę i w lutym podpisałem nową umowę, oczywiście na nowych promocyjnych warunkach, przy okazji do szafy powędrował badziewiasty Echostar 616 a kupiłem moduł. W elektronicznym centrum obsługi abonenta figurują moje obydwie karty (stara i nowa), czyli jestem, że tak powiem dwoma abonentami w jednej osobie, mimo, ze stara karta nie jest opłacana. Myślę, że takich abonentów jest więcej, stąd duża liczba ogólna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w biznesie bardziej liczy się przywiązanie klienta do danej marki. co z tego, że mają 1,5mln abonentów skoro tak na prawdę nie robią nic, aby ich utrzymać. 0 promocji dla stałych abonentow, 0 ułatwień, tylko liczenie na kasę i na liczby. liczy się CRM

 

Przepraszam, ale jakos mi sie wydawalo jakby "Polsat" w ciagu ostatnich pare miesiecy wzbogacil oferte o okolo 10 programow, pomimo to ze niektore sa slabe. Chyba mi sie musialo przesnic.

Nawet tak nie mozna powiedziec ze programy sa slabe, bo zawsze sa osoby ktore sie interesuja bele jakimi programami. Kazdy ma inny gust.

 

Wiec nie mowmy ze "Polsat" nic nie robi. :wink:

Staraja sie jak i inne dwie platformy cyfrowe, ale kazda platforma w inny kierunek, a kazdy potencjalny klient ma prawo wyboru.

 

Ja osobiscie gratuluje Sloneczku i ciesze sie na przyszlosc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet MINI, np. jako drugi abonament.

Trzeba być bogatym, aby posiadać dwie umowy z jednej platformy. :wink:

 

A tak poważnie, jeśli Cyfra+ nie zrobi daleko idącej promocji w sprzedaży swoich produktów, to nawet wszędobylskie reklamy, jakie ostatnio widuje się na TVN-ach, nic nie pomogą. Też jestem ciekaw, jakie będą wyniki poszczególnych platform?

Mam dwóch kolegów, którzy mają: pierwszy kartę Cyfry+, bo ma własny dekoder - Fredka. Drugi, bo kupił od C+ dekoder i ma dodatkowo kartę, ale obydwaj już nie są abonentami Cyfry+. Pewnie są zaliczeni w gronie "szczęśliwych" abonentów C+ :roll:

- co za śmieszna dedukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mojej opini Cyfrowy Polsat ma co najwyżej 1,1-1,2 mln aktywnych abonentów.I jak tak dalej będą pomiatać swoimi klientami,to ta liczba zacznie spadać.O BOKu Polsatu to już można ze trzy epopeje napisać!!!!! Ktoś tu pisał o przywiązaniu do marki,Polsat zawsze będzie w cieniu TVNu i Canal+ i nic na to nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to dobrze ze Polsat stale sie rozwija.Tak naprawde to przeciez nikt na poczatku nie dawal im wiekszych szans na istnienie.Poza tym to zaczynali od nowa tworzac swoja platforme podczas gdy Cyfra to przeciez produkt francuski w dodatku polaczony pozniej z Wizja- oni juz wiedzieli o co "biega" w tym interesie.Dlatego mnie osobiscie dziwi czasem ich twarda postawa i brak checi zmiany czegokolwiek.Mysle tutaj szczegolnie o tunerach,ich oprogramowaniu,wysokim abonamencie - poza promocjami.

W Cp moze brak programu lojalnosciowego dla abonentow i kilku innych pozycji znanych z C+ ale moim zdaniem maja dosc proste zasady i to sie liczy dla wielu ludzi.

Co do BOK to musze powiedziec ze epopeje rowiez moge napisac o C+ a takze N - chociaz ci istnieja dosc krotko.

Mamy w koncu prawo wyboru i dlatego kazdy ma to co lubi.Czy 1,5 miliona jest prawda,tego nie wiem.W moim miescie anten CP przybywa codziennie.Na pewno ta liczba jest pewnym chwytem majacym tez przyciagnac ewentualnych dystrybutorow nowych programow jak i tez reklamodawcow.W przyszlosci moze wplynac m.in na dalsza obecnosc kanalow ITI na platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie tylko kanałow ITI ale mysle ze i operatorzy niektorzy zaczynaja sie glowic co podpisali umowy na wylacznosc z N czy C+ chodzi tu np o discovery HD, national geographic, halmark, Hbo i jeszce pare ale poki co nic tylko sie cieszy juz nie dlugo startuje POLSAT SPORT HD i pojawia sie nowe dekodery HD, także spadnie liczba osob zainteresowanych N i C+ bo tkaze HD bedzie w CP i pewnie bedzie i tak miec lepsza oferte od pozastalych dwoch platform

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejmijcie te pakiety mini, te nieaktywne dekodery to nie wiem czy połowa tego 1,5 mln wyjdzie :D

Tak więc dostęp do kanałów na wyłączność typu TV1000 ma powiedzmy nie 1,5 mln, a 700-900 tys - czyli być może nie wiele więcej niż np. tych co mają dostęp do NG przez C+. Tak więc jak Cyfra zapłaci więcej kaski dla NG, to dla nich nie zrobi to różnicy.

I tak za tą wyłączność płacą abonenci, więc C+ może sobie na to pozwolić (jak wszyscy zresztą) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to można powiedzieć, że nie wiadomo, czy CP ma w rzeczywistości 1,5 mln abonentów aktywnych, bo niestety nie siedzimy w ich bazie danych. U mnie w mieście też widzę dużo anten CP, więcej niż C+. Dodać trzeba to, że sporo osób korzysta także z swoich starych anten, tak jak np. ja oraz też znam kilka osób, które także posiadają CP, a nie mają anteny CP. Jeśli chodzi o umowy na wyłączność, to z tego co się orientuję to HBO było by chętne być dostępne na CP, zresztą sami wiecie, tak samo kiedyś czytałem, że Hallmark też by był chętny, tylko wiadomo też czemu np. Hallmark, czy HBO podpisały umowę na wyłączność, a to z prostej przyczyny, ponieważ każdy uważał, nawet my abonenci, że CP nie ma przyszłości, a teraz za ryzykuję stwierdzeniem, że CP może naprawdę jeszcze podpić nasz rynek TV i przejąć dużą część abonentów C+, jeśli w końcu będzie miał też HBO, to prawie na pewno, ale jak na razie za wcześnie jest wróżyć dalszą przyszłość CP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem tego taki pewny. Jedynym atutem C+ nie jest tylko HBO. Myślę, że nawet po włączeniu HBO do CP mało który abonent Cyfry przejdzie do Polsatu zostawiając takie kanały National Geographic, Canal + czy Planete. Po ew. włączeniu HBO do CP mogą przyjść osoby, które dotychczas nie miały żadnej platformy, a abonenci Cyfry (raczej) nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...