Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie. Według cennika sprzętu zamieszczonego na stronie Internetowej Cyfrowego Polsatu Moduł CAM CI+ kosztuje 200 zł. Czy w tej sytuacji można zakupić w dowolnym APSie owy moduł na własność i zarejestrować go na siebie bez konieczności podpisywania umowy? Chciałbym używać tego modułu w opcji Prepaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Czy są nadal dwie wersję modułów obecnie w sprzedaży? Ponieważ dziś zamawiając ofertę przez telefon, biorąc moduł miałem do wyboru dwie wersję, CI+(który wg konsultantki nie współpracuje ze wszystkimi urządzeniami) albo samo CI dla starszych urządzeń. Wziąłem samego CI ponieważ mam arive 250. I nie wiem czy dobrze wybrałem, który jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem że jest już tylko sprzedawany ten CI+ w trybie "legacy". Tylko wczoraj pani na infolinii dała

mi wybór jaki chcę moduł i właśnie jak zapytałem o różnice, oczywiście nie wiedziala różnicy między nimi ale znalazła jakąś specyfikacje, przeczytała i różnica właśnie była w nazwie i że ten CI+ nie współpracuje ze wszystkimi urządzeniami, natomiast drugi CI ale już bez plusa. Może teraz sprzedają moduły już w trybie "legacy" i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale Ariva 250 posiada CI "bez plusa". Tym samym logicznie rzecz biorąc CAM CI+ nie będzie działać. Jeżeli CAM CI+ (ale faktycznie CI+) jednak funkcjonuje, oznacza to, że Ariva 250 posiada CI+, czego nigdzie w opisach tego modelu nie znalazłem, albo ten CAM jest właśnie tzw CI+ legacy.

 

CAM-y "legacy" nie odpowiadają z technicznego punktu widzenia żadnej normie ("ani to, ani tamto"), dlatego powodują niestety w spółpracy z niektórymi modelami dekoderów niemałe problemy.

 

CI (bez plusa) powinien być zawsze preferowany, gdyż uniemożliwia zdalny dostęp operatora/nadawcy w celach restrykcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ostatnio szarpałem z uprawnieniami i wszędzie słyszałem żeby ustawiać tv na kanał z częstotliwości 12284 to tak mnie naszło, skoro moduł używa tylko tej częstotliwości do aktualizacji uprawnień, to teoretycznie jeśli tak jak teraz mam na 9 miesięcy promocyjnie pakiet HBO HD to po upływie tych 9 miesięcy i "wygaśnięciu pakietu" wystarczy omijać kanały z tej częstotliwości i co? pełny pakiet zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ostatnio szarpałem z uprawnieniami i wszędzie słyszałem żeby ustawiać tv na kanał z częstotliwości 12284 to tak mnie naszło, skoro moduł używa tylko tej częstotliwości do aktualizacji uprawnień, to teoretycznie jeśli tak jak teraz mam na 9 miesięcy promocyjnie pakiet HBO HD to po upływie tych 9 miesięcy i "wygaśnięciu pakietu" wystarczy omijać kanały z tej częstotliwości i co? pełny pakiet zostanie do końca świata i jeden dzień dłużej?

 

Nie. Uprawnienia mają określony termin ważności, po tym terminie moduł/karta/dekoder nie dostanie danych do zdekodowania kanału. Na tyle na ile się orientuję (z własnych obserwacji), reaktywacja uprawnień w Polsacie skutkuje przedłużeniem AKTUALNYCH uprawnień na 2 miesiące, które są ewentualnie wygaszane w odpowiednim terminie. Unikanie sygnału dezaktywującego może o tyle wydłużyć dostęp do kanałów, potem jest definitywny koniec. I co istotne - uprawnienia i deaktywacje spadają na wszystkich lub znakomitej większości kanałów, co najwyżej dzieje się to rzadziej, także ciężko jest ich bez końca unikać.

 

Metody na unikanie są, ale to nie temat na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikanie nic nie da. Konieczne jest blokowanie konkretnych poleceń EMM, żeby nie mogły być zapisane na karcie, ale trzeba oczywiście wiedzieć jakich. Jednak jak napisał @tomkep uprawnienia mają i tak swój własny limit ważności, czyli prędzaj czy później się skończą.

 

To o czym piszę NIE JEST nielegalne i sprzeczne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...