Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie moja umowa dobiega końca, a od dawna planowałem przejście na moduł głównie z powodu nagrywania. Czytałem ten wątek uważnie, ale proszę jednak o potwierdzenie moich wątpliwości.

Jeżeli chcę swobodnie nagrywać, a potem odtwarzać np. na komputerze, to muszę mieć tuner CI (bez +). Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadku tradycyjnych modułów CI standard nie przywidywał szyfrowania nagrań. Właściwie to nawet moduł nie wiedział co dekoder robi ze zdekodowanym strumieniem. Standard CI+ przewiduje wiele dodatkowych funkcji, z czego większość sprowadza się do ograniczenia swobody użytkownika.

Moduły CI+ polsatu posiadają tryb legacy, czyli działają w trybie zwykłego CI. Żeby jednak taki tryb zadziałał, dekoder nie może mieć obsługi CI+, tylko zwykłą CI. W takim przypadku na module CP można nagrywać wszystko co tylko się chce z VODami włącznie.

 

Przy dekoderze z CI+ już tak różowo nie jest. Moduł CI+ może zablokować nagrywanie na wybranych kanałach, a na innych wymóc nagrywanie szyfrowane. Z tego co pamiętam moduł blokuje nagrywanie VODów i chyba jakieś pojedyncze kanały miały szyfrowane nagrania, reszta była nieszyfrowana.

Dochodzi jeszcze kwestia samego dekodera, bo niektóre szyfrują nagrania same z siebie nawet jeśli moduł CI+ tego od nich nie wymaga. Kwestia indywidualnych modeli.

 

Pamiętaj też, że moduł CP jest jednostrumieniowy tj. w danej chwili nie możesz nagrywać jednego kanału, a oglądać drugiego. Mając dobry dekoder na linuksie można to obejść w taki sposób, że ustawiasz by dekoder nagrywał zaszyfrowany strumień z satelity, a potem, gdy moduł będzie wolny dekoder będzie w tle czy w stanie czuwania strumień dekodował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę o poradę, wymieniłem ostatnio kartę CP (moduł) którą użytkowałem 3 lata (po prostu się zepsuła) na nową CI+ (tak przynajmniej pisze na module). Od tego czasu mój dekoder Globo Opticum HD9500 nie widzi tego modułu, poczytałem troszkę ale nic z tych skrawków wiadomości, jakie znalazłem, nie wynika. Dodam, że sygnał jest super, karta na pewno chodzi, sprawdzana w innym dekoderze.

 

Będę wdzięczny za każdą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A czy jesteś pewny, że włożyłeś moduł i kartę odpowiednią stroną. Jeśli tak to karta może być niesparowana z modułem jeszcze i może dlatego nie świeci. Wtedy Polsat Sport News na jakieś 30-40 min. ustaw. Ale jeśli tuner nie widzi modułu to musi być jakaś inna przyczyna. Może go mocniej wciśnij, bo być może nie w pełni wszedł do gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki, że nie. Karta wsadzona prawidłowo, wymieniona w Polsacie na nową, działa w innym sprzęcie. Znalazłem na Internecie takie stwierdzenie, że może to być spowodowane kartą jaką wsadzam a mianowicie CI+ a poprzednia Polsatu (która miała dobre 6 lat) była CI i ten dekoder 9500HD po prosu nie obsługuje takiej karty (czyli nie obsługuje CI+) ? Czy jest to możliwe, jak tak to co mam w takiej sytuacji zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki, że nie. Karta wsadzona prawidłowo, wymieniona w Polsacie na nową, działa w innym sprzęcie. [...]

Jak to karta Cyfrowego Polsatu działa w innym sprzęcie? Ta karta z tego nowego modułu CAM CI+, który dostałeś? To przecież jest niemożliwe, gdyż każda karta Cyfrowego Polsatu jest sparowana z dekoderem lub modułem CAM, z którym jest dostarczana i tylko z nim działa. W żadnym innym sprzęcie ta sama karta nie zadziała. Co prawda, są ponoć sposoby na to, aby zadziałała, ale to już nie jest legalne. :censored: W związku z tym, Cyfrowy Polsat nigdy nie wymienia samej karty. Wymianie podlega wówczas dekoder i karta lub moduł CAM i karta.

No, chyba, że mówiąc o tej karcie masz na myśli cały "komplet", czyli moduł CAM CI+ wraz ze sparowaną z nim kartą włożony do innego sprzętu, niż wspomniany przez ciebie tuner Opticum. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat wymienia same karty. W cenniku znajdziesz koszt takiej operacji. Chyba ok. 50 zł. Ta opcja to nie fikcja (w N ciężko o wymianę), wystarczy zadzwonić i poprosić. Oczywiście jak ktoś korzysta z dedykowanego sprzętu, to taka wymiana nie ma sensu, bo jak zgłosi się, że dekoder nie dekoduje, to wymienią cały zestaw za darmo (ale nie wiem, jak np. ze sprzętem własnościowym po gwarancji w prepaid). Po wymianie karta oczywiście sparuje się ze starym sprzętem. Można też trafić losowo na starsze karty 1803, one również będą działać. Tak więc parowanie w niczym nie przeszkadza. CP wie jaki dekoder ma klient i uprawnieniami z satelity wszystko ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają nowe karty do prepaid bez problemu. Wymieniałem dwie i jeszcze za to nie płaciłem (opłata w cenniku niby jest, ale się nie domagali).

 

[EDIT]:

Właśnie zamówiłem przez TCOK wymianę kolejnej, pani mnie poinformowała o opłacie 49zł za kartę + 8,50zł za przesyłkę. Stara nie dekoduje, bo ma rewizję G01 (jest ze starego Samsunga DSB-H370G). Ciekawe, czy mi naliczą opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki, że nie. Karta wsadzona prawidłowo, wymieniona w Polsacie na nową, działa w innym sprzęcie. [...]

Jak to karta Cyfrowego Polsatu działa w innym sprzęcie? Ta karta z tego nowego modułu CAM CI+, który dostałeś? To przecież jest niemożliwe, gdyż każda karta Cyfrowego Polsatu jest sparowana z dekoderem lub modułem CAM, z którym jest dostarczana i tylko z nim działa. W żadnym innym sprzęcie ta sama karta nie zadziała. Co prawda, są ponoć sposoby na to, aby zadziałała, ale to już nie jest legalne. :censored: W związku z tym, Cyfrowy Polsat nigdy nie wymienia samej karty. Wymianie podlega wówczas dekoder i karta lub moduł CAM i karta.

No, chyba, że mówiąc o tej karcie masz na myśli cały "komplet", czyli moduł CAM CI+ wraz ze sparowaną z nim kartą włożony do innego sprzętu, niż wspomniany przez ciebie tuner Opticum. :roll:

 

oczywiście to miałem na myśli (trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem)! Wymieniłem moduł z kartą na nowy moduł z nową kartą (z nim sparowaną) i cały ten zestaw nie działa w moim Opticumie.

 

Mam dokładnie taką samą konfigurację sprzętu tzn. Opticum 9500HD i moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu i niestety u mnie także to nie działa.

Moduł jest na 100% sprawny bo na telewizorze Sony z wbudowanym tunerem satelitarnym "śmiga" bez najmniejszych poroblemów.

 

I co masz zamiar z tym zrobić ? Ja chyba się zdecyduje na wymianę sprzętu (dekodera)... Szkoda bo Opti służył mi przez dobre parę lat bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o "cały zestaw" tzn. moduł CAM razem z kartą - ten komplecik działa na telewizorze Sony bez problemów, niestety Opticum 9500HD ma już swoje lata i pewnie dlatego nie działa moduł CI+. Ja mam jeszcze stary moduł CAM CI wraz zkartą, który bez problemów działał na Opticum 9500 jednak po podpsianiu nowej umowy i otrzymaniu modułu CI+ stary przestał działać. Czy Cyfrowy Polsat ma jakieś darmowe kanały, które funkcjonowałyby na tym starym zestawie CAM CI wraz zkartą bez konieczności podpisywania nowej umowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o "cały zestaw" tzn. moduł CAM razem z kartą - ten komplecik działa na telewizorze Sony bez problemów, niestety Opticum 9500HD ma już swoje lata i pewnie dlatego nie działa moduł CI+. Ja mam jeszcze stary moduł CAM CI wraz zkartą, który bez problemów działał na Opticum 9500 jednak po podpsianiu nowej umowy i otrzymaniu modułu CI+ stary przestał działać. Czy Cyfrowy Polsat ma jakieś darmowe kanały, które funkcjonowałyby na tym starym zestawie CAM CI wraz zkartą bez konieczności podpisywania nowej umowy ?

Ten stary moduł nie działa teraz czasami na zasadach prepaid?

W ICOK jest tylko ten nowy czy oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o "cały zestaw" tzn. moduł CAM razem z kartą - ten komplecik działa na telewizorze Sony bez problemów, niestety Opticum 9500HD ma już swoje lata i pewnie dlatego nie działa moduł CI+. Ja mam jeszcze stary moduł CAM CI wraz zkartą, który bez problemów działał na Opticum 9500 jednak po podpsianiu nowej umowy i otrzymaniu modułu CI+ stary przestał działać. Czy Cyfrowy Polsat ma jakieś darmowe kanały, które funkcjonowałyby na tym starym zestawie CAM CI wraz zkartą bez konieczności podpisywania nowej umowy ?

Czy Możesz napisać czy w tv sony można poukładać kolejność kanałów dowolnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ czytałem na forum że w module ci+ jest prawdobodobnie blokada zmiany kolejności kanałów. Posiadam Sony KDL-48W605B i mam zamiar podpisać umowę z Polsatem tylko nie chcę się wpakować w maliny. Może użytkownicy tv sony napiszą coś jak on działa w tym tv. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...