Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam tv LG 42LB670V, a CP przysłał nam moduł CI mimo iż był zamawiany CI+, ale to już przemilczę. Czy z CI wszystko będzie działało dobrze, czy mam już się starać o wymianę na CI+? Jeśli tak, to czy to pełnomocnictwo, o którym tutaj było pisane, muszę okazać pracownikowi w salonie, czy jak to działa?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam tv LG 42LB670V, a CP przysłał nam moduł CI mimo iż był zamawiany CI+, ale to już przemilczę. Czy z CI wszystko będzie działało dobrze, czy mam już się starać o wymianę na CI+? Jeśli tak, to czy to pełnomocnictwo, o którym tutaj było pisane, muszę okazać pracownikowi w salonie, czy jak to działa?

 

Pozdrawiam

Na 42LB650V który jest z tej samej serii co twój, miałem standardowo problemy z niektórymi kanałami (Nick, CC, BBC BRIT), po wymianie na CI+ wszystko jest ok, więc na 99% u ciebie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie model TV by Ci odpowiadał, którego nie ma na liście? Napisz to może ktoś kto ma ten model z modułem CI+ napisze czy dobrze on współpracuje ;) podstawowa sprawa: dany TV musi mieć wbudowany tuner satelitarny :)

 

Telewizor LG 40UB800V

Jak ten model śmigać będzie z ci+ CP? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post chociaż przeglądam to forum od dłuższego czasu.

Mój problem jest taki: posiadam moduł CI+, który siedzi w TV Philips 39pfl3807K/12 i gdy oglądam jakikolwiek kanał przez dłuższy czas, a potem przełączam na któryś z kanałów z częstotliwości 10834 V (BBC HD, HBO 2 HD, Kino Polska Muzyka itd.) obraz po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach zaczyna szatkować aż do całkowitego zamrożenia. Lekarstwo na to jest takie: przełączam np. na BBC HD i po kilku sekundach przełączam na 2 - 3 sekundy na kanał z innej częstotliwości i wracam na BBC HD i po takiej operacji wszystko jest ok. Można oglądać przez wiele godzin bez zacięć czy innych atrakcji. Jak zmieniam kanały w obrębie tego transpondera też nie ma problemu. Zaczyna się wszystko od nowa jak zmienię na dłużej transponder.

Jeżeli wyłączę TV na kanale np. BBC HD i włączę po kilku godzinach, też nie ma problemu z tą częstotliwością. Problem jest niezależny od pogody, na dekoderze HD 3000 z multiroomu jest wszystko ok. przekładałem kable na wyjściach w konwerterze i nie ma żadnej zmiany. Pożyczyłem od sąsiadów ESI-88 i podłączyłem do Philipsa i było wszystko ok.

Pytanie: Co nie lubi tej częstotliwości TV czy moduł.

 

W piątek rano wymieniłem moduł. Po dwudniowych testach mogę powiedzieć, że problemy zniknęły, więc tego transpondera "nie lubił" moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moduł z kartą zaczynającą się od numeru 24.. Zaczynam się zastanawiać bo modułu używam w tunerze Technisat i tam są problemy z dekodowaniem kanałów to znaczy oglądam dany kanał przełączę na inny później wracam do tego kanału, który oglądałem wcześniej i już jest zakodowany. Pomaga restart modułu lub wyłączenie tunera i ponowne uruchomienie. Myślicie, że wina leży po stronie tej karty o numerze początkowym 24.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Używam modułu CI+ z kartą 24... w Technisacie Digyboxx. Gdy jest tylko sam moduł to są częste przypadki typu: kanał zakodowany (mimo, że jest on moim pakiecie), pomaga reset modułu ale tylko na jakiś czas - dosłownie masakra! Gdy wraz z modułem jest karta C+ takich problemów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam polsatowski moduł CAM CI+ w moim tunerze Ferguson Ariva 202E. Numer mojej karty również zaczyna się od 24. I generalnie wszystko u mnie działa poprawnie. Nie zauważyłem problemów z dekodowaniem jakichś kanałów (tych, do których mam dostęp w ramach mojego abonamentu). Czasami tylko (ale to niezbyt często) moduł potrafi się sam zrestartować, ale dzieje się to zazwyczaj krótko po włączeniu tunera i zainicjowaniu modułu. Później już hula cały czas poprawnie. :)

 

@proximus

Czytałem kiedyś właśnie o tych problemach z tym modelem Technisata, które opisujesz. Winę za taki stan rzeczy najprawdopodobniej ponosi oprogramowanie tego tunera. Ten Digyboxx został stworzony bardziej pod dawną CYFRĘ+, niż jako taki w pełni niezależny tuner. Ten Digyboxx to taki trochę bardziej dekoder pół-dedykowany. :roll: Sama jego nazwa nawet na to wskazuje. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...