Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wymieniajcie modułów CI na CI+. Nowe moduły nie dają żadnych korzyści użytkownikowi, a do tego posiadają nowe mechanizmy DRM, które pozwalają operatorowi uniemożliwić nagrywanie odkodowanego materiału, lub w ogóle uniemożliwić nagrywanie. W przypadku starych CI (albo CI+ pracujących w trybie legacy, który operator może w każdej chwili wyłączyć) moduł nawet nie wie, czy tuner nagrywa czy nie. Dzięki temu można nagrywać całe strumienie ts i archiwizować w jaki sposób tylko chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje pilnej rady a mianowicie biorę CP na umowę mam tv z możliwością CI+, niestety nie mają na stanie i tylko te stare bez plusa, czy jest wielka różnica między CI a CI+? Gdzieś wyczytałem że jest problem z HD z tym CI, ogólnie chodzi mi o nie zamulanie przełączaniu kanałów, jakość obrazu. Warto brać ten starszy CI? Umowa przez tel. bo lepsza jest oferta niż w punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie weź ten CI a później w trakcie wymienisz w APS-ie na CI+. Miałem CI i CI+ ale współpracowały z dekoderem Ferguson Ariva 202e. CI miał problem z "przycinaniem" się kanałów tak na 1-2 sekundy, szczególnie na HD. CI+ po wyłączeniu kontroli rodzicielskiej nawet szybko przełącza kanały i nie ma mowy o "przycinaniu" się kanałów. Są przeciwnicy i zwolennicy zarówno modułów CAM CI i CI+, poczytaj w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś "obiło się gdzieś o uszy" jak działa moduł CI+ Polsatu w tv Panasonic (konkretnie seria D25E)? Jak bardzo wyłączenie kontroli rodzicielskiej wpływa na szybkość zmiany kanałów? Czy kanały "wskakują" od razu czy trzeba trochę czekać? Ogólnie czy moduł działa dobrze z Waszymi tunerami w porównaniu do nCAM-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie jakąś poradę na mój problem? Konkretnie posiadam Panasonica AS800E moduł Polsatu CI bez+ i w żaden sposób nie mogę zmusić aby odblokował mi kanał Eurosport HD2 z transpordera 11258H , EuroSport HD 1 idzie bez problemowo , a tego nie chce odkodować. Dodam że mam pakiet sport wykupiony i pozostałe kanały jak Polsat Sport Exra itd. działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowałem parę razy i wciąż jest tak samo i nie pokazuje mi innej wersji E.S HD 2 , a dodam że jakośc na pasku 92% siła 98% . Jeszcze się zastanawiam czy czasem moduł nc+mix który ma też zainstalowany w Panasonicu nie robi jakiegoś psikusa. Może go na chwilę odinstalować z tv i wtedy przeskanować jeszcze raz satelitę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej problem przeskanowałem , sprawdziłem z jakich częstotliwości są wybrane ; Eurosporty ; , zgadzają się one z tymi które ma Polsat w swoim wykazie i przy dwukrotnym ponowieniu sygnału przez Infolinię Polsatu dalej komunikat kanał zakodowany. Dodatkowo nie chce wskoczyć kanał Seriale który ma jakość i siłę sygnału porównywalną do kanałów z transpordera 11257 H , a jeszcze jedno pozostałe kanały z tego transpordera odbierają bez problemu . Miła Pani na koniec rozmowy poradziła żebym sprawdził w jakimś punkcie Cyfrowego Polsatu czy moduł nie jest uszkodzony. Możliwe jest żeby moduł nie odbierał części kanałów z tego samego transpordera ? , dodam że jest to zwykły moduł CI -bez + i dostarczono mi go dość sfatygowanego szczególnie karta jest mocno porysowana . Najgorsze że w moim mieści w tej chwili nie mają żadnych modułów Polsatu , a najszybciej mogą się pojawić w Styczniu 2015 r. a ja chce oglądać wykupione kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł CP w telewizorze LG 47lb561v.Moduł zamawiałem tydzień temu i o dziwo kurier przywiózł ten starszy,CI bez plusa.Oczywiście występuje czasem mrożenie obrazu na kilku kanałach HD.Od czasu do czasu wyskakuje komunikat "kanał zakodowany" i pomaga wyjęcie modułu albo ponowne uruchomienie TV.Czy ktoś jeszcze ma w/w problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też moduł bez + ale z efektem ; mrożenia; raczej na kanałach które ustawiłem sobie w liście ulubionych problemów nie mam. Mój problem to dalej brak możliwości oglądania kanałów Eurosport 1.2 HD i kanału SD Seriale i TVN24 mimo że mam wybrane z częstotliwości których nadaje Polsat , a co dziwniejsze że na tym samym TV mam w drugiej ;kieszeni; zainstalowany moduł NC+Mix i na nim Seriale , TVN i TVN HD, oraz Eurosport HD 1 odbierają bez zająknięcia.

@adrian74 czy masz wykupiony sport a w nim Eurosporty 1,2 HD , czy odbierasz bez problemów te kanały z którymi ja mam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram Eurosporty 1 i 2 HD.Eurosport 1 HD-z tr.10.909V i Eurosport 2 HD z tr.11.255H.Korzystam z własnej listy kanałów w telewizorze,gdyż w LG po wybraniu Cyfrowego Polsatu jako operatora,nie można zmienić pózniej numeracji kanałów.

TVP Seriale i TVN 24 chodzą u mnie bez problemu.Przypuszczam że mrożenie na kanałach HD uda mi się zlikwidować po wymianie konwertera na nowy (ten który mam ma 5 lat) i wyregulowaniu czaszy.Mieszkam w Finlandii,więc konieczne jest bardzo dokładne wyregulowanie instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...