Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to dziś poczułem moc CI+. Jako że musiałem iść do pracy nastawiłem sobie nagrywanie Formuły 1 na Polsat Sport HD. Ładnie nagrało, wróciłem z pracy do domu, szczęśliwy jak prosiak odpalam wyścig a tam "nie można odtworzyć nagrania gdyż jest ono chronione DRM" Dziękuję #@$!#@$! za taki luksus, rozumiem że nagrane programy dają się odtworzyć tylko na tym TV na którym zostały nagrane a nie np na komputerze, ale takie decydowanie przez Cyfrowy Polsat co sobie mogę nagrać do późniejszego obejrzenia a co nie idzie mi jednak trochę za daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie są "zalety" CI+, musisz się przyzwyczajać, że może to się zdarzać coraz częściej. :( Teraz "dzięki" temu "nowoczesnemu" standardowi CI+ ktoś będzie miał możliwość decydować, co i jak możemy nagrywać i kiedy mamy prawo te nagrania oglądać. Draństwo potworne! :/

 

Pamiętam, jak kilka miesięcy temu gdzieś tu na forum czytałem, że ktoś nagrał sobie serial z HBO (dekodowane przez moduł CI+ Polsatu) i chciał obejrzeć następnego dnia, to mu wyskoczył komunikat, że odtwarzanie z przyczyn licencyjnych jest możliwe tylko przez 90 minut po zakończenia nagrywania. :roll:

 

Zawsze mi się wydawało, że skoro moduł CI+ działa w trybie legacy (a Polsatowski moduł tak właśnie ma), wszystkie "zalety" standardu CI+ są w nim siłą rzeczy nieaktywne i nie ma możliwości wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń w nagrywaniu. Teraz widzę, że jest z takimi modułami trochę inaczej i są one niejako "dwusystemowe" (mogą działać jako CI lub CI+ w zależności od tego, w jakim sprzęcie się ich używa). Prawdopodobnie to jest tak, że:

 

- Po włożeniu takiego modułu do sprzętu obsługującego stare CI (np. popularne Fergusony), działa on jak moduł CI, a "zalety" CI+ są nieaktywne.

 

- Po włożeniu takiego modułu do sprzętu obsługującego CI+ (telewizory, nieliczne tunery zewnętrzne), działa już jako CI+ i jest możliwość wprowadzania ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by wobec tego miło gdyby wielcy z CP byli łaskawi w programie TV na swojej stronie zaznaczać jakoś programy z DRM żeby człowiek wiedział co MUSI oglądać na żywca :/

 

Ciekawostka - powtórkę wyścigu na Polsat Sport Extra HD dało się nagrać, przynajmniej drugą połowę bo akurat wtedy wróciłem do domu i testowo puściłem nagrywanie ręcznie

 

A na dłuższą metę do strzelanie sobie w kolano ze strony CP. W dzisiejszych czasach każdy film jaki sobie nagram i nie obejrzę przez [beep]ski DRM można w przeciągu 5 minut znaleźć w sieci. A jak człowieka CP tak parę razy "załatwi" to zacznie się zastanawiać czy bycie ich klientem ma sens. Skoro płacę miesięczny abonament czyli de facto kupuję prawo do obejrzenia filmu to co za różnica czy oglądam go teraz czy godzinę później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z forum o tv przeczytałem że Moduł CI Polsatu powodował uszkodzenie telewizora . Z opisu można przeczytać że stwierdził to jeden z serwisów Philipsa , a że mam podobny model tv i moduł nie chciał bym dopuścić do uszkodzenia telewizora. W związku z tym mam pytanie czy używa ktoś taki zestaw i może napisać o jego działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie podobne jak kolega wyżej a dokładnie:

1. Czy moduł CAM CI+ włożony do złącza w Tv da lepszy obraz niz np Optimus 9600 HD z takim modułem?

2. I ewentualnie jaki dekoder do 400 zł może być używany polecacie. Zależy mi tylko na jakości obrazu reszta gadżetów mnie nie interesuję.

 

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1212

Moduł CAM nie wpływa w żaden sposób na jakość obrazu. Moduł ten służy wyłącznie do dekodowania zakodowanych w danym systemie kanałów. I tylko tyle. A to, jaka będzie jakość obrazu, zależy już od samego telewizora, tunera satelitarnego, a także od jakości samych programów telewizyjnych.

Tak więc, jeśli np. twój telewizor daje lepszą jakość obrazu, niż twój tuner satelitarny (swoją drogą, Opticum, a nie Optimus ;) i telewizor ten posiada wbudowany tuner satelitarny DVB-S/S2 i dodatkowo gniazdo na moduł CAM to możesz korzystać z niego, zamiast z zewnętrznego tunera satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pytanie brzmi na jakim zestawie będe miał lepszą jakość obrazu:

1. Panasonic TX-42AS650E + Opticum HD 9600 + moduł CAM

2. Panasonic TX-42AS650E + moduł CAM

?

Z tego co się orientuję to model Panasonica TX-42AS650E NIE posiada wbudowanego tunera satelitarnego i nie zadziała bezpośrenio z modułem CAM CI/CI+ Cyfrowego Polsatu

Zawsze byłem zwolennikiem TV Panasonic, ale ostatnio został znacznie w tyle i wybrałem TV Sony, u którego to praktycznie w 80 % modeli (nawet 32") są wbudowane tunery satelitarne DVB-S/S2, - osobiście sprawdzałem CP na module i świetnie działa.

Najbliższymi z modeli Panasonica, które posiadają DVB-S2 (MPEG-4) to od modelu TX-42AS750E - wzwyż, nie wiem jak współpracują ale w specyfikacji nie ma DVB-S i moga nie działać programy satelitarne nadawane w MPEG-2 (większość w jakości SD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł CI bez plusa, ten stary. Na kanałach HD występują zacięcia obrazu na dwóch tunerach, które posiadam, czyli Ferguson 252 oraz Opticum 406. Z czego wynikają te zacięcia? Moduł CI nie współpracuje poprawnie z moimi odbiornikami czy taka jego wada, że z kanałami HD ma problemy. Mam jeszcze moduł CI z plusem i tu wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na dekoderze Ferguson Ariva 202e, jutro wymieniam w APS CI na CI+. Miałem już kilka modułów CAM CI i na każdym z nich występował ten problem. Z tego co pamiętam to jeszcze na tym module występuje problem z dekodowaniem kanałów chyba Nick Jr. i Nickelodeon HD z TP 11470.00.

Jedno jest pewne, jak masz umowę na module i udasz się do APS-u to bez problemu wymienisz na CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na dekoderze Ferguson Ariva 202e, jutro wymieniam w APS CI na CI+. Miałem już kilka modułów CAM CI i na każdym z nich występował ten problem. Z tego co pamiętam to jeszcze na tym module występuje problem z dekodowaniem kanałów chyba Nick Jr. i Nickelodeon HD z TP 11470.00.

Jedno jest pewne, jak masz umowę na module i udasz się do APS-u to bez problemu wymienisz na CI+.

 

Jak pisalem tak zrobiłem Dziś wymieniłem w APS CAM CI na CI+. Moduł w 1 miesiącu obowiązywania umowy DRH6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie raz jeszcze bo nikt nie odpowiada narazie jaki dekoder do Cyfrowego polsatu z modułem CI+ ??

Openbox SX4 HD CI+ czy ten się nadaje a może jest jakiś lepszu(chodzi mi o obraz ) za tą kase ?? Znalazłem też TechniStar S3 ISIO!! Nie wiem który będzie działał cięzko znaleźć jakieś info a Fergusona nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: udało mi się dziś podpisać nową umowę z modułem na własność za 99 zł. Myślałem, że to nierealne i są tylko na wypożyczenie.

 

Jak to dobrze, że przez kilka miesięcy dawali, chyba przez pomyłkę, na własność za 1 zł już przy MINI HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie raz jeszcze bo nikt nie odpowiada narazie jaki dekoder do Cyfrowego polsatu z modułem CI+ ??

Openbox SX4 HD CI+ czy ten się nadaje a może jest jakiś lepszu(chodzi mi o obraz ) za tą kase ?? Znalazłem też TechniStar S3 ISIO!! Nie wiem który będzie działał cięzko znaleźć jakieś info a Fergusona nie chce

Mój Cam CI CP stosuje głównie w TV Sony Bravia, ale również bardzo dobrze pracuje w dekoderach Golden Interstar ale SD - które też posiadam.

Gdybym kupował nowy dekoder HD to tej samej marki, mój typ to najnowszy dostępny w Hollex'ie Voyager II Golden Interstar (http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... voyager-ii)

Na stronie producenta (http://www.golden-interstar.pl/main.php ) masz bardzo dużo modeli do wyboru z gniazdem CI na moduły CAM.

Co najważniejsze mają bardzo dobre forum i wsparcie na temat swoich produktów, z którego wielokrotnie korzystałem.

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...