Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kaze21

Nie za bardzo rozumiem z tym nagrywaniem?

Programujesz na 20.00 i jak oglądasz od 19.00 to masz nagrany materiał od 19.00 a nie 20.00?

U mnie nic podobnego nie występuje (instalacja TWIN). Nagrywanie działa bardzo dobrze w tle i nie ma znaczenia co i od kiedy w danej chwili oglądam.

Po dodaniu możliwości korekty czasowej to już naprawdę jest nieźle. Przydało by się jeszcze programowanie "codziennie", "co tydzień" itp.

 

Wracając do kwestii niewyświetlanych napisów.

Pomogło wyłączenie na kilkanaście sekund dekodera od prądu.

 

Listy ulubionych nie konfigurowałem, ale z tego co tu czytam, chyba szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaze21 - Mówi o przypadku, że naciska na pilocie przycisk nagrywania w momencie rozpoczęcia się filmu a nagranie ma od 19-ej. Bierze się to z powodu "zachowania i przyklejenia" bufora Live-Pause do wymuszonego nagrania. Taka niedogodność oprogramowania. Zaprogramuj nagranie przez EPG, wtedy bufor Live-Pause powinien zostać pominięty w nagraniu.

 

@kemot7 - Pamiętaj jednak, że nie każdy film czy program nadawany jest z napisami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam w domu dekoder Dekoder PVR 7000 z dyskiem, a zamierzam dokupić nagrywarkę, Nagrywarka PANASONIC DMR-EX645 tez z dyskiem. Pytanie czy jak podłączę, do nagrywarki PANASONIC DMR-EX645 ten dekoder PVR 7000 to będę, mógł przegrać materiały hd np filmy na nagrywarkę, do dysku a później z dysku na płyty, czy tylko materiały o normalniej jakości sd.

I jak podłączyć tą nagrywarkę, po przez euro , euro do telewizora, Np. dekoder PVR 7000 do nagrywarki PANASONIC DMR-EX645 a nagrywarka do tv.Czy tak można podłączyć.

 

Pozdrawiam dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W APS dali mi mozliwosc wyboru pomiedzy PVR HD 7000 i Sagemcom ESI-88. Powiedzieli mi, ze glowna roznica pomiedzy nimi to obsluga Ipli, ale poniewaz sprzet jedzie za granice, z Ipli nie bede mogl korzystac (Çhyba ze pobawie sie przekierowaniem adresu IP. Zakladajac, ze nie bede korzystal z Ipli, oplaca sie dawac 40zl wiecej za aktywacje HD7000, czy miec 40zl w kieszeni i wziac ESI-88? Z czytania forum o obu dekoderach, Sagemcom wydaje sie pewniejszym wyborem pod wzgledem stabilnosci. Hbo go, ipla itp. nie za bardzo mnie interesuja. Dodam tylko, ze biore opcje multiroom x1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po ok. 5 latach obcowania z Nką i potem NC+ powróciłem od wczoraj do CP. Brak dobrej oferty na przedłużenie w NC+ i kusząca opcja telewziji w CP za połowę ceny plus 6 mies. darmowych, plus jako trzecia usługa LTE za 21zł/mies. skierowała mnie właśnie w stronę "pomarańczowych".

 

Pierwsze wrażenia:

- myślałem, że PVR 7000 będzie sporo uboższy od obecnego turbodekodera Nki (który mam jeszcze do końca sierpnia), ale okazuje się, że nie dość, że jest niesłyszalny, to w końcu będzie pobierał "0" prądu w standby (w porównaniu z N to niebo a ziemia), to jeszcze menu jest znośne (po tym co ostatnio zrobili z menu w NC+ - flat design nawet tutaj zawitał...)

- kanały wreszcie przełączają się szybko, nie mówiąc już o czasie włączenia dekodera po całkowitym wył. zasilania (N - minuty, CP - sekundy)

- jakość obrazu: hmmm w pierwszej chwili myślałem, że jest gorzej niż w NC+ na tych samych kanałach, sprawdzę sobie, bo mam przecież oba dekodery obok siebie, ale może to kwestia przyzwyczajenia?

- ciekawi mnie tylko dźwięk DD 5.1, o którym już ktoś wcześniej pytał, dekodery mam optykiem połączone do ampli Onkyo SR505 (DD 5.1, DTS itd.), w NC+ zmieniałem audio na kanale na oryg. i w większości amplituner przełączał się na DD (oczywiście w zależności czy dany film/program rzeczywiście tak nadawał), na dekoderze CP przy pierwszych próbach ampli przełącza na DD by za chwilę wrócić do All channel stereo... może to było jego chwilowe zaćmienie, działa Wam bez problemu DD na tym dekoderze?

- aha i jeszcze moduł Wifi z TP-Linka nie jest wykrywany przez dekoder pomimo, że go resetowałem, ustawiłem w tryb client, prawidłowo przypisałem IP i znalazłem moją sieć Wifi (z PC działa bez problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze ktoś ma problemy ze znikającym programem TV w EPG? Często mam "Brak danych" na niektórych kanałach, mimo że dekoder ściągnął sobie program TV.

Czasem przy przesuwaniu w górę lub w dół w EPG brakujące pozycje pojawiają się na chwilę, by potem znów zniknąć :(. Chyba więcej napsuli tym nowym softem niż naprawili...wcześniej nie miałem takich problemów :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 5 dni jestem posiadaczem CP oraz dekodera PVR HD 7000. Dzisiaj w lewym górnym rogu pojawił się jakiś znak/ikona - niestety ciężko jest rozpoznać dokładnie co on przedstawia. Natomiast na wyświetlaczu dekodera pojawił się wykrzyknik. Może ktoś wie co to oznacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpisaniu kolejnej umowy z Polsatem jestem trochę zniesmaczony, gdyż po raz kolejny pojawia się ten sam problem z dekoderem - "Brak sygnału z anteny telewizji satelitarnej na wejściu LNB1. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera". Dwa lata temu podpisałem z Polsatem umowę, otrzymałem dekoder HD 5000, okazał się uszkodzony - wyskakiwał właśnie taki komunikat. Polecono mi go wymienić, co też zrobiłem. W APS usłyszałem jednak, że ten model został wycofany i jedyne co można mi zaoferować to mini HD 2000, koniec końców zgodziłem się na ten "gorszy" dekoder niż chciałem, ale za to sprawny i przez dwa lata wszystko działało ok. Dzisiaj podpisałem nową umowę, dostałem dekoder PVR HD 7000, za który musiałem zapłacić 69 zł (nie chciałem innego). I owy komunikat ("Brak sygnału z anteny...") znów się wyświetla. Nie chcę nawet myśleć, że to znów ten sam problem i będę zmuszony bawić się w kolejną wymianę dekodera i dostać "gorszy" podobnie jak dwa lata temu. Antena i połączenie są na pewno w porządku, bo przez kilka lat wszystko działało bez zarzutu. Jak podłączę inny dekoder czy tuner FTA, to TV satelitarna działa bez problemu, a na moim nowym dekoderze pojawia się komunikat "Brak sygnału...". Chwilami zaskakuje i pasek sygnału sięga około 90%, ale to trwa dosłownie parę sekund i znów ten komunikat. Co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to jednak wada dekodera (znowu). Byłem dzisiaj w APS w celu przetestowania i problem wciąż występował. Zostawiłem im dekoder na kilka godzin w celu przetestowania, po czym wymieniono mi go na inny (ten sam model). I tutaj pech mnie nie opuścił, gdyż po powrocie do domu zauważyłem pewną wadę mechaniczną tego dekodera, bowiem coś "latało" w środku, jakaś blaszka. Miałem czekać do 3h na jego aktywację, być może okazałby się sprawny, lecz nie chcę na koniec umowy być obarczony kosztami za uszkodzenie sprzętu, w który "coś lata" od nowego, wróciłem do APS zgłosić kolejny problem. Dokonano mi wymiany (już drugiej w ten sam dzień), lecz dekoder który otrzymałem (już trzeci od wczoraj) zostawiłem w APS w celu całkowitej aktywacji, odbiorę jak będzie wszystko działać. Widać nie mam szczęścia do dekoderów CP (problem z HD5000 opisywałem na poprzedniej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@sunnyluk

Z tego co się orientuję, cyfrowy, wielokanałowy dźwięk HD7000 przepuszcza albo po HDMI albo po optyku. Równocześnie się nie da (albo ja nie wiem jak to zrobić).

Czyli jak chcesz mieć DD 5.1 to w ustawieniach dźwięku zmieniasz z HDMI na Optical i ustawiasz, żeby to było DD a nie stereo na wyjściu optycznym.

 

Tylko jest wtedy spory problem. Zakładam, że oglądałeś coś na dźwięku przesyłanym kablem optycznym.

Jak masz TV spięty z tunerem poprzez HDMI i będziesz oglądać TV bez włączonego amplitunera, to niestety nie będzie przesyłany dźwięk do TV (trzeba znów w ustawieniach przestawić z gniazda optycznego na HDMI).

 

Bardzo to u[beep]liwe i powoduje, że praktycznie nie korzystam z dobrodziejstw DD 5.1.

Być może alternatywa byłby rozdzielacz HDMI i spięcie zarówno TV i Onko przez HDMI.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,,,od niedawna jestem posiadaczem pvr 7000 ,mam problem z nagrywaniem moze mi ktos pomoze,,podobno moge co inego nagrywac a co innego ogladac,wczoraj wlaczylem nagrywanie tvp1 i chcialem przelaczyc dekoder na inny program nie dalo rady tylko moglem przelaczyc na tvp2,, jak nagrywalem np.polsat z przelaczeniem na inny program nie bylo problemu ale nie moglem przelaczyc na tvp1 i tvp2,,o co tu chodzi, co jest z ta 1 i 2,,czyli nie mozna np. ogladac tvp1 i nagrywac polsatu ???czy cos w ustawieniach dekodera??? mam podwojny konwektor,, moze ktos mi to wyjasni???z gory dziekuje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...