Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@markk17, w ESI-88 takich własnych list "ulubionych" możesz stworzyć aż 8, nie licząc "sztywnej" listy kanałów oznaczonej jako "Cyfrowy Polsat tv".

Te osiem list możesz dowolnie edytować (kasować, dodawać, przenosić kanały na liście itd.)

Myślę że w PVR 7000 jest podobnie.

Wierz mi, to fajna sprawa np. TVP1 HD na pozycji 1. TVP2 HD na pozycji 2. itd. Tworzyć liste z kanałami informacyjnymi jeden za drugim, kanały dokumentalno-przyrodnicze za numerami na liście następującymi po sobie np. taka "paczka" tematycznych od nr.50-75

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz stworzyć do ośmiu list ulubionych, kanały będą zaczynały się od numeru 1. Brak możliwości edycji list, chodzi o przesuwanie kanałów. Jeśli tworzysz listę musisz sobie dobrze ją przemyśleć ;-)

 

kanały "na sztywno" w listach ulubionych:

23. VOD Poleca

59. Dla Abonentów

999. Strefa Abonenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywitam się w tym temacie, ponieważ zarejestrowałem się tylko po to żeby zwrócić waszą uwagę na pewną rzecz.

 

po pierwsze - witam wszystkich

 

po drugie - oddajecie te dekodery do punktów a one potem wracają do klientów :lol2: . właśnie miałem taki przypadek wczoraj. przedłużyłem umowę, kurier przywiózł dekoder. po rozpakowaniu okazało się, że jest używany: podrapany, odłamane plastiki, złącze scart z tyłu pochlapane farbą (pewnie gdzieś w domu był remont). wymienili tylko górną część i panel z przodu. reszta - masakra. karta tak samo. moja którą zdałem po dwóch latach użytkowania była w lepszym stanie.

 

no i oczywiście po włączeniu dekoder od razu skonfigurowany. zawsze jak dostawałem dekoder to przechodziłem proces instalacji, a tu od razu wszystko na tacy. szkoda że filmów na dysku nie było :/

 

poszła reklamacja. o wyniku nie omieszkam wam napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Występuje u mnie taka "wada" - nie mogę regulować jasności LCD - tzn regulacja w menu jest ale nie ma to żadnego wpływu na stan rzeczywisty.

Dekoder mam wymieniony z tydzień temu na inną sztukę. W poprzednim regulacja LCD była OK.

 

Czyżby znowu trzeba wymieniać?

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Od dwóch dni jestem "szczęśliwym posiadaczem" tego dekodera. W trakcie tego dwudniowego użytkowania pojawił się kilka problemów:

1. Po włączeniu dekodera pojawia się obraz kanału za chwilę ginie i ponownie się załącza kanał programu.

2. Zauważyłem, że w trakcie czuwania dekodera przełączanie kanałów w telewizorze / sony 32 LED / naziemnej telewizji odbywa się z chwilowym opóźnieniem / zawieszenie się/. Po wyłączeniu dekodera z gniazdka wszystko jest ok.

3. Nie mogę odbierać za pomocą kabla HDMI , sprawdzone oba wejścia HDMI w telewizorze. Odbiór za pomocą kabla EURO.

Nie wiem czy ten typ tak ma czy jest to jakaś wada techniczna tego urządzenia. wcześniej miałem HD 5000 i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po włączeniu dekodera pojawia się obraz kanału za chwilę ginie i ponownie się załącza kanał programu.

jeśli tak się stanie, wyłącz i włącz telewizor. U mnie to pomaga.

 

Ogólnie widać, że telewizor gryzie się z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nie mogę odbierać za pomocą kabla HDMI , sprawdzone oba wejścia HDMI w telewizorze. Odbiór za pomocą kabla EURO.

Nie wiem czy ten typ tak ma czy jest to jakaś wada techniczna tego urządzenia. wcześniej miałem HD 5000 i wszystko było ok.

 

Raczej jest to wada techniczna dekodera, wyjścia HDMI.

 

Dekodery są dzierżawione abonentom i właśnie trafiłeś na taki, możliwe, że użytkownik przed Tobą nie korzystał z wyjścia HDMI a właśnie z EURO lub trafiła Ci się nówka z wadą techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch dni jestem "szczęśliwym posiadaczem" tego dekodera. W trakcie tego dwudniowego użytkowania pojawił się kilka problemów:

1. Po włączeniu dekodera pojawia się obraz kanału za chwilę ginie i ponownie się załącza kanał programu.

Jest to normalne, po prostu dysk się ładuje (w rogu pojawia się ikonka). U mnie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 - tak jak piszą poprzednicy, aktywuje się wirtualny drugi moduł obsługujący dysk;

ad.2 i 3 - oznaczać mogą właśnie "konflikt" urządzeń, zanim rozwalisz dekoder o ścianę sprawdź wersję oprogramowania w dekoderze (wykaz jest tutaj: viewtopic.php?f=7&t=8680&sid=228c2fb4609eaae63d7bf3329efecceb#p955190), po ewentualnej aktualizacji oprogramowania "Powrót do ustawień fabrycznych". Dobrze jest też sprawdzić aktualizację oprogramowania dla TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź sprawdzę w domu na jednym jeszcze tv, jeżeli nie będzie odbierał na kablu HDMI zawiozę do sprawdzenia w APS-ie.

 

EDIT:

Sprawdziłem na drugim tv, nie ma problemu z wieszaniem się kanałów gdy dekoder jest wyłączony. Jednak odbiór tylko za pomocą kabla EURO, za pomocą HDMI nie ma możliwości odbioru kanałów z dekodera. Zostaje mi tylko APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...