Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie od samego pocztu w tym dekoderze raz dwa razy w tygodniu wyskakuje komunikat ze dysk został odłączony, i nie można wejść w nagrane programy dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko powraca ,ale to jest denerwujące juz raz mi wymienili dekoder ale to samo sie powtarza ,czy ktoś to miał i jak temu zaradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR 7000 może nagrywać dwa programy na raz, ale tylko na bieżąco tzn. jeden oglądamy a drugi nagrywamy w tym samym czasie.

Nie ma jednak możliwości ustawienia nagrywania z EPG dwóch programów w tym samym czasie, gdyż występuje konflikt :brawo:

Poprzedni Sagem mimo, że mulił przy głupim poruszaniu się po menu/programie, nie miał z tym problemu.

Ktoś wie czy zostanie to poprawione ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kilka dni temu znowu dekoder, tym razem na numer modułu 184xxxxxxxxx (miałem 17xxxxxxxxxx) i teraz po kilku dniach testów faktycznie coś w nich jest lepszego bo nie zacina już na 10910 na żadnym programie i co więcej nie zawiesza mi się już IPLA. Także jeśli ktoś ma jeszcze problemy z zacinaniem na 10910 to czym prędzej do APS-u i wymiana na nowy z numerem modułu 18xxxxxxxxxxx. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o opinie na temat dzwieku w hd 7000. Mam kłopot z ustawieniem audiobna spdif zero reakcji glucha cisza. Ma moze ktos jakies doswiadczenia w tym zakresie. Oczywiscie chce dodac uprzedzajac zlosliwe komentarze, że używalem w tych swoich nieudanych probach kabla optycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem z dekoderami PVR HD 7000. Wymieniałem je trzykrotnie. Za pierwszym i trzecim razem przycinal sie obraz (+pikseloza + zawieszanie) na wybranych kanałach. Za drugim razem z obrazem bylo wszystko ok, tylko nie dało się ściągnąć uprawnień na wszystkie kanały (za kazdym razem -3 proby, brakowało dostępu do różnych kanałów).

 

Poczytałem na forum jakie mogą byc problemy i zrobiłem kilka różnych testów. Posiadam jeszcze dwa dekodery HD 5500s (działaja bez zarzutu). Włączyłem wszystkie 3 dekodery równoczesnie na problematycznym kanale (np TLC HD). Na 7000 cieło, na 5500 nie. Aby sprawdzić czy to nie wina kabli, zamieniałem miejscami dekodery. Na wszystkich trzech instalacjach (podłaczonych przez multiswitacha do jednej anteny) ten sam problem - 7000 sie tnie (5500 na jakiejkolwiek instalacji - nie).

 

Podjechalem do punktu Polsatu (wczesniej wymienialem w punkcie Plusa) i tam od razu oznajmiono mi, ze to niemozliwe, abym 3 krotnie trafil na niesprawny dekoder. Podłączono moj do ich instalacji i wszystko było OK. Zapropnowano mi, abym zostawil u nich dekoder na dłużej (pewnie to zrobie), wtedy po paru godzinach pracy moze cos wyjdzie. Ja u siebie zauwazylem, ze on z kazdym dniem działa gorzej. Miałem wrażenie, ze jak go przywiozłem 3 dni temu do domu to nie przycinal sie zaraz po wlaczniu, tylko wlasnie po dluzszym czasie. Teraz przycina sie od razu.

 

Nie wiem co robic. Czy wina lezy po stronie mojej instalacji (praca dekodera 5500, oraz kilkuletnie uzytkowanie nc+ tego nie potwierdza), czy Polatu. Poinformowano mnie tez, ze jak bede chcial wymienic kolejny raz dekoder, to Polsat zablokuje mi taka mozliwosc.

 

Moduł zaczyna sie od 18...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5 marca 2015 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekodera PVR HD 7000.

 

 

 

PVR HD 7000 w wersji 1.80.1.4.

 

Oprogramowanie przeznaczone dla grupy dekoderów z zakresów modułów 1776334494 – 1776965863

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

 

Możliwość planowania nagrań na dwóch różnych kanałach w tym samym czasie,

Możliwość przełączania pomiędzy dwoma trwającymi nagraniami,

Odsyłacze do IPLA,

Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania,

„Strzałki” w nawigacji wyświetlane tylko wtedy, gdy włączona jest „pomoc”,

Zmiana opisu przycisku "pomoc",

Szybkie przełączenie kanału po przytrzymaniu ostatniej cyfry,

Ściąganie EPG podczas uruchamiania dekodera.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień go na sagema i będziesz zadowolony :jupi:

Chciałem to zrobić, ale ich już nie ma.

 

Na obecnym PVR DD 7000 nie da sie ogladac m.in. 2 z 3 kanałow HBO. Na tej samej instalacji dwa pozostałe HD 5500s działaja bez zarzutu. Dla mnie jest to jednoznaczne, ze z instalacja jest wszystko w porzadku, tylko dekoder jest wadliwy. Nie wiem dlaczego w punkcie polsatu działal prawidlowo. Może dlatego, ze byl zimny (wczesniej byl 2 godziny w samochodzie), moze za krotko byl sprawdzany?

 

Nie wiem co zrobic, bo kolejny raz dekodera mi nie wymienia. Wiem, ze sa dobre dekodery, bo drugi jaki mialem dzialal bez zarzutu (nie sciagaly sie tylko upranienia na wszystkie kanały). Zona chce abym wymienil go na 5500, bo nie bedzie sie meczyc przez 2 lata. Dla mnie to bez sensu, bo chciałem z dyskiem.

 

Bardzo załuje przejscia z nc+ do CP. Skusiła mnie cena, ale teraz dopiero widze skad ona sie bierze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z aktualizacją mimo, iż posiadany dekoder znajduje się w podanym przedziale zakresu modułów. Z tym, że moj dekoder posiada wersje oprogramoawania 1.34.1.2 i nie chce się zaktualizować do żadnego nowszego oprogramowania. W Ustawieniach - Aktualizacja oprogramowania wyskakuje informacja: "Nie znaleziono nowej werski oprogramowania dekodera." Ktoś może wie co jest tego przyczynom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień go na sagema i będziesz zadowolony :jupi:

Chciałem to zrobić, ale ich już nie ma.

 

Na obecnym PVR DD 7000 nie da sie ogladac m.in. 2 z 3 kanałow HBO. Na tej samej instalacji dwa pozostałe HD 5500s działaja bez zarzutu. Dla mnie jest to jednoznaczne, ze z instalacja jest wszystko w porzadku, tylko dekoder jest wadliwy. Nie wiem dlaczego w punkcie polsatu działal prawidlowo. Może dlatego, ze byl zimny (wczesniej byl 2 godziny w samochodzie), moze za krotko byl sprawdzany?

 

Nie wiem co zrobic, bo kolejny raz dekodera mi nie wymienia. Wiem, ze sa dobre dekodery, bo drugi jaki mialem dzialal bez zarzutu (nie sciagaly sie tylko upranienia na wszystkie kanały). Zona chce abym wymienil go na 5500, bo nie bedzie sie meczyc przez 2 lata. Dla mnie to bez sensu, bo chciałem z dyskiem.

 

Bardzo załuje przejscia z nc+ do CP. Skusiła mnie cena, ale teraz dopiero widze skad ona sie bierze.

 

pozdrawiam

Popraw/sprawdź antenę/instalacje to że 5500s działa to żaden dowód on na bardzo słabym sygnale odbierze a że nc+ odbierało to od tego czasu mogło się coś zepsuć przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że nowy soft zostanie szybko wprowadzony. W końcu zostały wprowadzone konkretne poprawki z nagrywaniem.

Mogliby poprawić jeszcze przewijanie na podglądzie bo od momentu włączenia przewijania np. 2x do momentu kiedy obraz (podgląd) ruszy - mija blisko 10sek.

W Sagem również działało to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...