Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z głównej znikają?Mi nie znikają te,które wymieniłeś.Od jakiś 2-3 dni w rozsypkę idzie zaś ponad połowa kanałów z listy ULUBIONE,a w miejsce brakujących reszta się dubluje.Każdorazowa próba ułożenia na nowo listy po kilkunastu minutach w rozsypce.Przez jakiż miesiąc było wszystko ok.a tu na nowo edycja list pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam małe pytanie od pewnego, czasu dekoder ma problemy z jakością i mocą, na niektórych transponderów pokazuje zero. Jak wyjmę przewód i włożę go z powrotem to wszystko, jest w normie do pewnego, czasu i znowu sie ten problem pojawia po czasie. Jaka to może być przyczyna z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po ok. 5 latach obcowania z Nką i potem NC+ powróciłem od wczoraj do CP. Brak dobrej oferty na przedłużenie w NC+ i kusząca opcja telewziji w CP za połowę ceny plus 6 mies. darmowych, plus jako trzecia usługa LTE za 21zł/mies. skierowała mnie właśnie w stronę "pomarańczowych".

 

Pierwsze wrażenia:

- myślałem, że PVR 7000 będzie sporo uboższy od obecnego turbodekodera Nki (który mam jeszcze do końca sierpnia), ale okazuje się, że nie dość, że jest niesłyszalny, to w końcu będzie pobierał "0" prądu w standby (w porównaniu z N to niebo a ziemia), to jeszcze menu jest znośne (po tym co ostatnio zrobili z menu w NC+ - flat design nawet tutaj zawitał...)

- kanały wreszcie przełączają się szybko, nie mówiąc już o czasie włączenia dekodera po całkowitym wył. zasilania (N - minuty, CP - sekundy)

- jakość obrazu: hmmm w pierwszej chwili myślałem, że jest gorzej niż w NC+ na tych samych kanałach, sprawdzę sobie, bo mam przecież oba dekodery obok siebie, ale może to kwestia przyzwyczajenia?

- ciekawi mnie tylko dźwięk DD 5.1, o którym już ktoś wcześniej pytał, dekodery mam optykiem połączone do ampli Onkyo SR505 (DD 5.1, DTS itd.), w NC+ zmieniałem audio na kanale na oryg. i w większości amplituner przełączał się na DD (oczywiście w zależności czy dany film/program rzeczywiście tak nadawał), na dekoderze CP przy pierwszych próbach ampli przełącza na DD by za chwilę wrócić do All channel stereo... może to było jego chwilowe zaćmienie, działa Wam bez problemu DD na tym dekoderze?

- aha i jeszcze moduł Wifi z TP-Linka nie jest wykrywany przez dekoder pomimo, że go resetowałem, ustawiłem w tryb client, prawidłowo przypisałem IP i znalazłem moją sieć Wifi (z PC działa bez problemu)

 

Sunnyluk

 

jak dalsze wrażenia? Czy faktycznie obraz nc+ jest lepszy?, No o jak ogólnie sprawuje się PVR7000? Wisi, etc?

 

Zastanawiam się nad zmianą na CP, twoja opinia bardzo mi pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie.

Zakupiłem w nowej ofercie CP dekoder PVR HD 700 i już po tygodniu mam go dość.

Otóż na niektórych kanałach (HD i nie tylko) obraz na ułamek sekundy co kilka minut zatrzymuje się, tnie się itp. Jest no naprawdę b. wkurzające.

Wcześniej miałem dekoder HD Samsung i nie było żadnych problemów.

Siła sygnału ok 90%, Jakość sygnału ok 80%.

Sprawdzałem na innej antenie sąsiada i jest to samo.

Co robić? Reklamować czy wymienić na Sagema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez przesiadłem sie z turbo NC+ i musze dołączyć do listy.

Dekoder przycina Mi kanały tak samo jak koledze wyżej. Antena ustawiona bardzo dobrze.

Kanały przycina kiedy chce tzn moze chodzić godzine ok i nagle zacznie przycinać.

Zawiodłem sie strasznie i do dekodera od NC+ nie ma polotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

rozwiązałem problem z przycinaniem. Okazało sie ,że tuner jest ok. Tylko Konwerter po 7 latach miał dziurę. Po wymianie obraz czyściutki jakość sie poprawiła. Szkoda bo moglem od tego zacząć.

Aż miło. Cofam w sumie to co napisałem wcześniej,bo teraz jestem zadowolony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki konwerter polecasz żeby było dobrze. Bo ja kręciłem anteną i tam gdzie dobrze odbierało teraz źle a tvn hd sobie poprawiłem i dobrze odbierają teraz. A na kanałch problem tlc hd, bbc hd, polsat news hd, Kino Polska Muzyka, Stars TV. Moc sygnału się rusza cały czas a jakość bez zmian.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jakiejś konkretnej marki Ci nie polecę.

W salonie proponowali Mi jakiś za 85 zł ale stwierdziłem ,że za drogo.

Kupiłem coś takiego za 55 zł :)

http://sklep.corab.eu/konwerter-twin-mt ... 55,l1.html

jeżeli nie można podawać linków to sorki. Nie zdążyłem się jeszcze zapoznać się z regulaminem. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...