Skocz do zawartości

Tuner T-HD 210


Suut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można edytować listę kanałów w tym tunerze? Tzn. czy jest możliwość poukładania sobie kanałów według własnego widzi mi się ???

 

Czy głowica jest czuła? Tzn. jak ten tuner radzi sobie ze słabym sygnałem MUX-4 ???

 

Czy można z niego nagrywać na pendriva lub zewnętrzny HDD ???

 

Czy jesteście zadowoleni z tego tunera, czy lepiej kupić tuner T-HD 1000 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, można. Tworzysz listę po kolei, nie ma możliwości późniejszej edycji pozycji zamieniając kolejność, trzeba skasować i na nowo tworzyć.

2. Głowica taka sobie, może ale nie musi poradzić sobie ze słabym sygnałem.

3. Tylko zewnętrzny HDD, najlepszy jest od CPT, ale inne powyżej 320 GB też działają.

4. Lepszy jest T-HD 1000, ma dwa gniazda antenowe, i możesz na nim oglądać IPLE za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Spróbuj poszukać teletekstu pod przyciskiem "Język" na pilocie. Po naciśnięciu przycisku pojawi się okno, a w nim, w jednej z kolumn (w lewej), powinien być dostępny teletekst, który wybieramy "strzałkami" i uruchamiamy przyciskiem "OK". ;)

PS. Napisy uruchamiamy w taki sam sposób. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

T-HD210 CPT problemy z odbiorem TV Trwam. Przełączając kanały przyciskami P+/P- na TV Trwam czarny ekran i głucho. Wybierając bezpośrednio z klawiatury kanał nr 16 czarny ekran i głucho. Obraz i dźwięk TV Trwam udaje się za każdym razem uzyskać, kiedy włączę najpierw kanał nr 40 (TVT z MUX L2) i następnie wybiorę bezpośrednio lub przyciskami P+/P- kanał nr 16.

Po wyłączeniu dekodera na kanale z MUX2 TV Trwam znowu nie działa.

Rano, tzn. ok. 7.30 podobny problem był z kanałami TVP 1 i 2 w HD. Obecnie kanały TVP 1 i 2 w HD działają bez problemów.

PS. Juliusz Braun mówiąc, że zostają duble TVP 1 i 2 w SD w celu sprawdzenia odbiorników DVB-T czy sobie poradzą z odbiorem miał świadomość, że mogą być problemy a nie tylko mówił, aby mówić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Z tego co zauważyłem to zmiany w trybie Eco Auto wyłączenie dodano 12h do dotychczasowych 3h i 6h. Poza tym usunięto tryb czuwania przez przytrzymane przycisku włącz/wyłącz. Teraz tryb czuwania lub monitorowania tylko jest dostępny przez wybór w MENU. Komunikat o trybie czuwania został przystosowany do dekoder DVB-T. Wcześniej wyświetlał się komunikat żywcem skopiowany z dekoderów satelitarnych CPT. ;)

Nagrań nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to cudo i pierwsze wrażenia są takie:

- czułość głowicy dość dobra co cieszy bo pakiet Extra nadawany jest z niewielką mocą,

- działa dość sprawnie, za bardzo nie muli ale kanały kodowane i HD wskakują wyraźnie dłużej,

- obraz jest rozmyty przez co traci się wszystkie zalety HD czyli ostrość obrazu.

 

Podsumowanie: jeśli ktoś chce to kupić nie będąc w zasięgu pakietu Extra to niech się trzyma od tego sprzętu z daleka bo jakość obrazu jest średnia. Jak kupiłem w promocji za 1 zł za dekoder i abonament 1 zł miesięcznie. Za takie pieniądze uważam, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem swój dekoder na inny egzemplarz. Czułość głowicy lepsza, jakość obrazu też wyraźnie się poprawiła. Na minus trzeba napisać, że pilot mimo tego, że taki sam nie jest już tak czuły, że działa na cokolwiek się go skieruje. Zdaje się, że te twory z fabryki CP są na zasadzie jak się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi dyskami działa ten dekoder. Podpiąłem pendrive'a Kingston 4 GB i nie chce działać. Może widzi tylko ten "polsatowski" dysk?

 

Działają wszystkie dyski twarde zasilane z portu USB. Pendrive żaden do 16GB nie jest obsługiwany(32 GB nie testowałem), gdyż ma za mało miejsca dla buforu nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od prawie roku mam T-HD 210

Mam problem, odbieram 2 muxy TVP z Góry Kamieńsk i Wręczyca Wielka k. Częstochowy. Dzięki temu TVP3 Katowice oraz TVP3 Łódż.

Jednak po przeprogramowaniu dekoder zapisuje na liście TVP3 Katowice bez pidów video i audio, czego skutkiem jest brak odbioru.

EPG jest prawidłowe, po naciśnięciu czerwonego klawisza na pilocie sygnał ok. 97 %

ale pokazuje odbiór k. 26 na którym to kanale jest akurat emisja mux TVP ale z Łódzką wersją z Kamieńska.

Wygląda mi to na błąd softu, mam pytanie taka sytuacja wygląda w innych regionach, gdzie są dostępne różne ośrodki TVP dla przykładu na Śląsku Katowicka i Krakowska TVP3.

Czy jest taki sam objaw ?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w całej Polsce, a spowodowane jest to tym że wersje regionalne TVP 3 mają ten same kody LCN i TSID a różne NID. Przez to sprzęt naziemny Cyfrowego Polsatu zapisuje obie wersje TVP 3, ale umieszcza je pod jedną częstotliwość. W efekcie masz zapisane TVP 3 Katowice na częstotliwości TVP 3 Łódź a dekoder przez to nie ładuje Pidów Audio i Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie problemu.

W takim razie osoby które mają dostęp do trzech wersji TVP3 analogicznie oglądać mogą tylko jedną. Niekoniecznie wersję ze swojego województwa.

U mnie działa TVP3 Łódż pewnie dlatego że jest na niższym kanale czyli 26 i jej parametry zapisują się prawidłowo podczas skanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...