Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie laika, jeśli gdzieś wcześniej była odpowiedź to przepraszam, nie mogłem znaleźć. Pomimo dobrej mocy i jakości sygnału na kanałach HD (70% - 80%, stałe wartości nie skaczą) obraz zacina się. Odkryłem, że problem znika gdy zmienię rozdzielczość w dekoderze z 1080i na 720p, wtedy wszystkie kanały działają bez problemu. To na pewno problem z ustawieniem anteny czy jednak usterka dekodera lub telewizora (LG 32LD465)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe. Wcześniej w tej konfiguracji wszystko działało i na przykład po ostatniej aktualizacji oprogramowania dekodera i/lub TV pojawił się problem?

Obecnie jest chyba tylko jeden sposób, aby sprawdzić dekoder. Podłącz Twój dekoder pod inny TV z włączoną rozdzielczością 1080i i sprawdź. Jeśli będzie działać prawidłowo, to możesz spróbować wymiany dekodera na inny model dekodera CPT HD5500s lub nawet na jakiś starszy model Echostara. Winny jednak może też być sam TV, ale łatwiej jest podmienić dekoder. ;)

Opisany przez Ciebie problem nie jest związany z siłą i jakością sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja śpieszę podzielić się wynikami podłączania obcych dysków do HD 3000:

 

Pendrive'y (nowe lub stare) - nie działają (tak wiem, to w sumie oczywiste, bo było podane do informacji).

Starszy dysk zewnętrzny 1 TB; 7200 rpm; 3,5'; USB 2.0; airy - nie działa.

Starszy dysk zewnętrzny 80 GB; 5400 rpm; 2,5'; USB 2.0; Toshiba - nie działa.

Wczoraj zakupiony Seagate Expansion Portable 2,5'; 1TB; USB 3.0 - działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

po zabawie z PVR stwierdzam, że brakuje jednej opcji, albo nie umiem jej włączyć. Chodzi o taką sytuację: oglądam film i stwierdzam, że nie mam ochoty oglądać do końca. Więc chciałbym wystartować nagrywanie powiedzmy od połowy filmu i jednocześnie ustawić dekoder tak, by po zakończeniu nagrania się samoczynnie wyłączył. Jak to zrobić?

 

Z moich oględzin są dwie opcje:

1. Mogę nacisnąć REC oraz OK i nagram film, ale kto wyłączy dekoder po zakończeniu nagrywania?

2. Z kolei zaplanować nagrywania na bieżący program (taki, który się już rozpoczął) nie można.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym konkretnym dekoderze, ale w dekoderach innych firm, czy nawet w TV z funkcją nagrywania na HDD działa coś takiego, że jak naciśniesz REC w trakcie trwania programu, to nagrywa tylko do końca danej pozycji w EPG. Czyli jeśli w połowie filmu naciśnieć REC i wyłączysz TV, to nagra tylko ten film do końca i dekoder się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś mi sie zepsuło w dekoderku, przy próbie oglądania Ipli, pojawia sie napis podlącz dekoder do internetu, na kablu na 100% jest net, ale po odłączeniu kabla od dekodera cały czas świecą diody pokazujące podłączony kabel, odłączałem dekoder od sieci i nic nie pomaga, dekoder nie reaguje też na czerwony przycisk od pilota(ale na innego pilota reaguje). Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość marmac1989

Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie dysku do dekodera HD 3000. Na allegro zobaczyłem dosyć tanie dyski (pogwarancyjne) do Sagemcoma ESI 88 i chciałbym się Was zapytać czy będą one działać po podłączeniu do HD 3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiej możliwości. Możesz jednak podłączyć dowolny dysk na USB:

- dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5”,

- dyski 3,5” oraz dyski o prędkości obrotowej 7200 obr/min. wymagają własnego zasilania,

- dyski twarde 2,5” o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania,

- nośniki danych typu „Pendrive”, dyski SSD oraz dyski twarde o pojemności mniejszej niż 16GB i większej niż 2TB nie są obsługiwane przez dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączyłem do HD 3000 dysk zewnętrzny Seagate 1 TB, dekoder go sformatował . Wszystko ładnie hula, jednak nie potrafię znaleźć ustawień:

nagraj przed oraz po x minut. Za każdym razem po zaprogramowaniu muszę edytować zaprogramowane nagranie.

Może znalazł ktoś tą opcję no chyba że jej nie ma w tym dekoderze :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marmac1989

Witam, mam telewizor, który łączy się z internetem poprzez wifi (Sony W805b). Czy istnieje możliwość połączenia z internetem dekodera HD 3000 przy pomocy kabla podłączonego bezpośrednio z telewizorem. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do HD 3000 dysk zewnętrzny Seagate 1 TB, dekoder go sformatował . Wszystko ładnie hula, jednak nie potrafię znaleźć ustawień:

nagraj przed oraz po x minut. Za każdym razem po zaprogramowaniu muszę edytować zaprogramowane nagranie.

Może znalazł ktoś tą opcję no chyba że jej nie ma w tym dekoderze :?:

 

Jest, jest na 100% - nie mam teraz dostępu do dekodera, ale musisz nacisnąc klawisz Menu i w ustawieniach, stosunkowo u dołu listy znajdziesz funkcję, gdzie ustawisz dodatkowy czas nagrywania 15, 30 minut, albo wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...