Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Po podłączeniu HD3000 w miejsce HD2000 działa? Prawdopodobnie będzie działać, a to będzie oznaczać konieczność ustawienia prawidłowo anteny.

Poziom sygnału na problematycznym kanale możesz sprawdzić przytrzymując 2-3sek. czerwony przycisk na pilocie (obok zielonego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 marca 2015 r. na dekodery HD 3000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania w wersji 3.82.1.20.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

Odsyłacze do IPLA umożliwiają łatwiejsze przejście do powiązanych treści w IPLI

Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania wyświetla informację o nagraniach kolidujących i umożliwia zarządzanie planowanymi nagraniami,

„Strzałki” w nawigacji wyświetlane są tylko gdy włączona jest „pomoc”,

Funkcjonalność szybkiego przełączania kanałów po przytrzymaniu ostatniej cyfry wybieranego kanału (-> np: chcąc szybko przełączyć na kanał 123 wystarczy nacisnąć 1,2, a potem dłużej przytrzymać 3, w następstwie czego kanał szybko przełączy się na 123)

Jeżeli dekoder nie pobrał wcześniej danych, to Aktualizacja EPG pobierana jest podczas uruchamiania dekodera wraz z informacją o akcji na ekranie - "Aktualizacja Programu TV (EPG), proszę czekać…".

Możliwość korzystania z dysku innego, niż sprzedawany przez CP (DTU 320)

 

UWAGA

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.

Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim HD 3000 zauważyłem żę od ostatniej aktualizacji na na kanałach VOD w EPG jest istotna zmiana w opisie.

Abu zamówić film wyslij sms o tresci: xxxx. kod filmu.

W miejscu xxx jest numer karty mojego dekodera. Wyglada to tak jakby EPG było wysyłane na mój dekoder sprofilowane lub sam dekoder uzupełnia EPG o numer karty która w nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EPG rzeczywiście jest parę zmian. Między innymi wcina napis (na żywo) przy transmisjach sportowych. :/ Na plus jest nieprzełączenie się kanału, gdy wybierzemy numer i naciśniemy OK, a nie ma na nim EPG :)

EDIT: Właśnie sprawdziłem i u mnie też w opisie przy VOD-ach wyświetla się numer karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawsze można na raty. Ten nowy pilot jest o wiele przyjemniejszy w użytkowaniu od poprzedniego (szkoda tylko, że nie ma wzorem pilotów nc+ zaimplementowanej obsługi TV). Jeżeli wymiana pilota nie pomoże można spokojnie wymienić sam dekoder, pozostawiając sobie nowego pilota. W APS-ach najważniejsze jest, żeby zgodziła się ilość sztuk a nie dokładny model pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiemy jaką wersję pilota ma pytający. ;) Po drugie jedno i drugie można od razu w APS-ie przetestować i wymienić podczas jednej wizyty w APS-ie. Po co dwa razy jechać?

PS. Miałem kilka przypadków niedziałającego pilota ze sprawnymi bateriami Duracell i Energizer. Nie wiem czym to było spowodowane, ale wymiana na baterie innego producenta (no name) pomagała. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe podłączenie HD 3000 do nagrywarki aby coś nagrać na dysku nagrywarki stacjonarnej ze złącza HDMI przez przejściówke na DVI ?

Ponieważ nie mam wolnego dysku, czasem coś nagrywam przez przewód Euro - scart, widać spadek jakości sygnału. Jednak plusem jest mozliwość przewinięcia reklam.

Nie mam pojęcia czy to realne i stąd moje pytanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Barti

O tym nie pomyślałem więć najprostszym rozwiązaniem będzie kupno dysku, tymbardziej że już nie musi to być dysk: made in polsat.

A chodzi mi o nagrania dla własnego użytku, obejrzeć i skasować. Zanim kupię dysk nagram sobie na wspomnianą nagrywarkę.

A nawet nie wiem czy jest dostępna przejściówka HDMI na DVI. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maks27

Z tego, co się orientuję to taka przejściówka HDMI-DVI istnieje. ;) Ale nie wiem dokładnie, bo nie drążyłem nigdy tego tematu. ;)

W twoim przypadku najlepszym wyjściem będzie właśnie zakup zewnętrznego dysku do dekodera i nagrywanie audycji właśnie na ten dysk.

W przypadku nagrywarki stacjonarnej z wbudowanym dyskiem, w grę wchodzi raczej tylko połączenie z dekoderem kablem Scart (Eurozłącze) ze względu choćby na wspomniane przeze mnie wyżej zabezpieczenia HDCP.

Podłączając nagrywarkę stacjonarną do dekodera kablem typu Scart pozbywamy się także możliwości nagrywania materiału w rozdzielczości HD. Co prawda, materiał taki nagra się na dysk nagrywarki, ale jego rozdzielczość zostanie wówczas przeskalowana do standardowej rozdzielczości (SD). W przypadku dysku zewnętrznego USB, takiego ograniczenia oczywiście nie ma i materiał będący w rozdzielczości HD nagrywany na taki dysk, przy późniejszym jego odtwarzaniu również jest w rozdzielczości HD. :)

Dlatego też, ja na twoim miejscu nie bawiłbym się już w kombinowanie z nagrywarką stacjonarną, tylko po prostu kupiłbym zewnętrzny twardy dysk na USB i podłączył go bezpośrednio do dekodera. Tym bardziej, że po ostatniej aktualizacji oprogramowania, dekoder dedykowany HD3000 Cyfrowego Polsatu daje już możliwość zastosowania dowolnego dysku zewnętrznego, a nie tylko tego dedykowanego, polsatowskiego, za cenę kompletnie niewspółmierną do pojemności tego dysku oferowanego przez Cyfrowy Polsat... :roll:

Pamiętać należy też jeszcze o tym, że dekodery dedykowane Cyfrowego Polsatu formatują podłączony zewnętrzny dysk w jakimś "tylko sobie znanym" systemie plików, co sprawia, że sam nawet odczyt takiego dysku w komputerze jest niemożliwy, w tym oczywiście także odtwarzanie zapisanych na takim dysku nagrań dokonanych przez dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...