Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy zauważyliście, że na nowym sofcie jest możliwość usuwania kanałów z listy głównej, tych wyszukanych samodzielnie

Nadal tego nie widzę! Jeteś pewny, że masz na myśli listę główną, a nie ulubione? Z ulubionymi nie mam problemu, ale z listy głównej nic wyrzucić nie mogę.

 

 

Czytaj uważnie: KANAŁY WYSZUKANE SAMODZIELNE, na liście głównej, a nie te NARZUCONE PRZEZ OPERATORA

 

Rotalplus, czytam uważnie, przecież właśnie chodzi mi o kanały wyszukane SAMODZIELNIE.

 

Ale tutaj kolega M_arek znalazł rozwiązanie - potrzeba przywrócenia ustawień fabrycznych. Dzięki!

Ale za to rozwiązanie, to ja na razie "dziękuję" - poczekam, jak się więcej posypie. Nudzi mnie już to doszukiwanie własnych kanałów + żonglowanie, a kilka dodatkowych kanałów na liście głównej, której w sumie nigdy nie oglądam, aż tak mi nie przeszkadza.

 

Inne pytanie: czy u was też tak jest, że gdy uruchomicie dekoder po stanie czuwania, to dioda na panelu gaśnie zupełnie i czas na ekranie TV wyświetlany jest na czarno (zamiast na biało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jest sobie prosta instalacja z czasza 90cm i konwerterem twin Technisat. Ustawiona miernikiem Satlink na maks jej możliwości. Na końcach przewodów koncentrycznych w 2 pokojach są identycznie dobre parametry, esi88 chodzi ok a na hd3000 obraz co jakiś czas się zatrzymuje i rusza dalej, bez pikselowania. Co może być przyczyną,? Nie znam tego dekodera więc pytam was. Sygnał jest ok, nie sypie błędami itp. Dekoder wyłączany z prądu i przywrócony do ustawień fabrycznych, oprogramowanie najnowsze . Najczęściej się zatrzymuje na kanalach HD, rzadziej sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

U mnie na przykład po włączeniu dekodera tak do około 2 - 3 minut obraz delikatnie przycina, później już nie ma problemów. Dlatego też, kiedy w styczniu skończy mi się umowa i ewentualnie zdecyduję się na przedłużenie, wymieniam od razu na inny dekoder. Do tej samej instalacji podłączyłem na próbę pozostałe dekodery, które mam wymienione w podpisie i problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno chodzi o np 2 tv podłączone do jednego tunera. U mnie np podłączyłem monitor poprzez wejście hdmi kablem DVI (ponieważ w monitorze mam tylko jedno hdmi a tam podłaczone jest ps3) i z euro dałem poprzez chinch głos . Także na wejściu HDMI będzie równoległy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

09 grudnia 2014 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekoderów:

 

HD 3000 w wersji 3.60.1.18.

wszystkie dekodery

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

 

Zmiany w regulaminie IPLA - w procesie zakupu wdrożony został nowy krok - wyrażenie zgody na utratę prawa do odstąpienia od umowy (związany z zaplanowanymi zmianami w Ustawie o Prawach Konsumenta)

Poprawka drobnych błędów w aplikacji IPLA

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy od tej aktualizacji umieszczonej z dn. 09 grudnia, czy problem znany jest już dłużej, ale dzisiaj stwierdziłem, że nie potrafię przełączyć hd3000 w stan czuwania tzn. niskiego poboru prądu... żre tyle prądu jak by był włączony, czyli przechodzi w tryb uśpienia. Dodam tylko, że wyłączam trzymając przycisk wyłączenia na pilocie jakieś 5 sec. Przy okazji stwierdziłem , że podobny problem jest z Sagemcomem ESI-88, nie idzie go przełączyć w tryb czuwania naciskając przycisk wyłączenia na pilocie (5 sec.), natomiast można to zrobić przytrzymując przycisk wyłączenia na obudowie tunera. Jak wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy od tej aktualizacji umieszczonej z dn. 09 grudnia, czy problem znany jest już dłużej, ale dzisiaj stwierdziłem, że nie potrafię przełączyć hd3000 w stan czuwania tzn. niskiego poboru prądu... żre tyle prądu jak by był włączony, czyli przechodzi w tryb uśpienia. Dodam tylko, że wyłączam trzymając przycisk wyłączenia na pilocie jakieś 5 sec.

To już nie działa w tym modelu. W menu musisz przestawić tryb na czuwanie. Aktualnie masz tryb monitoringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy orientujecie się czy z HD 3000 działa jakaś karta Wi-Fi pod USB ew. RJ-45? Miałem switch'a, ale to dodatkowe zbędne pudełko, dodatkowe gniazdo zajęte...

Czy tylko idzie podłączyć przez tego TP-LINK'a co oferują? Zależy mi po prostu na czymś co podłączę pod Ethernet albo USB i będę miał spokój, będzie to tylko wtedy działało, gdy dekoder jest włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi nie działa żadna. Jeśli nie chcesz sprzedawanego TP-Linka, zasilanego z USB dekodera (AP-eka), przez CP, to możesz poszukać innego AP-eka z funkcją klienta, zasilanego z portu USB.

Sprzedawany przez CP TP-Link robi dokładnie to co oczekujesz, więc po co sobie komplikujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...