Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam go od lipca (wcześniej miałem HD 2K który poszedł do innego pokoju a ten jest sparowany pod Multiroom HD) i mam problem z listą ulubionych która wywala mi się po każdym odłączeniu dekodera od prądu. Czy u Was ten problem też występuję i czy jest jakieś rozwiązanie?

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dekoder na HD3000, pierwsze wrażenia opisałem w równoległym wątku:

No to tak. Dwa Echostary DSB-717 (bez A) wymienione wczoraj. W APS w Głownie k. Łodzi. Bez żadnego problemu, choć nie przyznawałem się że nie mam umowy (ale i pracownik się o to nie dopytywał). Wymienili na HD3000.

 

Kanałami Polsatu długo się nie nacieszyłem. Dekodery wymienione rano, podłączałem wieczorem. Na jednym kanały podziałały kilkanaście minut, po czym wyskoczył "Błąd 04 - dekoder zablokowany". Ponowiłem sygnał przez iCOK, co rozwiązało problem, z tym że zrobiłem to nieco później, bo musiałem zaczekać na otrzymanie maila aktywacyjnego z iCOK (wcześniejszy Echostar nie był w ogóle przez iCOK obsługiwany, nie miał więc założonego konta). W międzyczasie podłączyłem drugi, tam od samego początku były tylko kanały FTA. Po otrzymaniu maila z iCOK i ponowieniu sygnału, na pierwszym też są już tylko kanały FTA. W samym iCOK wyświetla się nowy dekoder, ale logowałem się przez numer nowej karty - może to kwestia właśnie tego.

 

Dekoder jest w porządku, choć nieco irytująca jest obsługa z pilota (klawisze w górę/na dół nie przełączają kanałów, tylko w górę wyświetla listę, a w dół - EPG do końca dnia dla danego kanału, do przełączania kanałów trzeba używać dedykowanych klawiszy z boku). Nie jest jednak problemem się przyzwyczaić. Inną wadą w stosunku do Echostara jest tylko jedno gniazdo Scart, przez co tuner DVB-T musiałem podłączyć przez rozgałęźnik. Co w zasadzie też nie jest jakimś problemem. Dziwnie wygląda kwestia wyłączania dekodera. Są dostępne dwa tryby - "czuwanie" i "monitorowanie", co jest spowodowane chyba wymogami unijnymi. Przy "czuwaniu" pobór energii jest minimalny, ale dekoder się długo włącza i nie realizuje zaplanowanych nagrań. I nawet może i bym z tego trybu korzystał, ale problem jest taki, że w trybie "czuwania" dekoder przy wyłączaniu za każdym razem dopytuje się, czy na pewno chcę z tego trybu skorzystać. Przez co jest on praktycznie bezużyteczny. Za to z trybu "monitorowanie" tuner wstaje natychmiast. Naprawdę.

 

I jeszcze jedna kwestia - niektóre napisy, np. objaśnienia klawiszy wyświetlane na ekranie, są bardzo małe. Rozumiem że było to projektowane z myślą o nowoczesnych telewizorach, ale ten dekoder oferowany jest wszystkim abonentom, tym ze starymi telewizorami również. Myślę że autorzy firmware powinni wprowadzić opcję wyboru rozmiaru czcionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie piszemy o problemach?

 

Otóż sąsiadka ma HD3000 i od paru dni na każdym kanale na przemian "brak sygnału" z "tego kanału nie ma w Twoim abonamencie". Karta została wyjęta i włożona, nic nie pomogło. Teraz wyświetla błąd "brak sygnału. sprawdź połączenie", ale w ustawieniach instalacji wyświetla się siła signału 80% i jakość 92%, kanały wyszukuje poprawnie.

 

Dzwoniłem na infolinie, pare razy ponawialismy już sygnał. Nie pomogło. Gdzie może leżeć przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z sygnałem z anteny. Kiedy jest słaby sygnał na konkretnym transponderze to na przemian pojawia się komunikat "brak sygnału" i "tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Na kanale, z którym masz problem przytrzymaj czerwony guzik kilka sekund i pojawią się paski sygnału dla tego konkretnego kanału.

Sprawdź dla pewności dekoder na innej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. To zabawne, ale w ustawieniach siła sygnału jest cały czas na 70-80%, a jakość 80-90%. A na każdym kanale wciskując czerwony guzik faktycznie jest brak sygnału, 0%. Sprawdziłem dekoder na innej antenie, dziala bez problemu. Tylko, ze talerz nie był ruszany ani też nic się nie zmieniło w okolicy, co mogłoby go blokować. :woot:

 

Ten transporder da sie zmienić automatycznie na jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , posiadam dwa tunery HD 3000 i HD 2000 , oba tunery pokazują , że jest aktualizacja , ale po kliknięciu na pilocie ,,ok,, aby pobierały aktualizację to zapala się różowa kontrolka i przez pół godziny nic się nie dzieje . Po odłączeniu od zasilania i ponownej próbie aktualizacji , sytuacja nie ulega zmianie. Co jest nie tak ?.

Sygnał mam znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizacja poprawiła problem usuwania sie listy ulubionych kanałów?

Zobaczymy, tego chyba nawet najstarsi górale norwescy nie wiedzą. Swoją drogą bawi mnie, że ta wersja softu zaczyna się od nowej cyfry - 3. Oznacza to, że zmiany są poważne, a tak na prawdę ciężko w ogóle cokolwiek nowego zauważyć. Przy przeskoku z wersji 1 na 2 można było zauważyć sporo zmian, ale teraz ja nic nie widzę - tak więc soft powinien zwać się 2.xx.x.xx, czyli tzw. "bug fixing". Pozostaje liczyć na to, że lista ulubionych już się nie wysypie.

 

 

Dziwnie wygląda kwestia wyłączania dekodera. Są dostępne dwa tryby - "czuwanie" i "monitorowanie", co jest spowodowane chyba wymogami unijnymi. Przy "czuwaniu" pobór energii jest minimalny, ale dekoder się długo włącza i nie realizuje zaplanowanych nagrań. I nawet może i bym z tego trybu korzystał, ale problem jest taki, że w trybie "czuwania" dekoder przy wyłączaniu za każdym razem dopytuje się, czy na pewno chcę z tego trybu skorzystać. Przez co jest on praktycznie bezużyteczny. Za to z trybu "monitorowanie" tuner wstaje natychmiast. Naprawdę.

 

I jeszcze kilka słów co do trybu czuwania i monitorowania, bo kilka wątków wyżej temat był poruszany. Ponieważ cenię sobie ekologię, to używam trybu czuwania. Powód - zmierzony pobór mocy dla poszczególnych trybów. Otóż nie wiem ilu z Nas wie, że:

 

1. Podczas normalnej pracy dekoder pobiera 7 W (wartość całkiem w porządku).

2. Podczas trybu czuwania poniżej 1 W (mój miernik pokazuje 0, ale wiadomo, że zasilacz coś tam pobiera) - ta wartość też jest zupełnie OK.

3. Podczas trybu monitorowania dekoder pobiera 6 W. Czyli tylko o 1 W mniej niż w trybie normalnej pracy!!! To zbyt dużo.

 

Z moich badań wynika, że w tym trybie pracuje nawet LNB, jedyne co zostaje odłączone to generator obrazu. Oczywiście, ja wiem, że przy średniej cenie 0,60 zł/kWh to tylko 32 zł na rok, ale nie chodzi o 32 zł z kieszeni, tylko o marnotrawienie energii. Oczywiście, jeśli ktoś korzysta z dysku i ma zaplanowane nagrywania, to nie ma wyboru, ale pozostali mogą przemyśleć sprawę. Tak wiem, że wyłączenie dekodera to potrzeba naciśnięcia 2 przycisków, a włączenie też trwa kilkadziesiąt sekund. Każdy może zdecydować sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możemy zgadywać, ale najpierw sprawdź wtyczki, ewentualnie zarób je ponownie prawidłowo. Choć ja stawiam na konwerter. Jeśli korzystasz z przełącznika diseqC to też on może być winny.

 

Zarobiłem wtyczki od nowa (na wszelki wypadek), "nastawiłem" konwerter jeszcze raz wg. instrukcji. Kanałow nie bylo przez godzine i nagle wskoczyly. Z relacji sasiadki wynika, ze byly one przez 3 godzin, potem wylaczyla dekoder i poszla do sklepu. Wrocila i wlasnie przed chwila po ponownym wlaczeniu znowu sie stracily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualizacja poprawiła problem usuwania sie listy ulubionych kanałów?

Zobaczymy, tego chyba nawet najstarsi górale norwescy nie wiedzą. Swoją drogą bawi mnie, że ta wersja softu zaczyna się od nowej cyfry - 3. Oznacza to, że zmiany są poważne, a tak na prawdę ciężko w ogóle cokolwiek nowego zauważyć. Przy przeskoku z wersji 1 na 2 można było zauważyć sporo zmian, ale teraz ja nic nie widzę - tak więc soft powinien zwać się 2.xx.x.xx, czyli tzw. "bug fixing". Pozostaje liczyć na to, że lista ulubionych już się nie wysypie.

 

 

Jaki ja byłem naiwny :-).

Otóż od kilkunastu dni mamy wersję software 3.xx.x.xx No i 3 dni temu zniknęły mi dwa świeżo dodane kanały do list ulubionych (wstawiłem sobie nowe polskojęzyczne nabytki WaterPlanet i NovelaTV). Fakt, że dodawałem je jeszcze za czasów software 2.xx.x.xx. No ale mamy wersję 3 i co można zauważyć:

1. Programy z list ulubionych nadal potrafią zginąć, zamiast nich mamy dublety innych.

2. Po wyjściu ze stanu czuwania nadal gaśnie dioda LED na obudowie. To nie to, że mi to przeszkadza, ale jestem zdegustowany, że przy wersji 3.xx nikt tego nie poprawił.

 

Panowie od software'u - czy to jest na prawdę takie trudne, że się tego nie da naprawić?

 

Ja mogę powiedzieć, że nie widzę żadnych różnic w stosunku do wersji 2.xx.x.xx - nawet bug fixing nie wypalił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Proponuję po aktualizacji nowego softu przywracać ustawienia fabryczne.

Osobiście nie mam problemów z Listą Ulubionych Kanałów. Bardziej denerwuje mnie to pomarańczowe tło i brak możliwości przeskakiwania na liście np. po 10 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyliście, że na nowym sofcie jest możliwość usuwania kanałów z listy głównej, tych wyszukanych samodzielnie

Ja przyznaję się, że nie zauważyłem! Dzięki za info, sprawdzę dziś w domu. Czyli jest wreszcie coś nowego w tej wersji 3. Ja sądzę, wbrew temu co pisał rotalplus, że tej opcji wcześniej nie było.

Co do przywracania ustawień fabrycznych - jeśli problem będzie się powtarzał nie pozostanie mi nic innego. A priori, tuż po updacie nie miałem ochoty przywracać, bo wiadomo - ustawianie listy na nowo + dokładanie własnych kanałów.

Jaka szkoda, że nie można tego wyrzucić na sticka, tak jak jest to w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyliście, że na nowym sofcie jest możliwość usuwania kanałów z listy głównej, tych wyszukanych samodzielnie

Nadal tego nie widzę! Jeteś pewny, że masz na myśli listę główną, a nie ulubione? Z ulubionymi nie mam problemu, ale z listy głównej nic wyrzucić nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyliście, że na nowym sofcie jest możliwość usuwania kanałów z listy głównej, tych wyszukanych samodzielnie

Nadal tego nie widzę! Jeteś pewny, że masz na myśli listę główną, a nie ulubione? Z ulubionymi nie mam problemu, ale z listy głównej nic wyrzucić nie mogę.

 

 

Czytaj uważnie: KANAŁY WYSZUKANE SAMODZIELNE, na liście głównej, a nie te NARZUCONE PRZEZ OPERATORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Po aktualizacji softu trzeba przywrócić ustawienia fabryczne, dopiero wtedy można usuwać dodatkowe kanały z Listy Głównej. U mnie mogę usuwać kanały od numeru 1001.

Sprawdziłem na HD 3000 i HD 6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...