Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wyraźnie jest tam napisane co masz sprawdzić w umowie. Czy tata ma w umowie zapis o obowiązku na 1 (jeden) wybrany pakiet dodatkowy (Sport HD lub Ekstra HD do wyboru), czy też jest zapis o obowiązkowym pakiecie dodatkowym Sport HD. W pierwszym przypadku masz czas do 30 kwietnia 2014 odstąpić od umowy bez kary, w drugim przypadku wysyłasz normalnie wypowiedzenie dzisiaj poleconym priorytetem (jeśli mnie pamięć nie myli to do 16-ej trzeba nadać, tak dla własnego świętego spokoju), aby jutro wypowiedzenie było w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wysłałem wypowiedzenie z zachowaniem 3 miesięcy i zadzwoniłem na infolinię, żeby zapytać, czy mogę wypowiedzieć na podstawie wyłączenia kanału Sundance SD. Pani powiedziała, że w umowie ojca (Pakiet Familijny HD - podstawowy + Pakiet Sport HD lub Extra HD - dodatkowy) nie miałem gwarantowanego Sundance.

Nie mam gdzie tego sprawdzić, bo nie mam wykazu kanałów, ani nie mogę założyć konta w ICOK - mimo wpisywania poprawnych danych, wywala mi błąd, że zły pesel lub nr karty.

Czy jesteście pewni, że w pakiecie Extra HD był gwarantowany Sundace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, czyli z tego powodu nie moge ojcu umowy rozwiazac, pozostaje mu jeszcze te 3miechy zaplacic.

 

Mam nadzieje ze wypowiedzenie do nich jutro dotrze. A jak nie, to co sie dzieje? Konsultantka powiedziala, ze wtedy bedzie mialo skutek o miesiac pozniejszy, z tym ze za sierpien bedzie wyzsza o 4 zlote oplata. Czy tak jest, ze tylko miesiac? Bo cos mi sie obilo o uszy, ze umowa jest przedluzana na kolejne 12 miesiecy.. Co sie dzieje, gdy wypowiedzenie dotrze o 1 dzien za pozno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym , że to mój pierwszy post na forum chciałem przywitać wszystkich forumowiczów. :)

Mam pytanie odnośnie zakończenia umowy z Cp.

Okres podstawowy umowy zakończył mi się 21.01.2013r. i umowa została przedłużona na 12 miesięcy czyli do 21.01.2014r. Tej umowy nie chciałem już przedłużać, ale wyleciało mi głowy żeby wysłać wypowiedzenie 3 miesiące przed jej zakończeniem. Wypowiedzenie wysłałem na początku stycznia. Więc umowa przedłużyła się o 3 miesiące do 21.04.2014r.

Pytanie moje jest takie. Czy zostanie mi naliczona jakaś kara w związku z tym, że wypowiedzenie zostało wysłane w ostatnim miesiącu trwania umowy? Ile mam czasu na oddanie sprzętu? Czy sprzęt mogę oddać w APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=7&t=238&start=3255#p941736

Trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

 

viewtopic.php?f=7&t=238&p=941450&hilit=okres+dodatkowy&sid=c0c5005aa32e9a832f153361427cfc69#p941497

Jeśli do CP wpłynie wypowiedzenie przed 4 maja 2014 to Twoja umowa skończy się 4 sierpnia 2014. Do 4 maja 2014 i 4 czerwca 2014 płacisz abonament jak dotychczas, do 4 lipca 2014 płacisz ostatni abonament według cennika na czas nieokreślony (wyższa stawka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytałem kilka stron wstecz ale nie mogłem znaleźć

A więc tak

Podpisałem dnia 24.09.2011 roku umowę abonament łączny 104,9 w tym były dwa dekodery jeden pakiet z full opcją a drugi mini hd czy jakoś tak

Dokładnie kilka dni temu na dekoderze z pakietem mini hd wyskakuje informacja z windykacją na kwotę 12 zł

Zapytałem się co i jak w ICOK bo nigdy nie spóźniłem się z płatnością

Otrzymałem taką o to odpowiedź.

"Szanowny Panie,

 

Wyjaśniamy, iż z dniem 24 kwietnia 2014 r. Umowa w części dotyczącej dekodera dodatkowego uległa przekształceniu w zawartą na czas nieokreślony, w związku z czym opłata za Pakiet Mini Extra HD wynosi 16,90 zł/mies. Tym samym saldo rozliczeń z Cyfrowym Polsatem wykazuje po Pańskiej stronie zaległość w wysokości 12 zł. "

 

I teraz moje pytanie chciałbym wypowiedzieć umowę CP tylko że z tego co wiem jeden dekoder jest aż do września a ten skończył się wcześniej nie wiem dlaczego.

Jeżeli jutro nadam wypowiedzenie umowy na ten pakiet mini extra hd to musze płacić za niego jeszcze przez 3 miesiące jeżeli jest już na czas nieokreślony.

Druga sprawa czy wysyłać pisma oddzielnie z wypowiedzeniem jednego i drugiego czy dwa pisma razem

 

Z góry dziękuje za wyrozumiałość i rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia. Zawarłeś umowę na dekoder główny na okres 36 miesięcy oraz dekoder dodatkowy na 31 miesięcy.

Umowa na dekoder główny po 36 miesiącach w wypadku milczenia (braku 3-miesięcznego wypowiedzenia lub oświadczenia o woli przekształcenia umowy w umowę na czas nieokreślony najpóźnej na miesiąc przed zakończeniem 36 miesięcy) ulegnie przedłużeniu na 12-miesięczny okres dodatkowy z utrzymaniem dotychczasowej ceny za pakiet Premium (Premum przy umowie na czas nieokreślony w Twojej umowie wynosi 142,90zł).

Umowa na dekoder dodatkowy po 31 miesiącach zgodnie z zapisami promocji po 31 miesiącach w wypadku milczenia (braku 3-miesięcznego wypowiedzenia) przekształca się w umowę na czas nieokreślony.

Zgodnie z promocją za pakiet Mini HD (lub Mini Extra HD) miałeś cenę promocyjną przez 31 miesięcy. Po 31 miesiącach obowiązuje Cię za ten pakiet cena normalna (na czas nieokreślony).

Wypowiedzenie możesz wysłać tylko z dekodera dodatkowego lub z obu. To jest Twoja decyzja. Okres wypowiedzenia masz 3-miesięczny, więc najwczęśniej zakończysz umowę na dekoder dodatkowy z końcem 35 miesiąca (czyli 4 miesiące musisz zapłacić po 16,90zł). Oczywiście w jednym piśmie możesz złożyć rezygnację z obu, tylko zanzacz, że z dodatkowego rezygnujesz z zachowaniem okresu wypowiedzenia a z głównego z końcem okresu podstawowego umowy, aby nie narazić się na zerwanie umowy i kary umownej za ostatni miesiąc umowy.

Możesz też ponegocjować promocję (Premium za 89,90zł) i dodatkowy dekoder przekształcić w Multiroom.

Poza tym skoro masz Premium możesz też do 30 kwietnia 2014 wysłać odstąpienie od umowy w związku z wyłączeniem z oferty kanałów HBO, Cinemax i Sundance w wersji SD. O tym ostatnim poczytasz tutaj: viewtopic.php?f=7&t=13382&start=3855#p943206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konca umowy wg ICOK pozostalo 9 miesiecy.Biezacy okres rozliczeniowy 10.04-10.05.Zeby mi nie przedluzyli umowy wypowiedzenie wysylam z data od 10 Listopada?

Ewentualnie ile mniej wiecej mozna ugrac za pakiet premium na 12 miesiecy jesli do tej pory place 84zl za familijny hd+sport+hbo z multioroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem rezygnacje z powodu wycofania kanałów w piątek(25.04). Dzisiaj na moim koncie pojawiła się informacja "do końca umowy 3 miesiące" - wcześniej było ok 20.

W wypowiedzeniu napisałem "rozwiązuję umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego z powodu usunięcia Sundance, Cinemax i Cinemax 2", czy nie powinno być w związku z tym "1 miesiąc do końca", czy być może wypowiedzenie jest źle napisane? Dodam, że mam pakiet za 59,90 Fam Max+Film+Sport+Cinemax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...