Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja umowa kończy się w sierpniu 2015r. Pakiet Premium, nazwa promocji - Nowy Cyfrowy Polsat Zima 2012 CC-T, kod promocji - TKA 68. Czy po wejściu zmian w umowach CP i po przejsciu mojej umowy na czas nieoznaczony, będę płacił więcej czy nie?. Obecnie płace 89,90zł/mies. Mam na myśli sytuację w której nie wypowiadam umowy i "nic nie robię " z dotychczasową umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie masz zapis o przedłużeniu się umowy na kolejne 12 miesięcy w wypadku Twojego milczenia chyba, że wypowiesz umowę na 3 pełne cykle rozliczeniowe wcześniej. Ten zapis gwarantował utrzymanie ceny. Jednakże partiami do abonentów posiadających takie zapisy w umowie wysyłana jest informacja o zmianie zapisów w umowie o przedłużeniu umowy na czas nieokreślony ze stawką abonamentu określoną w cenniku (wyższa stawka jest w kolumnie umowa na czas nieokreślony) oraz zmianie okresu wypowiedzenia na jednomiesieczny. Ciekawostką jednak jest informacja przekazywana przez konsultantów COT, że po przedłużeniu się umowy na czas nieokreślony stawka abonamentu nie ulega zmianie i nadal jest równa tej z okresu na czas określony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma znaczenia. Idź do punktu APS i tam zrobią ksero i natychmiast prześlą do centrali. Ja dla przykładu pomagając innej osobie przesłałem faksem akt zgonu wraz numerem karty dekodującej i dołączyłem swój numer telefonu do ewentualnego kontaktu. Ale kontaktu już nie było. Sygnał wyłączono następnego dnia. A o dekoder wraz w/w kartą Cyfrowy Polsat nawet się nie upomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie otrzymałeś korespondencji z CP informującej o zmianie warunków umowy (skrócenie okresu wypowiedzenia do jednego miesiąca i zapis o przedłużeniu się umowy na czas nieokreślony po okresie podstawowym), to obowiązuje Cię 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Dekoder odsyłasz do CP na Łubinową 4a na własny koszt i ryzyko lub oddajesz w najbliższym APS-ie. Tutaj masz opis jakie elementy podlegają zwrotowi: viewtopic.php?f=7&t=8680&sid=70515eca0e6d1c27b118a2c447f1ad9e#p952953

Najbezpieczniej dla Ciebie zatem jest wysłać wypowiedzenie już teraz, informując operatora, że rozwiązanie umowy ma nastąpić z końcem okresu podstawowego. W ten sposób nie musisz główkować jaki masz okres wypowiedzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnacja z Cyfrowego Polsatu

 

Moje pytanie, na jaką datę się powołać przy rezygnacji:

 

1

na datę pierwszej umowy podpisywanej w 22.12.2008

 

czy

 

2

na datę aktualizacji jaka figuruje w icok

(Data wejścia w życie umowy / zmiany: 22.11.2012 )

 

 

 

 

 

------------WZÓR----------------------

………………., dn. ………………

 

Imię i Nazwisko: ..

Adres: ...

Nr dok. Tożsamości: ...

PESEL: ...

Nr seryjny: ...

Nr modułu CA: ...

Model: Samsung H370G

Producent: SAMSUNG

Nr karty: ....

 

 

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

 

 

 

 

WYPOWIEDZENIE UMOWY

 

 

Niniejszym wypowiadam umowę o świadczenie usług zawartą w dniu 22.12.2008 (Data wejścia w życie umowy / zmiany: 22.11.2012 )

) pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A. z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w umowie.

 

 

 

 

Z poważaniem,

 

….......................................

 

 

 

 

-------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sobie komplikować, jak można napisać w taki sposób:

 

Miejscowość, dnia 20.01.2014r.

Imię i nazwisko

ulica

kod miejscowość

tel. ... ... ...

 

 

 

 

 

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

 

 

 

 

Niniejszym wypowiadam Umowę Abonencką z dnia 2014-09-04 o numerze (jeśli taką znamy) lub (numer karty dekodującej yyyxxxzzzvvv), ze skutkiem na koniec obowiązującego Okresu Podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza umowa jest z dnia 2008-12-22 jest podpisana w punkcie CP (numer dokumentu to - ANR 430054 )

 

Druga jaka figuruje w icok, to:

" Data wejścia w życie umowy / zmiany: 22.11.2012 " (telefonicznie przedłużona)

 

Jeśli napiszę:

Niniejszym wypowiadam Umowę Abonencką z dnia 2008-12-22 o numerze ANR 430054 (numer karty dekodującej 073930245069), ze skutkiem na koniec obowiązującego Okresu Podstawowego.

 

Będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data podpisania umowy:

04.07.2013 na rok, potem się automatycznie przedłużyło, wg ICOK pozostały okres obowiązywania umowy: 7 miesięcy.

Dzisiaj dostałem pismo o zmianach w regulaminie od końcówki kwietnia.

Pomóżcie - czy muszę trzymać się trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia i czekać na koniec Okresu Dodatkowego (czy jak to się tam nazywa?), czy w związku z nowym reg. mam szansę uciec od CP wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portom - viewtopic.php?f=7&t=238&start=3660#p1071894. Poza tym możesz się nie zgodzić na zmianę warunków Twojej umowy, ale w tym wypadku będziesz musiał zapłacić odszkodowanie wyliczone proporcjonalnie z kwoty ulgi przyznanej abonentowi określonej w umowie. Okres wypowiedzenia masz wtedy 3-miesięczny, czyli do zapłaty miałbyś jeszcze 3 abonamenty i karę za pozostałe 4 miesiące. Kara umowna = (kwota ulgi / ilość miesięcy, na które zawarta została umowa) * ilość miesięcy pozostających do końca okresu podstawowego umowy.

 

@Joginho - patrz wyżej. Udostępniony dekoder należy zwrócić do 30 dni po rozwiązaniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden absurd. W Twojej umowie ulega zmianie tylko zapis odnośnie okresu wypowiedzenia i zamianie okresu dodatkowego z czasu określonego na czas nieokreślony. Reszta zapisów umowy nie ulega zmianie. Jeśli zaakceptujesz tą zmianę, to obowiązywać Cię będzie jednomiesięczny okres wypowiedzenia. Aby nie płacić kary za przedwczesne rozwiązanie umowy, umowę musisz rozwiązać z końcem okresu podstawowego Twojej umowy. Dlatego podałem Ci link do wcześniejszego mojego wpisu, gdzie podałem, że należy użyć zwrotu: "z końcem okresu podstawowego", aby umowa została zakończona prawidłowo bez naliczania kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...