Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co to jest Okres Dodatkowy w CP ? W Regulaminie o tym ani słowa, pewno jest o tym w Umowie. Rozumiem, że w CP umowa niewypowiedziana przed końcem Okresu Podstawowego "roluje" się na kolejne 12 miesięcy samoczynnie ? I że niby, jeżeli chcemy zakończyć umowę (wypowiedzenie 3-miesięczne) w tym zrolowanym czasie umowy to zapłacimy KARĘ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w CP nie ma takiego czegoś jak umowa, która przeszła na czas nieokreślony po okresie podstawowym, tylko zrolowana na kolejny np. 12 miesięczny okres. Masakra. W mojej ocenie to powinno być zabronione. Powinno być, że : jak ktoś przegapi i nie wypowie to powinien płacić cenę pakietu bez rabatu i mieć możliwość wypowiedzenia umowy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia jak się kapnie. Złodziejstwem jest pobieranie KAR za okres dodatkowy. KARY mogą pobierać w okresie podstawowym a nie w dodatkowym. CP zawsze [beep]y był. Ilu ludzi oskubią a za kilka miesięcy okaże się, że robili o bezprawnie, zapłacą minimalną karę jako CP nałożoną przez UOKiK a na abo zarobią miliony. Absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyczne są umowy zawierane przez telefon, bo wówczas nie ma praktycznie możliwości, aby zapoznać się z zapisami regulaminów, a potwierdzenia pisemne przychodzą pocztą z dużym opóźnieniem, a na pewno nie w terminie 10 dni od ich zawarcia.

 

Chciałbym też zapytać, jak wielu potencjalnych abonentów, czyta regulamin przed podpisaniem umowy w APS-ie?

 

A akurat te kwestie, powinny być drukowane dużymi fontami i w dodatku boldem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425: z CP to ja się wyleczyłem lata temu (pomijając umowę DRH2, gdzie takich zapisów nie ma). I nie rozpędzam, tylko wyrażam zdanie bo od tego jest forum. A dowiedzenie się o właśnie takich trikach moją wiedzę wzbogaca. Poza tym przeoczyć koniec umowy terminowej może każdy. Na pewno byś się cieszył, gdy Ci się umowa zrolowała na 12 miesięcy z abo np. w kwocie 89 PLN. Miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w CP nie ma takiego czegoś jak umowa, która przeszła na czas nieokreślony po okresie podstawowym, tylko zrolowana na kolejny np. 12 miesięczny okres. Masakra.

 

W tym roku, bodajże w maju, CP zrezygnował z rolowania umów. Po okresie podstawowym przechodzą na czas nieokreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica!

Można wypowiedzieć pół roku wcześniej, jeśli chce się dalej tę umowę kontynuować. Wtedy też można zgubić parę miesięcy starej umowy i skorzystać z kilku darmowych w dodatku w innej konfiguracji oferty cenowej.

Tyle tu o tym się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe umowy zawarte od 27 marca 2014r. i przedłużenia umów od 3 kwietnia 2014r. nie mają już zapisów o okresie dodatkowym (tzw. rolowaniu umowy) i po okresie podstawowym przechodzą na czas nieokreślony (wyższe stawki abonamentowe) oraz okres wypowiedzenia wynosi 2 miesiące.

Kwestia, czy okres dodatkowy jest zły, czy nie, jest dyskusyjna i zależy od preferencji zainteresowanego. Ja wiem z doświadczenia, że wielu było zadowolonych z tego faktu (utrzymywała się im cena a nie byli zainteresowani jakimikolwiek zmianami w umowach). Wbrew pozorom jest to nadal spora grupa abonentów. Osoby, które "polują" na okazję potrafią zainteresować się sprawą i wywalczyć ciekawą ofertę na czas. ;)

Jest również grupa abonentów, którzy będą preferowali przekształcanie umów na czas nieokreślony po "przemęczeniu" okresu podstawowego, aby zapłacić "gapowe" za najczęściej wybierany obecnie pakiet Familijny Max HD + Sport HD + Film HD + Cinemax HD w kwocie 117,90zł zamiast wcześniejszego 59,90zł. ;)

Niestety mamy takie czasy, że każdy operator chce nas wyru... i musimy pilnować swojego interesu, bo operator zadba na pewno tylko o swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzwonilem i babka mi proponowala 6 miesiecy po 39zl potem po 59,90 i do tego dekoder nie za 1zl ale za 29 bodajze i koszt przesylki 14zl, zapytalem dlaczego tak a nie jak jest na stronie to mi powiedziala ze tak musi byc... czy przy tej mojej umowie obowiazuje mnie 3 miesieczny okres wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś nie tam gdzie trzeba, bo na infolinię główną a nie utrzymaniową i nie naciskałeś wystarczająco długo. 2 lata temu wykonałem 3 telefony po kilkadziesiąt minut, ale uzyskałem to co chciałem - umowę na 12 m-cy i... 5 miesięcy gratis, 7 m-cy abonamentu 49,90 zł. Jak się postarasz tak masz. Wypowiadać, naciskać, grozić odejściem - to jedyna metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij wypowiedzenie umowy, zadzwonią do Ciebie z Działu Utrzymania Klienta (22 212 71 28), bez problemu dostaniesz umowę na 12 miesięcy, z czego 5 pierwszych gratis. Jako nowy klient Twoja żona dostanie dłuższą umowę ze stosunkowo mniejszą liczbą darmowych miesięcy, przez co średnio miesięcznie zapłacisz więcej. Krótsza umowa oznacza również, że wcześniej możesz negocjować następną z kolejnymi darmowymi miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię Nazwisko

Adres

PESEL

nr karty dekodera

 

Adresat czyli dane CP

 

WYPOWIEDZENIE

 

Ja niżej podpisany Imię Nazwisko odstępuję od umowy o świadczenie usług telewizji satelitarnej zawartej na dekoder o wymienionym nr karty.

 

Podpis.

 

 

Rany, naprawdę tak ciężko sklecić dwa zdania?

Nie masz zamiaru NEGOCJOWAĆ, to nie nie ślęcz i się nie wykłócaj, ten co się nie stara ten nie ma nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYPOWIEDZENIE

 

Ja niżej podpisany Imię Nazwisko odstępuję od umowy o świadczenie usług telewizji satelitarnej (...).

 

To ty w koncu podajesz mu przykladowe wypowiedzenie czy odstapienie od umowy? Bo to dwie rozne czynnosci i wywodza odmienne skutki prawne.

 

Rany, naprawdę tak ciężko sklecić dwa zdania?

 

Najwyrazniej - tak, zwlaszcza jesli te dwa zdania maja byc sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce przedluzac umowy z internetem lte ktora konczy mi sie w kwietniu 2015. Mam okres wypowiedzenia chyba 3 miesiacy, wiec pytam sie kiedy mam wyslac wypowiedzenie lub poinformowac ich ze nie przedluzam umowy. Babka dzwonila do mnie z oferta utrzymaniowa ale mnie ona nie interesuje. Chcialbym ta za 64.90 z tabletem i laptopem. Jeszcze mam pytanie czy jest to cena podana ze sprzetem czy trzeba jeszcze doliczyc raty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...