Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się mylić ale TVN nie dał CP kanałów HD. CP płaci jakieś grosze od każdego abonenta TVN-owi za obecność tych kanałów. Tak samo nc+ w przypadku kanałów CP. Widocznie nc+ nie chce płacić za Viasaty tyle ile by sobie życzył CP i nie ma tych kanałów w tej platformie. Przynajmniej tak mi się wydaje że tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odmienne sposoby myślenia. TVN/ITI cały czas miało zasadę dużo zainwestować - dużo zarobić. CP miał odmienną, jak najmniej zainwestować - mniej zarobić. Wystarczy porównać TVN24 i Polsat News. Scenografię i realizację pierwszych edycji Tańca z gwiazdami na TVN i Jak oni śpiewają na Polsacie. No i CP lepiej na tym wychodzi. TVN/ITI też wyszliby na swoje gdyby nie kryzys w 2008. Wystartowali z ambitnymi kanałami a rynek reklamy się załamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitne owszem ale na poczatku bo teraz to te kanały to wielka jedna poraszka jak i kanały polsatu (poza viasatami) Fakt kryzys przeszkodził ITI ,ale pacząc na start platformy N w 2006 to co prawda polszli bardzo do przodu i tu im szacun ,ale moim zdaniem troszke poszli za szeroko to znaczy przecenili sie. Polsat wyznaje zasade jak najmniej wydać jak najwięcej zarobic i puki co na tym wygrywa :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN24, TVN Turbo i TVN Style w HD w Cyfrowym Polsacie

No to spoko. :)

W takim razie pod znakiem zapytania stoi kolejne doładowanie mojej karty "Smart HD+", którą posiadam jako "uzupełnienie" oferty Cyfrowego Polsatu. :)

Właśnie dzięki tej karcie "Smart HD+" mam dodatkowo dostęp do wersji HD kanałów "TVN-owskich", których brak na platformie Cyfrowego Polsatu. Dodatkowo mam też z tej karty w ramach promocji do końca marca 2015r. dostęp do kanałów tematycznych nc+ typu Planete+, Ale Kino+ itp.

Generalnie jednak kartę "Smart HD+" w ogóle kupiłem i później doładowywałem regularnie właśnie dla wersji HD tych kanałów "TVN-owskich".

Aktualnie doładowanie mam ważne do kwietnia 2015 roku. Jeśli do tego czasu kanały te wejdą do platformy Cyfrowego Polsatu to nie wiem, czy będzie sens dalej tę kartę "Smart HD+" doładowywać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu nastąpi zmiana w ofercie zarówno CP jak i NC+ (po przejściu na DVB-S2 MPEG 4), znikną duble w SD, w tym wspomniane kanały TVN , TVN 7 TVN 24.

Dlatego aby od czerwca stacje dalej były dostępne w CP trzeba było podpisać nową umowę na dostęp do stacji w wersji HD a jednocześnie w umowie zawarto informacje że w przypadku uruchomienia pozostałych stacji w wersji HD które produkuje TVN też będą dostępne u konkurencji w wersji HD (np. TTV HD).

Nikt już od czerwca nie będzie w ofercie uruchamiał stacji zarówno w SD jaki HD.

Platformy satelitarne będą dodawać stacje w wersji HD (jeśli nadawca stacji tematycznej będzie taka wersje oferować), jednak jeśli miejsca na satelicie (w zasobach platformy satelitarnej) nie będzie to wtedy będzie wyłącznie wersja SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego aby od czerwca stacje dalej były dostępne w CP trzeba było podpisać nową umowę na dostęp do stacji w wersji HD a jednocześnie w umowie zawarto informacje że w przypadku uruchomienia pozostałych stacji w wersji HD które produkuje TVN też będą dostępne u konkurencji w wersji HD (np. TTV HD).

...Platformy satelitarne będą dodawać stacje w wersji HD (jeśli nadawca stacji tematycznej będzie taka wersje oferować), jednak jeśli miejsca na satelicie (w zasobach platformy satelitarnej) nie będzie to wtedy będzie wyłącznie wersja SD.

Ale [beep]łeś bez ładu i składu, a czy aby Ciebie jakiś stan podgorączkowy nie dopadł ? :roll:

Jeżeli TTV HD zaistnieje ale tylko w NTC a tym samym nie będzie go w nc+ to i tak CP dostanie taki kanał, bo taki maja zapis w umowie? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest zawarta na aktualnie nadające stacje grupy TVN. Jednak jak wiadomo gdy NC+ i CP przejdą wyłącznie na MPEG 4 DVB-S2 nadawanie tych samych stacji w SD i HD straci sens z czysto ekonomicznego podejscia. Stąd w umowie jest zawarte że wraz ze wersjami HD, czyli nadającymi aktualnie jak i uruchomionymi w przyszłości chodzi o Mango 24, TTV, TVN Meteo, TVN 24 Biznes i Świat.

Dosył wersji SD do sieci kablowych jak i nadajników DVB-T (TVN, TVN 7 i TTV) będzie prowadzony wyłącznie poprzez światłowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN24, TVN Turbo i TVN Style w HD w Cyfrowym Polsacie

No to spoko. :)

W takim razie pod znakiem zapytania stoi kolejne doładowanie mojej karty "Smart HD+", którą posiadam jako "uzupełnienie" oferty Cyfrowego Polsatu. :)

Właśnie dzięki tej karcie "Smart HD+" mam dodatkowo dostęp do wersji HD kanałów "TVN-owskich", których brak na platformie Cyfrowego Polsatu. Dodatkowo mam też z tej karty w ramach promocji do końca marca 2015r. dostęp do kanałów tematycznych nc+ typu Planete+, Ale Kino+ itp.

Generalnie jednak kartę "Smart HD+" w ogóle kupiłem i później doładowywałem regularnie właśnie dla wersji HD tych kanałów "TVN-owskich".

Aktualnie doładowanie mam ważne do kwietnia 2015 roku. Jeśli do tego czasu kanały te wejdą do platformy Cyfrowego Polsatu to nie wiem, czy będzie sens dalej tę kartę "Smart HD+" doładowywać... :roll:

Ja także mam doładowanie w Smart HD+ do IV.05r, ale u mnie jest ważne: Domo+, Kuchnia+ no i oczywiście Mini oraz TVP ABC ( którego CP nie potrafi lub nie chce dołączyć!!!!!! ) i troszkę NSport, także te nowe programy w jakości HD nie robią różnicy. Jednak oczywiście wielki PLUS dla CP za dołączanie takich programów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo co się stanie z wersjami SD PS i PSE po zmianie nadawania? Abonenci Familijnego mają je w pakiecie, za HD trzeba dopłacać. Jeśli by te wersje zniknęły, a to byłoby logiczne, to abonenci straciliby 2 kanały. Wiadomo coś na ten temat, znikną czy zostaną podmienione na HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlogiczniej byłoby, żeby wersje SD tych kanałów podmienione zostały na wersje HD i udostępnione już od pakietu Familijnego. A wersje SD tych kanałów "do piachu". ;) Pytanie tylko, czy tak postąpi Cyfrowy Polsat? Czas pokaże. Na razie nie ma co gdybać.

Chyba zapominasz że te kanały są i w tańszych pakietach.I co z nimi?Dlaczego mają być gorsi od tych z Familijnego.Jak dawać to dawać wszystkim a jak nie to niech zostaną tylko w pakiecie Sport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważył kolega @SatExpert, większość kanałów SD nie jest już "gwarantowana", więc bardzo możliwe, że wszystkie kanały SD zostaną przez Cyfrowy Polsat zastąpione wersjami HD, jeśli posiadają taki odpowiednik. I powinno to zostać uczynione niezależnie od pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba dlatego przecież od jakiegoś czasu większość kanałów SD jest niegwarantowana, więc ich dni są już policzone - moim zdaniem wersje HD zostaną przeniesione do pakietów, gdzie były ich wersje SD ;)

Nie sądzę, a na pewno - nie wszędzie. Po sierpniowej aktualizacji cennika dla użytkowników z pakietu MiniHD wypadły wszystkie duble SD, w tym Polsat, TVP 1 i 2, TVN, TVN 7, Polsat Sport i Polsat Film. Większość ma odpowiedniki HD, które są w pakiecie MiniHD, ale nie ma już w nim Polsatu Sport HD i Polsatu Film HD.

Moim zdaniem, albo zgasną, albo Polsat zmieni pakietyzację. Albo zostawi duble SD w MPEG-4 (ale to już by było dziwne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fajress

 

Pytanie trochę z gatunku wróżenie z fusów. Kto wie co będzie za rok/dwa/trzy. Patrząc na politykę CP w ostatnich latach nie spodziewałbym się, żeby rzucili się na tego typu produkt. Od jakiegoś czasu mówi się o debiucie Fox Sports w Polsce, może oni coś namieszają, ale to też póki co wróżbiarstwo. Na tę chwilę prawa do największych lig wyglądają mniej więcej tak:

 

Nc+

Liga Angielska do 2015/2016

Liga Hiszpańska do 2014/2015

Liga Francuska do 2014/2015

Liga Włoska do 2014/2015

Liga Mistrzów do 2017/2018

Liga Europejska do 2014/2015

 

Eurosport:

Liga Niemiecka do 2016/2017 (Eurosport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...