Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy już XXI wiek, rok 2015, a Cyfrowy Polsat nadal stawia kanały SD ponad kanały HD i też SD jest dla tej platformy większym priorytetem... :/:(

 

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Po co w takim razie wymienialiby dekodery SD na HD ? Po co byłaby akcja z kanałami HBO i Cinemax? I usunięcie wersji SD wielu kanałów z listy gwarantowanych? Na forum już były rozkminy na temat tego, że zdecydowanie CP robi podejście do przerzucenia się na HD i to są tego dowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Po co w takim razie wymienialiby dekodery SD na HD ? Po co byłaby akcja z kanałami HBO i Cinemax? I usunięcie wersji SD wielu kanałów z listy gwarantowanych? Na forum już były rozkminy na temat tego, że zdecydowanie CP robi podejście do przerzucenia się na HD i to są tego dowody.

Z jednej strony może i tak, ale z drugiej, skoro uruchamiają nowy kanał to mogliby od razu dać już jego wersję HD (jeśli jest dostępna), a nie "pchać" się jeszcze w SD... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka na FB Cyfrowego Polsatu (w odpowiedzi na pytanie):

[...] jeśli kanał w wersji SD zostaje wycofany na jego miejsce wprowadzamy wersję HD. Na umowie zawsze znajduje się lista kanałów gwarantowanych i Cyfrowy Polsat nie ma prawa jej zmienić, w przeciwnym razie możesz wypowiedzieć umowę. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Z jakich parametrów jest nadawany kanał?

Parametry techniczne:

Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)

tp. 14 (11,470 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

 

ID: Paramount Channel HD

PID V: 2901 (MPEG-4/HD)

PID A: 2902 (pol)

PID PCR: 2901

SID: 29

PID PMT: 2900

Provider: Satlink więcej w tym wątku viewtopic.php?f=11&t=37767&start=180 przecież dopiero testują więc nie wiem czego oczekujecie kanał startuje 19 marca i wtedy przyjdzie pora na oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.../przecież dopiero testują więc nie wiem czego oczekujecie.../

Chociażby zmiany zapętlonego pakietu reklam.

Skoro o "paczce" TVN-ów w HD coś ucichło, to trzeba znaleźć temat zastępczy do rajcowania się.

 

A na poważnie, przy logo pojawił się znacznik "HD" co znacznie podnosi jakość wyświetlanego contentu. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u Was wygląda sprawa z odbiorem BBC Brit HD? To coś "leci" z częstotliwości 12476 i tak jak na WSZYSTKICH innych częstotliwościach poziom i jakość sygnału mam na poziomie 90 - 100% (antena ustawiana przez "fachmana") to na tej jednej częstotliwości mam siłę 60% a jakość 30%. Co prawda obrazu nie rwie ale zastanawiam się co może być przyczyną takiej nędzy. Dodam że padnięty konwerter można wykluczyć, sprawdziłem u wuja (zez) i znajomego (osobny konwerter na HB), wszyscy mają albo tak samo marnie, albo jeszcze gorzej. Mieszkamy prawie pod holenderską granicą, może to być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder z sygnałem BBC Brit HD do stabilnego odbioru wymaga dokładnego ustawienia anteny. Bardzo ważne dla odbioru sygnału z transpondera (12476 H) jest precyzyjne wyregulowanie kąta obrotu konwertera. Chodzi o maksymalne osłabienie sygnału z transpondera o zbliżonej częstotliwości, który nadaje w polaryzacji prostopadłej (12466 V).

U osób które mają ustawione anteny "na oko" będą występować problemy z odbiorem. Do pomiaru sygnału najlepiej jest wykorzystać możliwość pomiaru sygnału na danym kanale w dek. CP, przez naciśniecie i przytrzymanie czerwonego przycisku na pilocie dekodera podczas oglądania BBC Brit HD k.101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zawsze wszystko jest najlepiej. Potem może być już tylko gorzej. Najpierw naładują do oporu reklam, a po pewnym czasie zaczną systematycznie obniżać bitrate. Na końcu zostanie kanał jakich setki. Full reklam i przeciętna jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...