Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie ratunku pomocy! Już nie mam siły i pomysłów walczyć z tym dekoderem, przedłużyłem umowę z CP i dali mi nowy dekoder. Po kilkunastominutowym użytkowaniu wyskakiwało że mam nieodpowiednią kartę a następnego dnia po pracy już wyskakiwało brak zasięgu. Wkurzony wymieniłem dekoder na nowy i z nowym dzieje sie to samo, każdy kanał brak zasięgu, w infolinii powiedział mi pan że prawdopodobnie konwerter jest do wymiany, siła sygnału jest 60% i 10% pomocy ...

 

częstotliwość transpondera : 12188

Port DiSEqC hotbird port :none

Siła sygnału1 60% wysoka jakość sygnału 1

Siła sygnału2 10% wysoka jakość sygnału 2

kabelek podpięty pod sat-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , sprawa się rozwiązała. Otóż winą nie była przestawiona antena - sygnał 60-61% ani uszkodzony konwerter , ani gniazda . Problemem było nie zaktualizowany sam dekoder. Trochę to dziwne gdyż naciskałem opcje sprawdź aktualizacje i pojawiało się info że jest aktualny. Wszelkie problemy z aktualizacją rozwiązała wizyta w punkcie , tam za pomocą współpracy z centralą wszystko zostało zrobione jak trzeba , po podłączeniu hula że aż miło brakowało tyko nowych kanałów ale jeden telefon na infolinie zrobił porządek.

pozdrawiam , może się to komuś przyda na przyszłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś egzorcyzmy podziałały.Aktualizacja nie miała na pewno związku z twoimi problemami,ponieważ dekoder bez zaktualizowanego softu działa prawidłowo zgodnie z instrukcją producenta.Aktualizacje wprowadzają pewne udogodnienia a raczej oczekiwania korzyści operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ehh te wasze podejrzewania i niedowierzania , napisałem jak bylo dekoder nawet w punkcie nie wstawał im nie odbierał dopiero aktualizacja z pomoca centrali dała porzadany skutek , a jak kolega wczesniej pisal ze po powrocie do domu odpowiednio podlaczylem hehe koń by sie usmiał przepraszam ale nie jestem [beep] ktory tak prostej rzeczy nie moze z powodzeniem podlaczyc :)Pozdrawiam i szczesliwego nowego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakieś egzorcyzmy podziałały.Aktualizacja nie miała na pewno związku z twoimi problemami,ponieważ dekoder bez zaktualizowanego softu działa prawidłowo zgodnie z instrukcją producenta.Aktualizacje wprowadzają pewne udogodnienia a raczej oczekiwania korzyści operatora.

Oczywiście, że bez aktualizacji dekoder wcale nie musi działać według instrukcji producenta. Wystarczą drobne zmiany w kodowaniu kanałów, których dekoder w starym oprogramowaniu nie miał zaimplementowanych i mamy ciemność na części kanałów. Takie sytuacje już się w CP zdarzały z poprzednimi dekoderami.

Nie wiem jednak jak jest w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum to Twój drugi dom,lecz jakoś żle się w nim czujesz.Poczytaj dokładnie to co ja napisałem i jak musisz to odnieś się do całości.Pozdrawiam i życzę Dosiego roku 2015!

A czego tam nie rozumiesz? Piszesz, że dekoder bez najnowszej aktualizacji oprogramowania będzie działał tak jak jest to opisane w instrukcji producenta, bo aktualizacje wprowadzają jedynie udogodnienia. Ja twierdzę, że wcale tak być nie musi, w przypadku np zmian w kodowaniu, i nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku, który tam wałkujecie, ani do tego konkretnego dekodera.

Co do tego konkretnego przypadku, specjalnie przebrnąłem, opisanego przez "Michial.R" to zdalna naprawa mogła w tym przypadku polegać na konsultacji dotyczącej ustawień samego dekodera. Jeśli przewód jest podłączony do gniazda 1 a ustawimy konfigurację dla dwóch konwerterów, to nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem z tym dekoderem. Mianowicie zaraz na początku (wrzesień) utworzyłem swoją listę ulubioną kanałów, ostatnio jednak zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Najpierw niektóre kanały albo znikły z listy, albo wywędrowały na inną pozycję. A teraz jak próbuję ręcznie edytować listę ulubionych i przesunąć jakiś kanał na inne miejsce to się nie da, cały czas wraca na poprzednie miejsce, a czasami jednocześnie inne kanały (w ogóle nie ruszane) zmieniają miejsce. Ktoś wie co jest grane i co można z tym zrobić? Bo na liście zapanował totalny chaos i nic nie mogę z tym zrobić, a Tworzenie nowej listy kanałów to będzie kupa czasu zmarnowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego dzieje się z moim ESI, brak obrazu i dźwięku. Czasami jakieś przebłyski obrazu, ale jakiś zniekształcony, nadmiar koloru czerwonego, czasami sam dźwięk bez obrazu. Kanały na wyświetlaczu świecą, mogę przerzucać. Menu też nie mogę wyświetlić, tak jakby nie był podawany sygnał z dekodera. Zrobiłem reset i to samo. Ktoś spotkał się z takimi problemami? Czy po prostu przyszedł czas na dekoder (ma już 4lata)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...