Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę .

Wczoraj po raz pierwszy w życiu miałem do czynienia z telewizją satelitarną. Ustawiłem antenę, mam sygnał 60% a jakość opisaną jako "bardzo dobra jakość sygnału".

Dekoder ESI-88

Pakiet ten reklamowany za 59,90 131 kanałów.

Wyszukało mi kanały, zapisało i zacząłem je przeglądać.

Tutaj w paru miejscach się zdziwiłem

Kanały takie jak Eurosport2 hd, Nat Geo Wild hd i parę innych - na ekranie pokazuje się plansza brak sygnału (a kanały powinny być wg pakietów),

Pojedyncze jak np. TVP Historia czy TVP HD - przełączam na kanał, brak komunikatów jakichkolwiek tylko czarny ekran.

Wszystkie pozostałe kanały chodzą.

Przy okazji - biorąc nową ofertę myślałem że dekoder będzie nowy a tutaj używka - bo kanały były poustawiane itd - musiałem robić przywrócenie do ustawień fabrycznych :)

 

Co może być przyczyną takie stanu rzeczy?

Przepraszam jeśli niewłaściwy wątek - ogólnie pierwszy raz w życiu mam kontakt z tv satelitarną i nie do końca wiem z "czym to się je" :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie - wziąłem się za ustawianie i dzięki skręceniu minimalnemu konwertera udało mi się uzyskać obraz, który uciekał na TVP HD, Nat Geo WIld HD, Cinemax, TVP Hstoria - na wszystkich pozostałych odbiór był.

Inna rzecz - udało mi się poprawić siłę sygnały na 62/63% w warunkach całkowite zachmurzenie, bezdeszczowo. Przedemną, w odległości ok 30m znajduje się blok choć linia anteny mojej przebiega mniej więcej na linii jego dachu.

Wydaje mi się, że bez zmiany konwertera pewnie się nie uzyska więcej?

Antena i konwerter typowe z Polsatu.

Kabel może mieć wpływ? wydaje mi się że zarobiłem dobrze, w sumie to akurat nie pierwszy raz robione, długość kabla to 10m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum - jestem tutaj ponieważ mój Sagem doprowadza mnie ostatnio do szału - otóż są duże problemy z nagrywaniem ( nie chodzi mi o nagranie 1min i później ciemności - to przerabiałem jakiś rok temu , problem sam się uspokoił podejrzewam po aktualizacji oprogramowania ) , nagrania się urywają i blokują dekoder w ten sposób że po czasie nagrywania np. w nocy - rano dekoder jest nadal w stanie REC - napis jest przyciemniony , próba włączenia dekodera kończy się całkowitą blokadą , dekoder na nic nie reaguje i trzeba go wyłączyć z prądu. Po włączeniu działa ok jednak nagranie ( oczywiście jest ono urwane i nie ma reguły po jakim czasie z reguły to ok. 10-30min ) odtwarza się z zacięciami , wyskakują pixele itp. Dekoder jest podłączony pod dwa kabelki z konwertera tak aby móc oglądać i nagrywać co innego. Podczas nagrywania i oglądania również potrafi się zablokować z komunikatem ,,info o nagra tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Siła sygnału to 59% i 60% na wejściach ( tak pokazuje dekoder ) , przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowienie sygnału nie pomaga - co robić ?? , czy to uszkodzenie dekodera czy dysku twardego - może coś pomożecie? , jeśli ten temat był już opisany to proszę o wskazówkę na której stronie bo nie jestem już w stanie tego znaleźć. Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam problem z odtworzeniem kilku nagrań. Objawia się on tym, że po włączeniu odtwarzania nagrania pojawia się czarny ekran. Problem dotyczy nagrań sprzed około tygodnia, zarówno wcześniejsze, jak i te obecne odtwarzają się prawidłowo. Ciekawe jest to, że jedno z tych nagrań które nie działają wcześniej działało (nie odtwarzałem całego, ale fragment odtwarzał się bez problemu). Czy jest jakaś szansa na odtworzenie tych nagrań? Antena połączona jest do obydwu gniazd, dysk obecnie zapełniony jest w 65%.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem fachowcem ale z doświadczeń z moim poprzednim sagemem ( został wymieniony ok. 2,5 tygodnia temu ) stwierdzam że to może być początek końca i problemy będą się nasilać - tak było u mnie , męczyłem się z pół roku z :censored: zamiast posłuchać rad forumowiczów i wymienić go od razu , traci sie nagrania ale coś za coś - przynajmniej można go normalnie użytkować.

 

P.S. Teraz po wymianie jest ok. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej troszkę beczki.

Mam tego Sagem-a i zastanawia mnie kwestia regulacji głośności. Praktycznie nie widzę różnicy pomiędzy 1/16 a 16/16 - jak to u was wygląda? Bo zastanawiam się, czy to kwestia telewizora, może kabla a może jakichś ustawień dekodera żeby ta głośność się zmieniała? W telewizorze mam wyłączone "automatyczne dostosowanie głośności" a innych funkcji które mogłyby być za to odpowiedzialne nie rozpoznaję.

Macie jakieś doświadczenia w tym względzie? Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg posiadam dekoder Sagem ESI-88 i mam problem z ciągłym wyskakiwaniem komunikatu "brak sygnału".

Dekoder używam w Niemczech tylko na Hotbird. Mam dwie anteny, jedna jest ustawiona na astrę, druga na hotbird.

Przedtem miałam dekoder HD6000 i też miałam problem z brakiem sygnał mimo, że sygnał na pewno był, ale po ustawieniu Astry na A, Hotbird na B działało idealnie.

Teraz na tym dekoderze ustawiłam identycznie,z tym ze kabel z Hotbird mam podłączony do Portu Sat B, a Port Sat A jest pusty i ustawione 2 porty DiSEqC.

Gdy włączę w ustawieniach, że liczba używanych wejść SAT jest 1, to sygnału nie ma, tylko gdy jest, że na 2 to sygnał 2 jest 61% i sygnał 1 21% na 12188 częstotliwości.

Przy obu jest wysoka jakość sygnału. Nie wiem co to znaczy, bo wydaje mi się, że skoro nie mam podłączonego kabla do dekodera z Astry to nie powinno być sygnału?

Zasilanie konwertera LNB jest włączone, chociaż chyba konwertera nie mam...?

Problem polega na tym, że czasem od razu zaskoczy i jest sygnał, ale częściej niestety jest tak, że włączy mi się Polsat i przy zmianie kanału traci sygnał i już na Polsacie też nie ma.

Gdy wchodzę na ustawienia w porcie B Hotbird: none. Po resecie jest znów port B, ale znow Polsat, lub gdy zresetuję na Tvn czy Hbo tak samo działa do przełączenia lub w ogole od początku. Napisy i informacje o programie są na wszystkich. Chyba cos w ustawieniach źle zrobiłam i dlatego to wszystko..

Ktoś na tym forum napisał:

W sytuacji podłączenia (i konfiguracji 2 wejścia) wejścia SAT1 pod HB + A a do SAT2 tylko HB moga się pojawiać komunikaty o braku sygnału, ponieważ odbiornik szuka na wej. SAT2 równiez sygnału z ASTRY. Sytuacja będzie tak długo występowała, jak długo nie będzie można na obu wejściach oddzielnie ustawiać portów DiseqC.

Proszę o informację co dokładnie na czym powinnam ustawic, bo nic mi to nie mówi.... Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg posiadam dekoder Sagem ESI-88 i mam problem z ciągłym wyskakiwaniem komunikatu "brak sygnału".

Dekoder używam w Niemczech tylko na Hotbird. Mam dwie anteny, jedna jest ustawiona na astrę, druga na hotbird.

Przedtem miałam dekoder HD6000 i też miałam problem z brakiem sygnał mimo, że sygnał na pewno był, ale po ustawieniu Astry na A, Hotbird na B działało idealnie.

Teraz na tym dekoderze ustawiłam identycznie,z tym ze kabel z Hotbird mam podłączony do Portu Sat B, a Port Sat A jest pusty i ustawione 2 porty DiSEqC.

Gdy włączę w ustawieniach, że liczba używanych wejść SAT jest 1, to sygnału nie ma, tylko gdy jest, że na 2 to sygnał 2 jest 61% i sygnał 1 21% na 12188 częstotliwości.

Przy obu jest wysoka jakość sygnału. Nie wiem co to znaczy, bo wydaje mi się, że skoro nie mam podłączonego kabla do dekodera z Astry to nie powinno być sygnału?

Zasilanie konwertera LNB jest włączone, chociaż chyba konwertera nie mam...?

Problem polega na tym, że czasem od razu zaskoczy i jest sygnał, ale częściej niestety jest tak, że włączy mi się Polsat i przy zmianie kanału traci sygnał i już na Polsacie też nie ma.

Gdy wchodzę na ustawienia w porcie B Hotbird: none. Po resecie jest znów port B, ale znow Polsat, lub gdy zresetuję na Tvn czy Hbo tak samo działa do przełączenia lub w ogole od początku. Napisy i informacje o programie są na wszystkich. Chyba cos w ustawieniach źle zrobiłam i dlatego to wszystko..

Ktoś na tym forum napisał:

W sytuacji podłączenia (i konfiguracji 2 wejścia) wejścia SAT1 pod HB + A a do SAT2 tylko HB moga się pojawiać komunikaty o braku sygnału, ponieważ odbiornik szuka na wej. SAT2 równiez sygnału z ASTRY. Sytuacja będzie tak długo występowała, jak długo nie będzie można na obu wejściach oddzielnie ustawiać portów DiseqC.

Proszę o informację co dokładnie na czym powinnam ustawic, bo nic mi to nie mówi.... Dziękuję!

Witam a DiSEqCa masz wpiętego pomiędzy kablami z tych anten, bo z treści wnioskuję że wpinasz do dekodera kabel z jednej anteny na Hotbirda pod port A a na Astrę pod port B czy odwrotnie, a tak się nie da tylko trzeba wpiąć DiSEqCa po między kable z anten i jeden kabel do portu A i wtedy w ustawieniach dekodera wybrać wejście i odpowiednie wejścia DiSEqCa :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...