Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tweed77-doradzasz na temat esi-88 a nie wiesz czy ta opcja działa w tym dekoderze.Lepiej doradzaj na temat tego na czym się znasz.

Jeżeli chodzi o odbiór z HotBirda to bez problemu działa funkcja nagrywania jednego i oglądania dowolnego innego kanału. Co do odbioru z Astry przez przełącznik Diseqc to odbiór jest niepewny. Raz jest a raz go nie ma. Nie wiem? Może to wina mojego dekodera. Ale że odbiór z Astry za bardzo nie jest mi potrzebny to mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu konwertera monoblock twin i odpowiedniej konfiguracji ustawień dekodera tak z astry jak i z hotbirda można równocześnie nagrywać dwa kanały oglądając w tym czasie jedenz nich.Jeżeli chodzi o kombinacje z konwerterami single i diseqami to już bardziej skomplikowana sprawa by działało na 100%.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder ma coś podobnego jak HD5000, że wyświetla się nazwa kanału a pod nią nazwa lecącego programu i jego opis ?

 

Np. TVP1 HD

Ranczo- "Zbrodnia niesłychana, pani zabija pana" odc. 94 2014 rok reż itp

A tutaj opis odcinka.

Po kliknięciu w dół przewija się lista programów co będzie po ranczu.

 

Znajdę powyższą funkcję w sagecomie ?

 

Znajdziesz. Na dodatek jest bardziej przejrzyste bo na szarym tle i mniejsza ramka (nie zajmuje pół ekranu jak w dekoderach CPT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tweed77-doradzasz na temat esi-88 a nie wiesz czy ta opcja działa w tym dekoderze.Lepiej doradzaj na temat tego na czym się znasz.

Jeżeli chodzi o odbiór z HotBirda to bez problemu działa funkcja nagrywania jednego i oglądania dowolnego innego kanału. Co do odbioru z Astry przez przełącznik Diseqc to odbiór jest niepewny. Raz jest a raz go nie ma. Nie wiem? Może to wina mojego dekodera. Ale że odbiór z Astry za bardzo nie jest mi potrzebny to mi to nie przeszkadza.

Możesz oglądać jeden kanał - nagrywać z tego samego transpodenra z konwentera A oraz dowolny nagrywać kanał z konwentera B - tylko nie wiem czy ta opcja działa prawidłowo w ESI.

 

Jak to nie wiesz czy ta funkcja działa ? Być może mam zamiar jutro jechać po ten dekoder i właśnie na tą funkcję liczę.

Do tweed77-doradzasz na temat esi-88 a nie wiesz czy ta opcja działa w tym dekoderze.Lepiej doradzaj na temat tego na czym się znasz.

 

Po co te stresy ;) Miałem okazję testować ten dekoder tylko i wyłącznie z podłączonymi dwoma konwenterami na satelitę Hotbird.

 

Dekoder mający dwie głowice i podłączony konwenter Monoblock Twin - podwójnie satelity - Astra - Hotbird - wejście A i B w dekoderze umożliwia:

 

1. Oglądanie kanału z Hotbirda i nagrywanie z tego samego transpondera innego kanału oraz nagrywanie z satelity Astra dwóch kanałów z tego samego transpondera jednocześnie.

 

Na normalnym dekoderze z wolnego rynku - nie dedykowanym dla Polsatu tak jak to jest z ESI-88 ta funkcja działa prawidłowo.

 

Jak jest z dekoderem sagemcomm ESI - 88 to do końca nie wiadomo - oprogramowanie nie jest dobrze napisane i mogą być różne dziwne rzeczy. Niby konfiguracja pozwala a życie życiem. Zależy to także od posiadanej instalacji satelitarnej ( konwentery - przełączniki diseqc )

 

Tak poza tym w temacie telewizji satelitarnej i tematami z tym związanymi pracuję od końca lat 80 ubiegłego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując w ESI można zaprogramować dwa nagrania nakładające się czasowo, dekoder sobie z tym poradzi i nie ma znaczenia z jakiej pozycji orbitalnej. Jest jednak wspomniane przez @tweed77 ryzyko problemów z jakimś konkretnym modelem przełącznika diseqC lub konwerterem monoblock. Na popularnych i markowych problemów raczej nie ma.

W momencie nagrywania dwóch kanałów jednocześnie możliwe jest oglądanie jednego z oglądanych kanałów lub odtwarzanie nagranej wcześniej (trzeciej) audycji z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder przyzwoity, bardzo mi się podoba funkcja nagrywania filmów - natomiast nie wiem dlaczego nie obsługuje jeszcze LAN (ipla) i USB (ogladanie divx i dvd).

Aha, i jak sie przegląda EPG to dekoder potrafi się zawiesić na dobre i trzeba go odłączyć od zasilania żeby sie ocknął.

 

SOFT 3.2.36 / 3.4.2103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , jestem świeżym użytkownikiem owego dekodera . Zachciało mnie się zmian ( poprzednio hd6000 ) i sobie polepszyłem ;/ Czy ten dekoder naprawdę jest tak tragiczny ? Czy to kurier przywiózł mnie jakiegoś starego rupcia ? Ciągle zwiesza się , oglądam 15 , 20 min TV i ekran zamrożony wraz z komunikatem : Brak karty w dekoderze , włóż ważną kartę . Problem ten nie występuje gdy wyjmę dysk twardy z dekodera... !? Ehhh może to jednak dysk zepsuty ?? Może dekoder ??? Albo zasilacz pada i jest problem z zasileniem dysku ??? Miał ktoś podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice na dole w salonie korzystają z tego Sagem'a (ja nieraz też siedzę z nimi w salonie i oglądam TV) i póki co, nic złego z tym dekoderem się nie dzieje. Wszystko działa prawidłowo. Czasami tylko po wyjęciu z niego karty celem "aktywacji" dekodera Multiroom w sypialni i ponownym jej włożeniu do tego Sagem'a zdarza się, że Sagem nie chce od razu "załapać" karty wyświetlając komunikat o błędzie, ale zazwyczaj ponowne wyjęcie i włożenie karty do czytnika Sagem'a rozwiązuje problem. :) Generalnie uważam ten model za chyba najlepszy spośród wszystkich dekoderów dedykowanych Cyfrowego Polsatu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem świeżym użytkownikiem owego dekodera . Zachciało mnie się zmian ( poprzednio hd6000 ) i sobie polepszyłem ;/ Czy ten dekoder naprawdę jest tak tragiczny ? Czy to kurier przywiózł mnie jakiegoś starego rupcia ? Ciągle zwiesza się , oglądam 15 , 20 min TV i ekran zamrożony wraz z komunikatem : Brak karty w dekoderze , włóż ważną kartę . Problem ten nie występuje gdy wyjmę dysk twardy z dekodera... !? Ehhh może to jednak dysk zepsuty ?? Może dekoder ??? Albo zasilacz pada i jest problem z zasileniem dysku ??? Miał ktoś podobny przypadek ?

 

Może być problem z dyskiem- ja podobne oznaki zauważyłem gdy miałem dysk zapakowany prawie na full był 99% a może i więcej, gdy wyrzuciłem jakieś śmieci i spadło do 95% problem zniknął,teraz mam coś koło 98% i nadal jest spokój.

 

Trafia się czasami i to co @Barti podaje,ale to mały pryszcz ;) ogólnie dekoder jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dysku i dekodera... Mam trochę ponad 300 nagrań i tylko 60% pojemności dysku i nie mogę dalej nagrywać...

Czy jest jakieś ograniczenie co do liczby nagrań?

Usunąłem film HD 90 min i w jego miejsce nagrałem 20 minut programu SD i więcej nie mogę nagrywać.

Natomiast na odwrót da się: usuwam 20 min programu SD i w jego miejsce nagrywam ponad godzinny program HD...

Więc nie jest to raczej problem z pojemnością...

Kiedyś zapełniłem cały dysk(100%) w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok - i tak było. Teraz nagrywam dużo krótkich programów stąd taka liczba nagrań.

Dlatego ponawiam pytanie - czy jest ograniczenie co do liczby nagrań?

 

Druga sprawa jest taka, że wczoraj po raz kolejny w ciągu niecałego miesiąca(a dekoder mam ok roku) po włączeniu dekodera(po wcześniejszym uśpieniu dekodera) pojawiło się okno konfiguracji "pierwsza instalacja", które skasowało ustawienia i listę kanałów ulubionych - czeka mnie wymiana? Gdyby nie nagrania nie zwlekałbym z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z nagrywaniem.

 

Może coś poknociłem, nie wiem. W NC+ problemów nie było przy mojej instalacji.

 

Posiadam konwerter twin, dwa kabelki jeden do sat1 drugi do sat 2 by jednocześnie nagrywać i oglądać.

Jak mam to ustawić na dekoderze?

Obecnie mam:

Liczba używanych wejść sat -2

Zasilanie włączone

DiSEqc - 2 - A i B na obu Hot Bird

 

Gdy nagrywam, to owszem nagrywa i pokazuje się przy przełączaniu po kanałach , że trwa nagrywanie oraz na dekoderze wyświetla się, że nagrywa.

Jednak gdy się już nagra i wchodzę na listę nagrań to nagranie, które miało trwać 130 minut trwa tylko 1 minutę, albo 15 minut.

 

 

----

 

Druga sprawa, Czy na tym dekoderze mogę wyszukać stacji np. STAR TV, bo jak szukam ręcznie, to nie mam żadnej nowej? Czytałem, że powinna być na pozycji 1001 ale ja mam tylko listę kanałów do 999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się pewna opinią dotyczącą ESI-88. Trzy tygodnie temu w punkcie CP wymieniłem ów sprzęt na identyczny tylko inny egzemplarz. Mój dekoder miał problemy z odtwarzaniem programów z dysku. Nie miałem z tym żadnego problemu, miła pani wymieniła go bez żadnych komplikacji. Aktywacja nowej karty trwała ok 3-4 godz i wszystko zaczęło pracować normalnie...do czasu. Po kilku dniach mój nowy dekoder zaczął się dziwnie "wieszać". Polega to na tym,że pracując kilka godzin po przełączeniu na kolejny kanał wyświetla mi się jedynie pasek z informacją o programie i nic więcej. Pomaga jedynie wyłączenie na kilka sekund z zasilania. Ten problem pojawia się regularnie 2-3 razy w tygodniu o różnych porach dnia. Zauważyłem również, że muszę dwukrotnie wkładać kartę do aktywacji bo za pierwszym razem wyświetla się komunikat o złej karcie. Czy ktoś bardziej zorientowany w tym temacie może mi doradzić co mogę jeszcze zrobić. Czy iść po raz kolejny i zarządać wymiany sprzętu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że brak sygnału, był z powodu za mocno dokręconego kabla antenowego.

 

Ustawiłem a DiSEqc - 1

 

Ogólnie mam teraz po 68% na oba kabelki, więc zobaczę czy nagra bez problemu.

 

@David85 - w jaki sposób uruchamiasz nagrywanie?

 

Przez EPG

 

Żeby wszystko działało trzeba zrobić reset po każdej zmianie

 

A tego to nie wiedziałem. Dzięki za informacje, tak też zrobiłem.

 

 

A co z tym dodawaniem kanałów? Bo nie widzi mi żadnych a nie mam star.tv i kilku stacji zagranicznych, na których mi zależy. Jak mam je dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to 15 minut?

W "moim" esi-88 jednokrotne naciśnięcie czerwonego przycisku, uruchamia nagrywanie na 29 minut :D . Kolejne podwaja czas.

No chyba że "mój" esi jest wyjątkowy :?:

 

Nie jest wyjątkowy. :D To mój błąd. Nie korzystam z tego modelu. Skok jest pół godzinny a nie kwadrans. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...