Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem u siebie w ESI-88, że od kilku dni nie mogę edytować listy ulubionych. Polega to na tym, że chcąc przesunąć dowolny kanał na inne miejsce podświetla mi się na szaro i przesuwam. Ale gdy zatwierdzam wciskając OK przesuwany kanał znika i co już sprawdziłem trafia gdzieś na listę ulubionych w przypadkowe miejsce. Nigdy nie miałem takiego problemu, więc pytam czy ktoś miał coś podobnego? Czy jest to usterka do zgłoszenia czy może jakiś chwilowy defekt? Wyłączałem i włączałem już dekoder z prądu i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano nic nie mogłem włączyć. Na liście głównej CP miałem jedynie RMF. Przywróciłem ustawienia fabryczne i jest ok, ale niestety listę ulubionych trzeba układać na nowo. To już druga taka awaria w moim dekoderze dotycząca listy ulubionych. Kilka miesięcy temu lista nagle zginęła i jeśli kolejny raz coś takiego będzie miało miejsce to pewnie trzeba wybrać się na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie odnośnie ESI-88 - dlaczego dysk w tym dekoderze pracuje cały czas, nawet jeśli dekoder jest wyłączony (tryb stand-by) i nie jest zaplanowane żadne nagranie. Takie rozwiązanie ma kilka wad.

- większe zużycie prądu

- szybsze zużycie dysku

- głośniejsza praca (mnie osobiście to nie przeszkadza, ale dekoder jest słyszalny)

- jeśli trzeba wyłączyć dekoder z prądu to jest to zdrowsze dla dysku, gdy nie pracuje

Jakie operacje wykonuje wtedy dysk (bo bufor wtedy nie jest nagrywany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś pojawił się nowy problem. Na pewno udam się z nim do wymiany, ale zanim to zrobię chciałbym zapytać czy ktoś użytkujący ESI miał podobne objawy. Otóż po włączeniu pilotem dekodera na ekranie obraz zaczyna dość szybko migotać. Bardziej jest to widoczne przy jasnym tle. Po przełączeniu na inny dowolny kanał jest to samo, nawet grafika migota. Owo migotanie znika po ok 2-3 minutach i dalej jest już ok. Problem powraca po ponownym wyłączeniu i włączeniu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w sposobie podłączenia tego dekodera tak aby była możliwość nagrywania każdego kanału CP oraz odbiór kanałów z satelity Astra. Wymyśliłem sobie, że zrobię to tak: antena 80 cm z konwerterem Quad monoblock + multiswitch do którego podłączę konwerter Astry i 1 HB i podłączę go do wejścia nr 1 w dekoderze. Drugi kabel będzie biegł bezpośrednio z konwertera HB do wejścia nr 2 w dekoderze. Czy to rozwiązanie jest dobre? Jaki multiswitch będzie najlepszy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy antena 80-85 z konwerterem monoblock twin (2 wyjścia do dekodera). Na każdym z wyjść konwertera dostępny jest Hot Bird albo Astra, w zależności od rozkazu z głowicy tunera. Po co ci multiswitch? No chyba, że chcesz zasilić więcej dekoderów. Poza tym do multiswitcha podłączamy konwerter quattro a nie quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie problemu. Jak najbardziej to jest prawidłowa konfiguracja. W dekoderze tylko w opcjach trzeba włączyć dwa wejścia antenowe.

 

tak, ale de facto CP będzie wtedy podłączony 1 przewodem antenowym do tunera - tak mam teraz i nie mam możliwości nagrywania jednego programu i jednocześnie oglądania dowolnego innego programu. Mogę oglądać wtedy tylko niektóre programy. Instalując konwerter monoblock twin poza dodatkowym konwerterem (zarezerwowanym dla ASTRY) nic w dostarczeniu sygnału CP się więc nie zmieni...

Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Monoblocka Twina więc dwa kable do ESI-88 podłącz od konwentera poprostu. Włącz opcje dwóch wejść antenowych w dekoderze.

Dekoder sam będzie wtedy wybierał z którego satelity korzysta ( Astra - Hotbird ) przy oglądaniu i nagrywaniu programów.

Przy takim podłączeniu masz następujące możliwości:

1. Oglądasz z Astry - nagrywasz z Astry inny kanał.

2. Oglądasz z Astry - nagrywasz z Hotbirda inny kanał

3. Oglądasz z Hotbirda - nagrywasz z Hotbirda inny kanał

4. Oglądasz z Hotbirda - nagrywasz inny kanał z Astry.

Opcji 5, 6, 7, 8 nie testowałem na ESI-88 na innych dekoderach niededykowanych dla platform sat. te opcje działają bez większych problemów.

5. Oglądasz z Hotbirda - dowolny kanał - nagrywasz kanał z Hotbirda z tego samego transpodera i dodatkowo jeszcze nagrywasz z Astry dowolny kanał

6. Oglądasz z Astry dowolny kanał - nagrywasz z Astry z tego samego transpondera oraz nagrywasz z Hotbirda dowolny kanał.

7. Oglądasz z Hotbirda - nagrywasz dwa kanały z Astry z tego samego transpondera.

8. Oglądasz z Astry dowolny kanał - nagrywasz dwa kanały z Hotbirda z tego samego transpondera.

Proste jak drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jasno i wyraźnie napisałem tobie. Jak wygląda sprawa przy podłączonych dwóch konwenterach A i B - Monoblock Twin.

 

Oglądasz jeden kanał z konwentera A a nagrywasz dowolny z dowolnego satelity z konwentera B czy to jasne.

 

Możesz oglądać jeden kanał - nagrywać z tego samego transpodenra z konwentera A oraz dowolny nagrywać kanał z konwentera B - tylko nie wiem czy ta opcja działa prawidłowo w ESI.

 

Przy podłączonym tylko jednym konwenterze możesz oglądać jeden kanał i nagrywać inny kanał z tego samego transpodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz oglądać jeden kanał - nagrywać z tego samego transpodenra z konwentera A oraz dowolny nagrywać kanał z konwentera B - tylko nie wiem czy ta opcja działa prawidłowo w ESI.

 

Jak to nie wiesz czy ta funkcja działa ? Być może mam zamiar jutro jechać po ten dekoder i właśnie na tą funkcję liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder ma coś podobnego jak HD5000, że wyświetla się nazwa kanału a pod nią nazwa lecącego programu i jego opis ?

 

Np. TVP1 HD

Ranczo- "Zbrodnia niesłychana, pani zabija pana" odc. 94 2014 rok reż itp

A tutaj opis odcinka.

Po kliknięciu w dół przewija się lista programów co będzie po ranczu.

 

 

Znajdę powyższą funkcję w sagecomie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...