Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zielonego pojęcia na jakim transporderze znajduje się BBC, i jakie ma parametry. Nawet nie wiem czy jest kodowany czy nie.

Pogrzebałam trochę w menu dekodera i w wyszukiwaniach ręcznych - niby jakieś kanały się znalazły, ale jak dałam opcję zapisz zmiany to żadne nowe kanały nie pokazały mi się w EPG, jak zrobiłam wyszukiwanie automatyczne to znalazło się dużo nowych i są widoczne w EPG, ale nie ma tam BBC, a wiele z tych nowych kanałów jest zakodowanych. Znalazłam też spis satelit, ale nie bardzo wiem jak się w tym poruszać i jakie wybierać parametry.

A tak w ogóle to dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni pojawił się taki problem- gdy nastawię nagrywanie z epg, to czasem nagrywa nie tylko zaplanowany fragment, ale dopóki się nie zakończy nagrywania pilotem ( parę razy nagrał mi 400,500 a nawet 600 minut ). Czy ktoś ma podobnie i jak sobie z tym poradzić?

Pamiętam że miałem jakiś czas temu ten sam problem,ale szczerze to nie mam pojęcia co zrobiłem,ale to już historia bo od dawna wszystko jest ok.spróbuj przywrócić ustawienia i zainstalować wszystko od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita-Jestem nowym użytkownikiem cyfrowego Polsatu i dekodera esi-88.Dotąd kozystałem z telewizji n.Mam problem z dekoderem.

A mianowicie-zatrzymuję program na kilka sek.gdy chcę powrócić do oglądania to dekoder się zawiesza i nie można dalej nic zrobić.Ani przełączenie na inny program nie nie rozwiązuje problemu.Tylko sztywne wyłaczenie na dekoderze sprawę załatwia.Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj inne wejścia HDMI w tv, to co ci pisze oznacza,że dekoder gryzie się z odbiornikiem telewizyjnym i nie mogą się dogadać.U mnie tak było w samsungu LE32 B460 dopiero na bocznym złączu HDMI działa normalnie.Na głównym HDMI/DVI miałem taki sam komunikat lub w ogóle brak sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie, gdy dysk jest zapełniony w 70% nie mogę więcej nagrywać. Zaplanowane nagrania nie działają, jedyny sposób to obejrzeć program, cofnąć i włączyć przycisk nagrywania, choć też nie zawsze działa i trzeba chwile poczekać. Na wyświetlaczu nie pojawiają się wtedy komunikaty o nagrywaniu... Muszę usunąć kilka programów i przy 68% znowu mogę. Czy to normalne?

Dodam, że na początku dla sprawdzenia nagrywałem dosłownie wszystko, żeby zapełnić dysk w 100% i zobaczyć jak się zachowuje - wszystko było w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jakieś 2,3 lata mam dekoder Sagemcom ESI-88. Wiadomo na poczatku były z nim problemy ale kolejne aktualizacje zaradziły temu.

Teraz można powiedzieć sprawuje się tak jak powinien.

Dekoder oczywiście w abonamencie 5 zł./mies.

 

Ale...

Nadszedł czas na kolejne przedłużenie umowy i zaproponowano mi oddanie starego ESI-88, zlikwidowanie abonamentu i nowy dekoder z opłatą 69 zł jednorazowo.

Tym nowym dekoderem jest HD7000.

 

Nie patrząc na warunki przedłużenia a jedynie na te dwa modele dekoderów.

Lepiej zostać przy ESI-88 czy brać nowy HD7000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły. Jedni ganią, drudzy chwalą. Ten nowy będzie nowszy. Ma mniejszy twardy dysk 320 GB. Poza tym zlikwidujesz sobie opłatę abonamentową stałą a różnica, licząc w pieniądzach, będzie na twoją korzyść. Ponadto jest mniej prądożerny.

 

Dysk z tego co pamiętam to jest ten sam tzn. pojemność ma 320 GB zarówno w ESI-88 jak i HD7000

Różnica po zlikwidowaniu abonamentu w sumie żadna, bo umowa ma byc na 15 miesięcy co przy abonamencie przez cały czas umowy daje razem 75 zł ( 15 mies. x 5 zł) w stosunku do jednorazowej opłaty 69 zł. Daje to raptem 6 zł oszczędności.

 

Dlatego nie wiem czy pozostać przy starym sprawdzonym czy brać "nowe"...

Widzisz! Ja zrozumiałem. Zlikwiduje abonament 5 zł./mies. jeśli zapłaci jednorazowo przy wymianie dekodera na HD7000.

 

Dokłądnie tak to ma wyglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk z tego co pamiętam to jest ten sam tzn. pojemność ma 320 GB zarówno w ESI-88 jak i HD7000

Różnica po zlikwidowaniu abonamentu w sumie żadna, bo umowa ma byc na 15 miesięcy co przy abonamencie przez cały czas umowy daje razem 75 zł ( 15 mies. x 5 zł) w stosunku do jednorazowej opłaty 69 zł. Daje to raptem 6 zł oszczędności.

 

Dlatego nie wiem czy pozostać przy starym sprawdzonym czy brać "nowe"...

ESI-88 występuje dwojako z dyskami 320 GB i 500 GB. Nie wiem jaki masz. Ale co to zmienia. Chyba, że jesteś fanatykiem nagrywania i archiwizowania.

Ja myślę przyszłościowo, dlatego też myślę, że nie poprzestaniesz tylko na jednorazowej umowie piętnastomiesięcznej i będą kolejne?! Wtedy zobaczysz różnicę. Ale to twój wybór. Tak, jak wcześniej napisałem: "Są dwie szkoły..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje. Po przywróceniu ustawień fabrycznych i po włączeniu wyszukiwania "wszystkie" dekoder ten wyszukuje natej samej instalacji antenowej znacznie mnie kanałów niż dekoder do multiroomu hd 300. Jaka jest tego przyczyna. Spotkał sie ktoś z Was z taką sytuacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...