Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzisiaj miała być konferencja na temat tego dekodera. Jak na razie, ani widu, ani słychu.

Jakby ktoś coś już wiedział byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na jego temat typu zdjęcia, parametry, możliwości, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD5000.jpg

 

Nowy dekoder HD od CP. Nazywa się HD5000.

 

Specyfikacja techniczna dekodera HD5000:

 

Obraz

Rozdzielczość: 1080i/720p/576p

System kodowania: H.264/MPEG 4 AVC (Part 10 High Profile L4.0)

MPEG 2 (ISO/IEC 13818-2 MP@HL)

 

Dźwięk

Kodowanie: ISO/IEC 1172-3 MPEG-1 warstwa I & II

Dolby Digital Plus, Dolby Digital

Tryb audio: Stereo, Mono kanał L, kanał P

Częstotliwość próbkowania: 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz

 

Złącza wyjściowe

HDMI: Wyjście HDMI 1.2, 1080i/720p/576p, Dolby Digital

S/PDIF: Wyjście optyczne 1mm (TOSLINK), dźwięk PCM/Dolby Digital

ETHERNET: Złącze RJ-45, 10/100 Base-T/TX, Auto-MDIX

USB: Złącze typu A, USB 2.0 Host HS/FS/LS

SCART: Wyjście, obraz 720x576 PAL (CVBS, RGB, FB), dźwięk stereo (L, P)

RCA: Wyjścia (CVBS, L, R)

 

Zasilanie

Napięcie wejściowe adaptera (zewnętrzny zasilacz): 230 V AC maks. 0,6 A

Napięcie wejściowe zasilania dekodera: 12 V DC maks. 2 A

Pobór mocy dekodera w trybie włączenia lub uśpienia (łącznie z LNB): maks. 24 W

Pobór mocy dekodera w trybie czuwania: maks. 2 W

 

Wejście satelitarne LNB IN

Zakres częstotliwości: 950 - 2150 MHz

Poziom sygnału: od -65 dBm do -15 dBm

Złącze: Typ F (IEC 169-24), żeńskie, 75 Ohm

Zasilanie konwertera: 13 V / 18 V, maks. 0,5 A, DiSEqC1.2, 22 kHz

 

Demodulator

Format modulacji: DVB-S2 (LDPC 8PSK, QPSK), DVB-S (QPSK)

Przepływność, FEC: DVB-S 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8 maks. 45 Msymbol/s

DVB-S2 1/4, 1/3, 2/5, 1/2, 3/5, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 8/9, 9/10 maks. 30 Msymbol/s

 

Gabaryty

Obudowa (szerokość x głębokość x wysokość): wolnostojąca (260 x 197 x 39,3 mm)

Waga dekodera: 0,874 kg

 

Warunki eksploatacji

Warunki pracy : 0 do +45°C, wewnątrz pomieszczeń

Warunki przechowywania: -20 do +50°C, bez kondensacji pary wodnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder HD5000 jest przystosowany do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej zarówno w wysokiej (HD), jak i standardowej (SD) rozdzielczości. Do dyspozycji widzów jest m.in. elektroniczny przewodnik po programach (EPG), funkcja "nadzór rodzicielski", pozwalająca chronić dziecko przed dostępem do wybranych programów oraz opcje szukania i sortowania kanałów. Dodatkowo, dekoder wyposażony jest w port Ethernet i USB, które będą aktywowane w przyszłości.

 

Na media2.pl pisze też, że będzie wprowadzony on do sprzedaży już niedługo i, że będzie on we wszystkich APS-ach w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli familijny F300 z bardziej kwadratowym przednim panelem:) Wiedziałem, że się nie będą przemęczać w projektowaniu:)

Śmieszą mnie tylko te pytania które pojawiają się po każdym uaktualnieniu softu czy wprowadzeniu nowego modelu dekodera do oferty - o możliwość tworzenia dowolnych list ulubionych i dowolnego układania kanałów. Ludzie dajcie sobie spokój, jeżeli sami jeszcze do tego nie doszliście to jest to ŚWIADOMA strategia CP (nie że, zapominają o tym, albo im się nie chce, wręcz przeciwnie) jest taka żeby na wszystkich dekoderach kanały od 1 do 200 były w takim samym układzie. I mają w tym swój biznes:) Co więcej niedługo na SAMSUNGACH też zniknie ta opcja, bo CP złożyło zamówienie na soft w którym będą mieli wpływ na układ kanałów na wszystkich listach w tych dekoderach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekoder wygląda przyzwoicie. Trochę ten wyświetlacz wygląda dziwnie, ale przydałoby się realniejsze zdjęcie. Duży plus za to, że wystającą kartę upchali z boku, a nie z przodu, jak mieli w zwyczaju. No i ta karta nie wystaje tak bardzo, jak to jest w Samsungach. Ciekawe czy grafika jest taka sama, jak w pozostałych produktach CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Rzecznik w styczniu zapewniała że trwają prace nad wprowadzeniem możliwości tworzenia własnej listy kanałów.

Zobaczymy czy dotrzymała słowa, czy będzie jak zwykle w CP (pewnie powiedzą, że nadal trwają prace).

Lista będzie stała 1-200, analogicznie jak we wszystkich dekoderach CPT.

Samsungi również dostaną soft ustalający na "sztywno" układ kanałów, zgodnie z tablicą NIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wcale nie na siłę. Przy podpisywaniu umowy zamiast dekodera możesz wziąć moduł i tu masz takie pole do popisu, że ho ho. Mnie np. TVN Turbo tak rajcuje, że nawet nie wiem na jakim kanale mam go w swoim Opticumie. Gdzieś na liście mam, ale gdzie to nie wiem, więc ludzie nie marudźcie tylko przed podpisaniem umowy się zastanówcie. Fakt, ze do pakietu Mini czy MiniMax nie ma modułów, ale tu problemu z dziurami czy zbyt dużym rozrzutem kanałów, aż takiego nie ma.

 

Co do "HD pięć kafli" to trzeba poczekać, aż wejdzie do sprzedaży i zobaczyć czy jest w miarę stabilny, czy nie za bardzo się gotuje. Takimi rzeczami to chyba najprędzej podzielą się pracownicy APS'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi również dostaną soft ustalający na "sztywno" układ kanałów, zgodnie z tablicą NIT.

Jak się to ma do funkcjonalności dowolnego układania list ulubionych, która jest zawarta w instrukcji obsługi dekodera? Dekoder jest MOJĄ WŁASNOŚCIĄ, a operator zmienia jego funkcjonalność. To chyba podstawa do zerwania umowy i żądania odszkodowania za celowe uszkodzenie mojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie możliwość wywiany na niego dekodera SD czyli Mini - dekoder wchodzi do sprzedaży już za miesiąc :)

Pani Rzecznik w styczniu zapewniała że trwają prace nad wprowadzeniem możliwości tworzenia własnej listy kanałów.

Zobaczymy czy dotrzymała słowa, czy będzie jak zwykle w CP (pewnie powiedzą, że nadal trwają prace).

Lista będzie stała 1-200, analogicznie jak we wszystkich dekoderach CPT.

Samsungi również dostaną soft ustalający na "sztywno" układ kanałów, zgodnie z tablicą NIT.

To ciekawe czy pójdzie za tym wymiana całej listy stacji bo obecnie to wszystko co jest na dekoderach CP to jeden wielki [beep] - począwszy od kolejności polskich stacji a skończywszy na zagranicznych w których połowa nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe złącza plus nowy panel nie dają różnicy, to co w takim razie twoim zdaniem jest w stanie go wyróżnić?

W ten sposób myśląc można porównywać do Echostara HDS-400E, też jest kanciasty :lol2:

W porównaniu do F300 jest mniej tandetny, stąd nie będzie raził pośród przyzwoitych mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion nie mowie ze wcale sie nie rozni od F300 czy D2 ale tak optycznie patrzac to ta blacha zewnetrzna jest kropka w kropke taka jak przy familijnych, nawet te wgiecia blachy po bokach gdzie wsuwa sie karte tez to samo. W srodku napewno roznice sa - ja tylko wyrazilem swoja opinie o "optycznym wygladzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...