Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa dekodery HD5000. Jeden prawidłowo pobrał aktualizację, a drugi pomimo wykrycia aktualizacji nie chce jej pobrać. Wygląda to tak, że pasek postępu od samego początku się nie przesuwa. Próbuję go aktualizować już przeszło godzinę i bez rezultatów. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie daje.

 

Czy z tego powodu dekoder kwalifikuje się do wymiany? Dodam że poprzednią wersję oprogramowania miałem aktualną.

 

 

Edycja: Problem rozwiązany. W końcu pobiera aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem dekoder HD 5000 cyfrowego polsatu od znajomego i wywala mi cały czas błąd 03. Dlaczego tak to się dzieje? Mam jeszcze starszy dekoder Echostar 606 i działa bez problemu jako FTA. Hd 5000 też miałem zamiar używać jako FTA. Czy ktoś może mi pomóc? Dekoder ten nie był używany 1,5 roku. Oczywiście kartę dostępu mam tą od HD 5000 jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wywala błąd związany z zaległościami względem opłat abonamentowych. Dekoder jest przypisany do konta danej osoby figurującej na umowie więc niezależnie kto z niego aktualnie korzysta system rozpoznaje go jako konto osoby która podpisała umowę. Ewentualnie dekoder nie jest odblokowany do odbioru kanałów FTA(nie wystąpił o to abonent po zakończeniu umowy).

Najlepiej zwróć dekoder znajomemu bo nic ci z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem dekoder HD 5000 cyfrowego polsatu od znajomego i wywala mi cały czas błąd 03. Dlaczego tak to się dzieje? Mam jeszcze starszy dekoder Echostar 606 i działa bez problemu jako FTA. Hd 5000 też miałem zamiar używać jako FTA. Czy ktoś może mi pomóc? Dekoder ten nie był używany 1,5 roku. Oczywiście kartę dostępu mam tą od HD 5000 jak coś.

 

Wystarczyło spróbować wykonać aktualizację oprogramowania i ponowić uprawnienia i kanały FTA by działały. Komunikaty błędów opisane są w dziale FAQ: viewtopic.php?f=7&t=8680&sid=d8deb0a46174075167daa27d59bc7c16#p197291

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie! Ustawiłem ostatnio znajomemu astrę i kanały dodane prawidłowo działały, tak długo... jak byłem i przełączałem. Kilka dni po tym dostałem informację, że kanały zniknęły, przy czym kanały główne polsatu działały bez problemu. W czym problem? Dekoder nie pamięta listy poza oryginalną CP? A może znikają ustawienia przełącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość co prawda nie jest biegły w tych klimatach ale trudno mi przyjąć, żeby dusił z pilota cokolwiek, już o chodzeniu po menu nie mówiąc. Obstawiałem aktualizacje oprogramowania ale to byłby niezły zbieg okoliczności gdyby się to akurat wydarzyło wtedy, wszak nie często takie aktualizacje się pojawiają. Ale jeśli kolega powyżej nie miał nigdy podobnych problemów to daje mi to do myślenia, hm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój znajomy używał ten dekoder przynajmniej przez ostatnie dwa tygodnie, to pewnie miał już najnowszą dostępną wersję. Złośliwość rzeczy martwych. Lista się sypała, zaraz po dodaniu możliwości edycji listy ulubionych. Obecnie nikt już tego nie zgłasza, więc problem udało się wyeliminować. Przed ustawieniem kanałów z zeza może trzeba było wybrać powrót do ustawień fabrycznych, a dopiero potem dodawać kanały z astry.

 

Edit: Myślał ktoś z użytkowników o odpaleniu na HD5000 kanałów z DVB-T? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dniu 27 listopada 2014 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekoderów:

 

HD 5000 w wersji 3.58.1.5.

 

Oprogramowanie przeznaczone jest dla grupy z zakresu modułów: 1748233100 – 1748350360 (grupa 50 tys. dekoderów)

 

Zmiany w porównaniu z wersją aktualnie dostępną dla Klientów:

Zmiany w regulaminie IPLA - w procesie zakupu wdrożony został nowy krok - wyrażenie zgody na utratę prawa do odstąpienia od umowy (związany z zaplanowanymi zmianami w Ustawie o Prawach Konsumenta)

Poprawka drobnych błędów w aplikacji IPLA

 

Dla pozostałych dekoderów HD 5000 przeznaczona jest poprzednia wersja oprogramowania.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...