Skocz do zawartości

Początek końca Cyfrowego Polsatu


Jacek Miszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisaj w chwili gdy C+ ogłosił wyniki przetargu na Premiership i na Serie A Cyfrowy Polsat stracił wielu abonentów. Bez ŻADNEJ silnej ligi nie da się utrzymać abonentów w liczbie 1 mln. Jedynym ratunkiem dla CP jest włączenie do swojej oferty SportKlub i SportKlub+.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A Ty skad wiesz, ze stracil wielu abo. Sam moze odejdziesz, ale nie wiem czy wszyscy to zrobia. Poza tym CP wcale nie musi wlaczyc SportKlubow dlatego, ze ty tego chcesz. Ludzie wiecej rozumu :wink: To, ze C+ ma te prawa nie znaczy, ze kazdy przejdzie do CYFRY, bo jeszcze jest cena abo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sie zgodze z Pawlem (chyba pierwszy raz lol) ale Polsat ma z leksza troche inna strategie rynkowa niz wygrac jakies tam ligi czy cos. A ile jest osob ktorzy kupuja polsat bo odbieraja ledwo 1 i 2?? A inny kupuja polsat bo ma pare przyrodniczych najtaniej na rynku?? To nie jest taki prosty problem zeby powiedziec nie maja sportu i koniec z polsatem. To nie takie proste to tak jak by powiedzial ze nie maja zadnego kanalu premium (filmowego) i od dawna nie powinni istniej na rynku a realia sa inne. Zreszta jestem zdania za 90% ludzi bioracych polsat nie wie co w nim tak naprawde jest i taka jest niestety prawa. Wziol sasiad (to nie wazne ze sie mu niespodobalo sasiad pyta to jest super polsat bo nie przyzna sie ze wziol cos do kitu nie??) to ja tez wezme idzie i kupuje tyle proste i prawdziwe (niestety). Koles jedzie przez wioske patrzy polsat polsat polsac (cyfry nie zauwazy bo za malo sie antena wyroznia wkoncu polsat ma czarna) idzie pyta w sklepie tam go sprzedawca namowi kozystajac z impulsu i gosc bierze. Do tego kmpania reklamowa gdzie mozna sprzedac wszystko co sie chce jesli sie przedstawi w odpowiednim swietle i sukces jest a to ze przegrali cos tam i maja gorszy sport (zreszta to nie nowosc) to i tak malo wazne mi sie wydaje. A tak na marginesie to ze ma gorszy sport to wiem ja i Ty no i jeszcze paru ludzi na forum a cala reszta ktora nie czyta gazet, internetu nie gada z ludzmi na te tematy sie na tym po prostu nie zna i nie wie ze polsat ma gorszy sport. Sprzedawca w sklepie powie ze jest polsat sport i polsat sport extra i 2 eurosporty i do tego jeszcze extreme i ESPT - dla gosc kosmos a to ze tam nic nie ogladnie to kogo to obchodzi??

Tak dla jasnosci i tak wole Cyfre i mam ja od dawna mysle ze to jeszcze nie koniec polsatu chodz moze kiedys ale na pewno nie przez to.

 

Krzychu

 

Ps. Ja oczywiscie widze ses rozmowy na temat tego ze oferta CP ubozeje ale nie widze sesu rozmowy nad tym ze przez to koniec z polsatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie proponuję zmienić nazwę tematu bo ten może budzić kontrowersje lub powodować spory.

 

Na pewno to nie koniec CP bo jak narazie ma on większy wzrost sprzedaży niż C+. Nie każdy nawet z tych zorientowanych w ofercie decyduje o wyborze platformy zwracając uwagę na ofertę sportową czy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym sportem człowiek żyje (a już szczególnie nie samym futbolem). Owszem - fani piłki mogą być zawiedzeni, ale droga wolna - zawsze można wziąść Cyfrę. Niestety mnie to specjalnie nie dziwi - dużo inwestując w ligi musieliby w konsekwencji znacznie ponieść ceny pakietu sport, a gdyby to nastąpiło - też zaczęłyby się narzekania.

 

Niestety abonenci CP to taki gatunek ludzi, co by chcieli dużo i jak najtaniej :P Niestety nie zawsze się tak da i to jest przykład.

 

CP nie padnie - zdobywa abonentów dzięki bardzo niskiej cenie pakietów - za niewielką kasę jest dostęp do wszystkich ważniejszych polskich kanałów TV 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepsze słowo "podstawowych" - są Polsat, TVN, TVN Siedem, TVP 1/2, kilka tematycznych - i to za niewielką kasę właśnie. Tam, gdzie nie ma możliwości odbioru całego zestawu z anten naziemnych CP jest chętnie brany (a wiem to z własnych obserwacji - w mojej okolicy mam od groma anten CP i jedną C+ :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi HBO i HBO2 czy naprawde cyfra zablokowała dostęp polsatowi :?:

Przecież mamy paczke AXN i Cinemax :?:

Czy cyfra zblokowała polsatowi bądź N dostęp do tych 2 kanałów po rynkowej cenie :?: kto mi to wytłumaczy :?:

 

aha i jeszcze jedno pytanko czy w dekoder polsatu mozna włozyć karte c+ lub inną :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zablokowale ale przejela prawa do HBO od Wizji z tego co wiem. I nie zamierza sie tym konskiem za zadne skarby podzieli z CP i N-ka. A AXN i Cinemax (to prawda ta sama firma) ale to nie kanaly PREMIUM a widac jest to jednak duza roznica

 

aha i jeszcze jedno pytanko czy w dekoder polsatu mozna włozyć karte c+ lub inną :?:

 

Mysle ze mozna na oko to podobna wilekosc ale nie bedzie to dzialac :D

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inna firma!!!

 

Bede sie upieral HBO i Cinemax to HBO MAX PACK wiec ta sama firma AXN tez produkuje HBO

 

Skoro sieci kablowe mają HBO w ofercie!!

 

Tak niektore maja ale C+ ma na wylacznosc jesli chodzi o przekaz satelitarny a to tez ROZNICA

 

a z 1 000 000 było by amatorow na HBO

 

Chyba jestes stary chory tak Ci to skomentuje bo wzioles chyba liczbe z kosmosu. Nie zapomniaj ze klienci CP i N-ki to klienci ktorzy wybieraja cene a nie jakos wiec nie bylo by ich 1mln

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestes stary chory tak Ci to skomentuje bo wzioles chyba liczbe z kosmosu. Nie zapomniaj ze klienci CP i N-ki to klienci ktorzy wybieraja cene a nie jakos wiec nie bylo by ich 1mln

 

Krzychu

 

No nie powiem kto tu pierwszy z HD wystartował. Gdyby nie n to w C+ do dzisiaj nie było by mowy o tym stadardzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsatowi to nie zaszkodzi (to ze nie ma silnej ligi) bo wiekszosc ludzi bierze go ze wzgledu na ilosc kanałów i niskie koszty abo. Zobaczą ze jest 3x Discovery i sie podpalają. Uwierz mi ze duza czesc ludzi co kupuje polsat nawet nie wiem jakie ma kanały w ofercie. Często sie pytają sprzedawcy w trakcie podpisywania umowy "ze słyszał ze polsat ma najlepsze warunki". Ręce opadają... Albo bierze bo sąsiad ma i jest zadowolony. Wiekszosc ludzi bierze pakiety do 30 - 40zł w polsacie. Przynajmniej z tymi sprzedawcami co rozmawialem tak jest. W cyfrze natomast zazwyczaj są wyższe pakiety wykupione i mimo mniejszej liczy abonentów chyba mają wiekszy zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mr Orbita napisał:

Niestety abonenci CP to taki gatunek ludzi, co by chcieli dużo i jak najtaniej.

 

Gatunek? Oj nieładnie!!! Nie używałbym również liczby mnogiej!!! :wink:

 

Wracając do tematu:

To nie początek końca CYFROWEGO POLSATU lecz początek jego dalszego rozwoju. Słoneczna Platforma przekroczyła 1 000 000 abonentów i przybywają kolejni. Ludzie kupują Cyfrowy Polsat, aby mieć dostęp do najpopularniejszych kanałów telewizyjnych. Oczywiście głównym powodem jest cena, ale także i oferta za te pieniadze, bo nasze społeczeństwo to raczej bogate nie jest. I niech nikt nie pisze, że Cyfrowy Polsat upadnie z powodu piłki nożnej, bo np. jak skacze Adam Małysz to i tak większość oglądać będzie TVP 1.

:D:D:wink: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupują prawie wszyscy którzy pracują za granicą, 200-250 tys. abonentów kupują pakiet startowy za 9.90zł i wywożą za granicę.

I teraz pomyślcie ilu mieszkańców w kraju ma pakiet za 9.90 zł może

też tyle co za granicą to daje 500 tys.

Jakie tu zyski z miliona abonentów to widać po ostatnich przetargach na dobry sport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...