Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cyfrowy Polsat naciąga ludzi! Sytuacja: Po zakończeniu umowy udałem się do punktu CP w celu oddania dekodera zgodnie z zapisami umowy czyli do 14 dni. Pani odmówiła przyjęcia ponieważ system jej na t nie pozwala i poinformowała mnie, że mam oczekiwać na informację od CP o terminie zwrotu sprzętu. Dostałem nie informację a notę obciążeniową, więc udałem się do CP i oddałem dekoder oraz złożyłem reklamację. Jednakże pomimo wielokrotnych reklamacji i tak jestem zmuszony zapłacić 640 zł plus odsetki ponieważ zobowiązanie przejęła firma windykacyjna. Tylko pojawia się pytanie dlaczego ja mam płacić za to że przedstawiciel CP poinformował w sposób żeby CP mogło żądać zapłaty tym bardziej, że w terminie umownym byłem w punkcie!!. Kwestia jest też taka, że CP może żądać kary umownej ale nie musi, ale widocznie chcą. Kto odpowiada za przedstawicielstwo CP i dlaczego ja mam być winny? Ponadto zapytanie wobec jakiego podmiotu mogę wnieść wniosek o ściganie z kk. Art. 286. "§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8." Punkt CP czy CP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP się wyprze, bo przecież w systemie nie ma odnotowanej takiej próby oddania sprzętu, a człowiek który pracuje w APSie również się wyprze twierdząc, że Cię nie było u niego nigdy. Tak jak pisze @cabott zawsze musisz mieć potwierdzenie na piśmie, bo wtedy coś ugrasz a nie na ładne oczy, ze na pewno tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, nie ma odnosnikow ktore kanaly sa swiadczone promocyjnie, po tym skladzie wnioskowac wtedy mozna dwojako, raz ze wszystkie wymienione kanaly sa gwarantowane, a dwa ze wszystkie sa swiadczone promocyjnie. To na pewno nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skad ta pewnosc, ze ta lista to kanaly gwarantowane, a jesli przypadkiem cos wyleci, to jak udowodni sie CP, ze ten kanal byl gwarantowany, oni moga odpowiedziec, ze to byl tylko spis kanalow jakie dany pakiet posiada, i mowy w nim nie ma ktore kanaly sa gwarantowane a ktore udostepniane promocyjnie. Rozni sie ta lista bardzo od tego co np. na stronie,

przyklady na teraz:

Nick Jr, TVP Seriale, Kino Polska w skladzie sa gwarantowane a na stronie nie. W pakiecie Film HD, Sundance Ch i CC HD w skladzie jest, na stronie jako promocyjny. I moze jeszcze cos by sie znalazlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP się wyprze, bo przecież w systemie nie ma odnotowanej takiej próby oddania sprzętu, a człowiek który pracuje w APSie również się wyprze twierdząc, że Cię nie było u niego nigdy. Tak jak pisze @cabott zawsze musisz mieć potwierdzenie na piśmie, bo wtedy coś ugrasz a nie na ładne oczy, ze na pewno tak było.

Heh, dokładnie! I teraz będzie tak, że nikt nikomu nic nie udowodni i w efekcie kolega @kompvir będzie jednak musiał zapłacić karę za nieterminowy zwrot sprzętu, mimo wprowadzenia go wcześniej w tej kwestii w błąd przez pracownika APS-u... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety @kompvir sam sobie jest winny. Mając 30 dni na zwrot, po jednej próbie zignorował sprawę i nie zadbał o swój interes. W całej jego historii widać jedno - uznał, że CP jest zły i chce go na kasę naciągnąć, a nie wykonał najprostszej czynności - nie wykonał telefonu do CP z APS-u, w którym miał problem ze zwrotem dekodera. Niestety zdarzają się awarie systemu informatycznego CP (np. modułu zwrotów sprzętu). Czasem jest to jakaś awaria w konkretnym APS-ie. Czasem system błędnie zidentyfikuje sprzęt wynajęty jako własnościowy. W każdym z powyższych przypadków jeśli jest "wysoka data" trzeba się zabezpieczyć papierem lub zgłoszeniem w TCOK. Wystarczy tylko chcieć, tym bardziej, że jest 30 dni na zwrot sprzętu w APS-ie lub pocztą/kurierem!

Ponadto co widać @kompvir przez przynajmniej 14 dni nic nie zrobił po odmowie (z nieznanego nam konkretnie powodu), ale paragrafy szukał. Postawa mocno roszczeniowa jest myślę tutaj kolejnym źródłem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE.

Jestem nowy na forum CP , po przejściach z NC+. mam pytanie do znawcow; dzisiaj podpisałem umowę przez internet z CP.Podczas rozmowy z konsultantem oświadczył że przy dostarczeniu dekodera przez kuriera mam mu przekazać KSERO DWÓCH DOKUMENTOW w innym przypadku muszę zapłacic coś ponad 400 zł. I tu moje pytanie :

Czy faktycznie musze przekazać ksero swoich dokumentow OBCEMU CZLOWIEKOWI? dzisiaj pracuje a jutro juz nie i za kilka miesięcy dowiem sie że mam ...kredyt

Czy nie wystarczy weryfikacja dokumentow przez kuriera podczas dostawy dekodera?

bardzo prosze o odpowiedz z uwagi że za 2 dni ma być dostarczony dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ufasz kurierom, to możesz się udać do APS-u i tam podpisać umowę (tam również będzie wymagana kserokopia dokumentów). Jeśli nadal masz wątpliwości, to pozostaje Ci wpłacić kaucję bez przekazywania kserokopii dokumentów, chcąc nadal korzystać z usług CP.

Wpłacając kaucję nadal możesz skorzystać z ofert promocyjnych. Jeśli nie chcesz przekazać kserokopii dokumentów i wpłacać kaucji, to do wybory będą tylko oferty bez promocji z pełną opłatą aktywacyjną.

Decydując się teraz na wariant z kaucją musisz złożyć nowe zamówienie, aby kurier ją pobrał od Ciebie i nie wymagał kserokopii dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info, lecz juz zdecydowałem że ksero dokumentów przekaże kurierowi w ....kopercie.

Dziwi mnie tylko jedno Po co ksero dokumentów? Przeciez kurier na miejscu może zweryfikować dane ktore znajduja sie w umowie,/ dane przekazałem podczas zawierania umowy/. Moje obawy wynikaja z tego że coraz częściej słyszy sie o wykorzystywaniu danych do wyłudzania kredytow. Wiem ze na podstawie ksero nikt , /teoretycznie / go nie dostanie lecz jaki problem jest z fałszowaniem dokumentow mając wszystkie dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier i tak będzie otwierał przy Tobie kopertę z kompletem dokumentów dla Ciebie (umowa z regulaminami i oświadczeniami) oraz drugim kompletem wracającym do CP z Twoimi podpisami i kserokopiami wymaganych dokumentów, więc jeśli będzie chciał mieć Twoje dane, to i tak je będzie miał. ;)

Ksero dokumentów, bo dlaczego niby CP ma na tzw. "[beep]" wierzyć, że Ty to Ty. Z dokumentami jesteś wiarygodny, bez już nie i stąd inne/gorsze warunki umowy. Masz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...