Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę, jednak w cp płaci się za miesiąc do przodu, i tu jest kwestia problemowa. Bo jeśli płacę w maju za czerwiec a czerwiec mam darmowy to w takim razie bez sensu. Gdyby to było parę złoty np.10 to bym zapłacił ale to jest 44.90 więc trochę jest.

Poza tym, przecież nie jestem pierwszym na tym forum, który przedłuża umowę z darmowymi miesiącami. Więc inni mieli tą samą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak tak wygląda płatności to w takim razie masz już opłacony rachunek do 23 maja.Nie pamiętam dokładnie jak te płatności wyglądają w CP bo już kilka lat nie jestem abonentem.A zasugerowałem się tym jak teraz płacę.W konkurencji płaci się za dany miesiąc kalendarzowy do ok.20 dnia miesiąca.Jak nie zrobisz to pieniądze nie przepadną tylko będą na Twoim koncie i pobiorą na pierwszy płatny pakiet.Ja kiedyś w CP płaciłem ze kilka miesięcy z góry więc może rzeczywiście płatność jest do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje konto i nawet jak nadpłaci to kasa nie przepada, tak jest u każdego operatora, jak byłem w Cyfra+ to na 6 miesięcy z góry płaciłem by rodzice nie zajmowali się płatnościami

na koniec co do płatności to system po staremu wygenerował opłatę bo nowa umowa widocznie nie była jeszcze w systemie telewidz85 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Pisząc, używaj znaków interpunkcyjnych. Zdanie zaczynaj dużą literą.

Po drugie. Internet (nie smartDOM) w CP od dawna jest dostępny w wersji ze sprzętem lub Tylko SIM. Ostatnie zmiany w ofercie Internetu opisane są tutaj: viewtopic.php?f=7&t=9135&start=1500#p1091723

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Panie i Panowie,

 

W dniu 20 kwietnia wysłałem wypowiedzenie umowy do Cyfrowego Polsatu ze względu, że umowa mnie obowiązuje jeszcze przez 11 miesięcy (koniec kontraktu 24-04- 2016) wysłałem ten list zwykłym listem.

 

Uprzejmie informuję, iż wypowiadam umowę o abonament zawartą w dniu 24.04.2014 z zachowaniem okresu oznaczonego (okresu minimalnego) w umowie przypadający na dzień 24 kwietnia 2016 roku. Po tym okresie nie chcę być abonentem Cyfrowego Polsatu.

 

Jest dziś 1 czerwca, a listu nie mają w systemie - muszę się czegoś obawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wysłałem listem zwykłym i doszło. Co prawda jest mowa w regulaminach że listem poleconym trzeba ale widocznie takie zwykłe też uznają.

 

Ciekawa jest sprawa z kanałami. Po wymianie dekodera mam uruchomiony ten pakiet premium, działają chyba wszystkie kanały, razem z wszystkimi HBO i Filmboxami. Ale tylko na tym dekoderze wymienionym, bo na tym głównym te kanały już nie działają ,,tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Tak ma być czy coś nie gra? Główny nie był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie odnośnie pakietu czy jeżeli wygląda tak: Pakiet Familijny Max HD + Pakiet HBO HD HBO GO + Pakiet Film HD + Pakiet Cinemax HD + Pakiet Sport HD + Ipla Mix to nie powinien figurować na aneksie do umowy jako Premium?. W ICOK jest tak: Premium: Pakiet Familijny Max HD + Pakiet HBO HD HBO GO + Pakiet Film HD + Pakiet Cinemax HD + Pakiet Sport HD + Ipla Mix. Porównując z ofertą Premium ze strony CP mam dokładnie tą samą ofertę programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z CP. Otóż jestem ich klientem już od kilku lat, posiadam tv oraz internet w ramach promocji SmartDom (internet za polowe ceny). Umowa na tv konczy mi sie w lipcu, natomiast na internet za rok. Chciałabym zrezygnować z tv ale wedlug konsultanta automatycznie trace przy tym udzielony mi rabat na internet, czyli z 30zł będę płacić 60. Dodatkowo z internetu nie korzystam, bo po 7 dniach probnych modem praktycznie nie łapie zasięgu a jak już złapie to jedna strona otwiera sie 5min. Czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji? Tzn chodzi mi o normalne zakonczenie umowy na tv i rozwiązanie umowy na internet przed czasem ale bez poniesienia kary? Tzn. konsultant postraszyl mnie 600zł karą, ale z tego co wiem kare nalicza się od przyznanego rabatu? Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby utrzymać rabat smartDOM na abonamencie trzeba spełniać warunki programu. Rezygnując z TV tracisz uprawnienie do rabatu na Internet w Twoim wypadku i nie ma zmiłuj niestety.

Jeśli chodzi o zasięg Internetu to sprawdzałeś ustawienia? Skoro działało a teraz nie działa, to ja bym sprawdził ustawienia i rodzaj sieci z jaką się łączysz (LTE, czy HSPA+). Obecnie nie ma "furtki" do bezkarnego rozwiązania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla bardziej zorientowanych w realiach CP. Jak tutaj wygląda sprawa pełnomocnictwa i czy w ogóle coś takiego istnieje? Wiem, że zawsze mogę zadzwonić do CP i podać wszystkie dane przez telefon (nielegalnie), ale chciałbym oficjalnie i legalnie reprezentować mojego ojca w rozmowach dotyczących wszelakich zmian na jego koncie abonenckim. Głównie chodzi mi o jak najkorzystniejsze warunki przy przedłużaniu umowy. Ojciec tego nie ogarnia do końca, więc przy każdym kolejnym przedłużaniu umowy wciskają mu pierwszą lepszą ofertę. Jedyne co mu się udało zapamiętać, to to, że ma nie brać umów dłuższych niż 12-15 miesięcy.

Jest to w ogóle możliwe?

 

Edit:

Infolinia zeznaje, że do każdej zmiany potrzebne jest osobne pełnomocnictwo. Nie można wysłać jednego odpowiednio sformułowanego. Paranoja. Czyli dobranie multiroom jedno, negocjacje drugie, a najlepiej jakbym zrobił cesje umowy na siebie i nie robił problemów ;) Jak jest naprawdę, bo party line do końca wierzę?

Jak nie będzie wyjścia, to dam ojcu do podpisania z dziesięć czystych kartek i będę drukował na nich to, co mi trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...