Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wysłałem wypowiedzenie we wrześniu i teraz dostałem ofertę 15mc i w tym 5 mc bezpłatne. Wydaje mi się ze to dobra oferta. przy abo 39,9 wychodzi 27zł/mc przez cały okres umowy. Mniej niż najtańszy abo telefonu no limits. Z tym że zapominałem się spytać jaki okres wypowiedzenia mi teraz dali. jak miałem 3mc wypowiedzenia to dalej taki mam czy już teraz tylko 1mc przed końcem umowy? W sumie te 3mc z perspektywy ich polityki oferowania bonusowych miesięcy jest dość korzystne dla klienta choć umowa na 15 mc to też nie jest krótka umowa. Jak to jest? jak wyślę za rok wypowiedzenie to też bedą mi oferować darmowe miesiace? Teraz mi dali ale nie wiem czy drugi raz też. Nowa miotła w fotelu prezesa więc moze się coś zmienić.

 

pytanie techniczne - umowa do końca roku, zaspałem z wypowiedzeniem umowy we wrześniu, jeśli złożę wypowiedzenie do końca października to umowa wygaśnie po 3 m-cach czyli z końcem stycznia?

 

Jeśłi masz 3mc okres wypowiedzenia to w tych umowach przedłużali ci automatycznie o rok jeśli nie złożyłeś wypowiedzenia. W nowych już jest miesiąc wypowiedzenia i umowa przechodzi na czas nieokreślony, ale płacisz zdaje się wtedy więcej. Tak czy siak jedna jest zasada. O kończących się umowach klient musi pamietać bo koncerny nie maja litosci dla gapowiczów i bezwzględnie egzekwują swoje prawa. ja każda umowę dokładnie sobie spisuję jeśłi chodzi o daty zakończenia i okresy wypowiedzeń. I dobrze na tym wychodzę bo nie ma nic gorszego dla klienta niż bezwiednie przedłużona umowa albo abonament bez "promocyjnego bonusu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowych umowach wypowiedzenie jest dwumiesięczne, nie 1miesięczne

 

 

A to znów coś nowego. jakoś w sierpniu pisałem do nich z zapytaniem o to jaki ja mam okres wypowiedzenia (zgubiłem gdzieś umowę i nie pamiętałem). Odpisali mi że 3mc. Na to ja im odpisałem że jest to klauzula niedozwolona i należałoby to zmienić. W odpowiedzi dostałem info że do obecnych umów obowiązuje 1-mc okres wypowiedzenia. Teraz czytam ze są 2mc. Widać ciągle trzeba trzymać rękę na pulsie bo caly czas coś zmieniaja a dokopać się do zapisów regulaminów i promocji nie psosób. przynajmniej jakis czas temu szukałem i na ich stronie nic nie mogłem znaleźć.

 

muszę też poprawić poprzedni wpis. Ktoś kto iał w papierach 3mc okres wypowiedzenia miał z automatu przedłużana umowe na kolejne 15mc a nie na rok. Patrzę teraz w panel i mi umowe przedłużyli z automatu własnie jak ojciec się zagapił we wrześniu 2012 a kończy się chyba w grudniu wiec to jest 15 mc.

A teraz przy tych umowach z dwumiesięcznym okresem to gdy nie złoży się wypowiedzenia rozumiem że umowa przechodzi na czas nieokreślony z wyższym abonamentem. Ile to kosztuje? Bo jak pisałem nie mogłem dokopać się do dokumentu a zapomniałem się spytać jak rozmawiałem przez tel (czego bardzo nie lubię robić nawiasem mówiac jak chodzi o ustalanie warunków umów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc.

Przedwczoraj podpisałam dokumenty umowy przedłużeniowej na internet. Po wczytaniu się w regulamin mojej promocji zobaczyłam, że router mobilny który dostałam za 1zł na udostępnienie, mogłabym równie dobrze kupić za 1zł. Chciałabym ten router na własność, tylko co teraz... Na infolinii (rozmawiałam z 3 osobami) udzielano mi sprzecznych informacji. Jedyne w czym się konsultanci zgadzali, to że musiałabym odstąpić od obecnej umowy w ciągu 10 dni i zawrzeć nową.

 

Mam pytania:

1. Na pewno tylko odstąpienie, a nie np. aneks?

2. Czy mogę mieć problemy z podpisaniem kolejnej umowy na takich samych warunkach (m.in. 50% SMARTDOM), skoro teraz odstępuję? (istnieje jakaś karencja między kolejnymi próbami zawarcia umowy?)

3. Czy teoretycznie CP może wycofać się z programu SMARTDOM przed zapowiadanym 17 listopada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz samemu nieść niż dać kurierowi? Oj, coś mi się widzi, że chcesz go zatrzymać. Nie tędy droga. Zresztą co Ci z dekodera, który schodzi ze stanu Twojej osoby i robi się nieaktywnym nawet na FTA tunerem, wciąż będącym własnością CP, za którego nie zwrócenie dostaniesz karę? :D

Nr PESEL się nie zmienia, nr dowodu może. Firmie i kurierowi powinien wystarczyć PESEL, ale z tego co wiem CP wymaga dwóch dokumentów do podpisania umowy. Do przedłużenia zdaje się jednego potwierdzającego tożsamość. Kurier nie musi się do tego ściśle stosować. Zresztą kurierzy zwykle się spieszą, więc im to ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara jest zbieżna z wielokrotnością pozostałych do zapłacenia abonamentów, czyli w Twoim przypadku około 280 zł.

Na samorzutne przedłużenie umowy na rok nie ma sposobu, bo jest na to zapis w regulaminie i na drugiej stronie umowy. Czyli na dzień dzisiejszy: nauczka, by czytać to co się podpisuje.

I teraz pytanie: warto płacić za nic 3 stówy czy raczej płacić miesięcznie 40 zł i korzystać z usług?

 

Kara jest liczona z różnicy pomiędzy stawką abonamentu na czas nieokreślony i określony pomnożona przez ilość miesięcy pozostających do końca zobowiązania. Przy pakiecie Familijnym HD ta różnica wynosi za każdy miesiąc 3zł lub 10zł w zależności w jakim okresie była zawierana umowa. Czyli kara wyniesie 12zł a najgorszym razie 40zł (po uwzględnieniu 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia).

 

w nowych umowach wypowiedzenie jest dwumiesięczne, nie 1miesięczne

 

 

A to znów coś nowego. jakoś w sierpniu pisałem do nich z zapytaniem o to jaki ja mam okres wypowiedzenia (zgubiłem gdzieś umowę i nie pamiętałem). Odpisali mi że 3mc. Na to ja im odpisałem że jest to klauzula niedozwolona i należałoby to zmienić. W odpowiedzi dostałem info że do obecnych umów obowiązuje 1-mc okres wypowiedzenia. Teraz czytam ze są 2mc. Widać ciągle trzeba trzymać rękę na pulsie bo caly czas coś zmieniaja a dokopać się do zapisów regulaminów i promocji nie psosób. przynajmniej jakis czas temu szukałem i na ich stronie nic nie mogłem znaleźć.

 

muszę też poprawić poprzedni wpis. Ktoś kto iał w papierach 3mc okres wypowiedzenia miał z automatu przedłużana umowe na kolejne 15mc a nie na rok. Patrzę teraz w panel i mi umowe przedłużyli z automatu własnie jak ojciec się zagapił we wrześniu 2012 a kończy się chyba w grudniu wiec to jest 15 mc.

A teraz przy tych umowach z dwumiesięcznym okresem to gdy nie złoży się wypowiedzenia rozumiem że umowa przechodzi na czas nieokreślony z wyższym abonamentem. Ile to kosztuje? Bo jak pisałem nie mogłem dokopać się do dokumentu a zapomniałem się spytać jak rozmawiałem przez tel (czego bardzo nie lubię robić nawiasem mówiac jak chodzi o ustalanie warunków umów).

 

Wyjaśnienie jest tutaj: viewtopic.php?f=7&t=238&start=3480#p1013314

Na przełomie marca i kwietnia tego roku było o tym na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w promocji TCJ23 pakiety VOD i IPLA MIX są dostępne przez cały czas umowy czy tylko przez 5 m-cy(umowa 15/5) bo z tego co dzisiaj wyczytałem to do pakietu fam maxhd jest 5 pakietów bez możliwości rezygnacji, te pakiety to Film hd, Sport hd, Cinemax hd, Pakiet VOD, IPLA MIX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany są dziś raczej bezproblemowe, ale to zależy od pracownika.

Można podejść do tego na kilka sposobów: poprosić po prostu o wymianę, bo Ci ten dekoder już nie odpowiada.

Można też spróbować oficjalnie: uskarżaj się na zawieszenia po pewnym czasie albo na powracający problem braku uprawnień na karcie (Błąd 01, 04, 09, Tego kanału nie ma w twoim abonamencie) sugerujący uszkodzenie karty bądź czytnika kart albo po prostu błąd po stronie CP. Nawet jeśli konsultant tego nie zdiagnozuje, to ma obowiązek wymienić, skoro usterka występuje po pewnym czasie działania dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, otóż moja umowa z CP ciągnie się od 20 lipca 2011r. (była zawarta na 36 miesięcy) Nie złożyłam wypowiedzenia więc z automatu przedłużyła się na 12 miesięcy. Nie podpisywałam żadnych aneksów do tej umowy i nie otrzymywałam od CP żadnych informacji dotyczących zmian w warunkach mojej umowy. 6 listopada 2014r. wyłączyli kanał LOVE. Czy mogę na tej podstawie zrezygnować z umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia i bez ponoszenia kary? Wiem, że można było zrezygnować z tego tytułu do 20 grudnia 2013r. ale o tym fakcie dowiedziałam się przypadkiem z internetu w zeszłym tygodniu. Mam multiofertę telewizja z internetem za którą płacę 108,90zł. Jeżeli zrezygnuję to jaką naliczą mi karę? Za telewizję płacę 58,9zł (pakiet familijny hd +1), a za internet 50zł (3GB dzień 9GB noc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w promocji TCJ23 pakiety VOD i IPLA MIX są dostępne przez cały czas umowy czy tylko przez 5 m-cy(umowa 15/5) bo z tego co dzisiaj wyczytałem to do pakietu fam maxhd jest 5 pakietów bez możliwości rezygnacji, te pakiety to Film hd, Sport hd, Cinemax hd, Pakiet VOD, IPLA MIX ?

Nie jestem pewna kodu promocji, ale ja 27.09 podpisałam właśnie taką umowę (15/5), gdzie VOD+IPLA MIX stanowią pakiet ruchomy w cenie 10zł, który po darmowych miesiącach mogę włączać i wyłączać. Czyli płacić 59,9zł minimum za Max HD+Sport+Film+Cinemax lub 69,9 za Max HD+Sport+Film+Cinemax+VOD+IPLA MIX. Wcześniej miałam umowę 12/5 na pakiet MAxHD+jeden pakiet dodatkowy(Film lub Sport) za 59,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, otóż moja umowa z CP ciągnie się od 20 lipca 2011r. (była zawarta na 36 miesięcy) Nie złożyłam wypowiedzenia więc z automatu przedłużyła się na 12 miesięcy. Nie podpisywałam żadnych aneksów do tej umowy i nie otrzymywałam od CP żadnych informacji dotyczących zmian w warunkach mojej umowy. 6 listopada 2014r. wyłączyli kanał LOVE. Czy mogę na tej podstawie zrezygnować z umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia i bez ponoszenia kary? Wiem, że można było zrezygnować z tego tytułu do 20 grudnia 2013r. ale o tym fakcie dowiedziałam się przypadkiem z internetu w zeszłym tygodniu....

Pierwsze "wydanie" LOVE było gwarantowane-kolejna odsłona już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...