Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mako - W CP nie można zawiesić usług.

@kfap - Jeśli chodzi o ceny sprzętu i oferty dla nowych abonentów, to są one opisane w odpowiednim wątku na tym forum: viewtopic.php?f=7&t=432&start=2940#p1010354

Jeśli zaś chodzi o dokumenty, to nie jest wymagane zaświadczenie o zarobkach, ale wymagany jest drugi dokument. Najłatwiej jest to zrobić okazując jako drugi dokument prawo jazdy, może też być karta kredytowa lub płatnicza, rachunki za media (rachunki muszą być wystawione na tą samą osobę, która chce zawrzeć umowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow,

 

Przydarzyla mnie sie bardzo dziwna sprawa i chcialem zapytac was o opinie w tej sprawie. Otoz zamoilem przez internet pakiet Familijny Max HD i do tego Modul CI+. Juz za 2 dni przyjechal kurier, ale okazalo sie ze zamiast modulu, w paczce byl tuner. Sprawdzalem dokladnie zamowienie i wiem na 100%, ze zamowilem modul, bo zrobilem screenshot z potwierdzenia zamowienia. Zlozylem od razu reklamacje. Czytalem w regulaminie, ze moze to potrwac do 30 dni. Do kitu, bo nie chce ich tunerow, tylko modul. Teraz umowa juz mi leci, a ja musze czekac az Polsat sie laskawie odezwie.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze zdania w tej sprawie.

 

P.S. Czy komus sie juz to zdarzylo? Czy problem jest znany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie wiecie moze jak odbywa sie reklamacja? Reklamacja pisemnie zostala juz wyslana tydzien temu, ale tuner dalej mam na chacie. Przyjdzie z odpowiedzia modul do mnie (kurier) czy bede musial oddac najpierw tuner do Biura Obslugi Klienta a potem przysla tuner?

 

Dzieki wielkie za szybkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dokumentu Promocyjne Warunki Umowy, który obowiązywał na dzień podpisania przeze mnie umowy, czyli 7 listopada 2012 roku. Z tego co wiem opisuje on możliwość przejścia na Pakiet Darmowy HD po zakończonej prawidłowo umowie na Mini HD. Zgłosiłem na infolinii, by CP przysłał mi PWU na maila, ale podobno rozpatrzenie zgłoszenia trwa do 14 dni, a ja potrzebuję dokumentu na już. Czy jest jakaś możliwość otrzymania tego dokumentu szybciej? Na cyfrowypolsat.pl nie znalazłem archiwalnych PWU, w sumie to nie znalazłem żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy PWU z sierpnia obowiązywały w listopadzie?

W ICOK nie ma żadnych dokumentów.

 

Podejdź do najbliższego punktu sprzedaży i poproś o wydanie obowiązujących cie PWU. Ja tak kiedyś zrobiłem i nie było przeszkód w punkcie, potrzebowali tylko moich danych by móc ustalić które PWU mnie obowiązują.

Czy na wydanych przez APS PWU jest jakieś odniesienie do Twojej konkretnej umowy?

A jeśli nie to jak je powiązać? Czy jedynym odniesieniem będzie data na PWU poprzedzająca na krótko datę podpisania umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde PWU obowiązuje od daty wprowadzenia. Jeśli CP zmienia PWU w jakimkolwiek zakresie to obecni abonenci są o tym informowani. Tak samo jest w przypadku przedłużenia umowy. Ja jakieś dwa tygodnie temu zmieniałem pakiet na wyższy i od tej pory obowiązuje mnie już inne PWU na które wyraziłem zgodę, ma przyjść pocztą. Tak więc jeśli od momentu podpisania umowy nie modyfikowałeś jej lub nie przedłużałeś to obowiązuje cię to PWU jakie było aktualne w momencie zawierania umowy o TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co piszę jest niezrozumiałe? Jaki związek ma losowo wygenerowane PWU z moją umową?

Może doprecyzuję o co mi chodzi. Pragnę przekazać komuś mój dekoder, jeszcze na umowie na Mini HD, i zapewnić go o możliwości przejścia na Darmowy HD po zakończeniu umowy. Zakładam dociekliwość nabywcy conajmniej równą mojej, czyli gdybym miał nabyć taki dekoder to chciałbym mieć GWARANCJĘ, że możliwość przejścia na Darmowy HD jest pewna. Tymczasem tej pewności nie mam ja, tymbardziej potencjalny nabywca, ponieważ w umowie nie ma żadnych zapewnień tego typu, a PWU swojego własnego nie posiadam, ponadto wszystkie poprzednie posty tego nie wyjaśniają.

Pytam poraz kolejny, już w trochę innej formie: jak przekonać nabywcę wcześniej niż w ciągu 14 dni, przekonać w 100%, że przejście na Darmowy HD jest GWARANTOWANE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co ja piszę jest dla ciebie niezrozumiałe? Wyrażam się chyba jasno. Idź do APSu i powiedz że chcesz PWU do twojej umowy, przedstaw je kupującemu i to wszystko. Nie wiem po co tak sobie komplikować życie i dociekać wszystkiego. Sprawa jest jasna i nie ma co drążyć tematu. Sam zrywałem jakiś czas temu umowę powołując się na PWU które otrzymałem X czasu po podpisaniu umowy w APS i jakoś nie było problemów. Więcej zaufania do ludzi. APS wyda ci obowiązujące ciebie PWU bo dlaczego miałoby wydać inne, oni nie wiedzą co zamierzasz(przedłużyć umowę, zwiększyć pakiet, rozwiązać umowę) i mają również świadomość tego że wydając ci niewłaściwe PWU(czyli takie które nie obowiązuje przy twojej umowie) narażają się na zerwanie współpracy z CP jako APS gdybyś w razie problemów przedłożył takie PWU u operatora i oznajmił że właśnie te otrzymałeś w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to co piszesz jest dla mnie zrozumiałe, tylko ja jestem trochę bardziej dociekliwy ;) Zwłaszcza, że nie chcę wyjść na naciągacza w oczach nabywcy, który może okazać się conajmniej tak samo dociekliwy jak ja.

Oczywiście, że udam się do APS, by dostać jedyne PWU, które mi przysługuje, skoro nie mogę dostać innego to takie jest lepsze niż jego brak.

Dziękuję również za podpowiedź, bo nie sądziłem, że APS dziś wydaje PWU - faktycznie będzie szybciej niż przez Nudolinię telefoniczną "do 14 dni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Została mi kilka miesiecy temu przedluzona automatycznie umowa, myslalem ze w kazdym momencie moge wyslac wypowiedzenie i po 3 miechach bedzie po umowie, jednak wyslalem w pazdzierniku takie wypowiedzenie i dzis dostalem odp. ze mam umowe do 2015.05 i jesli chce zerwac to musze zaplacic kare umowna czyli wychodzi na to ze automatycznie przedluzyli o rok.

CO teraz? czy jest na to sposob czy musze albo czekac albo zaplacic kare umowna? ile by wynosila taka kara jak mam pakiet familijny plavce 39.99 i jeszcze 7 miesiecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara jest zbieżna z wielokrotnością pozostałych do zapłacenia abonamentów, czyli w Twoim przypadku około 280 zł.

Na samorzutne przedłużenie umowy na rok nie ma sposobu, bo jest na to zapis w regulaminie i na drugiej stronie umowy. Czyli na dzień dzisiejszy: nauczka, by czytać to co się podpisuje.

I teraz pytanie: warto płacić za nic 3 stówy czy raczej płacić miesięcznie 40 zł i korzystać z usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne - umowa do końca roku, zaspałem z wypowiedzeniem umowy we wrześniu, jeśli złożę wypowiedzenie do końca października to umowa wygaśnie po 3 m-cach czyli z końcem stycznia? nie mogę znaleźć papierów stąd pytanie jak to jest w takim przypadku....no chyba że zaoferują coś sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy są dwie możliwości - umowa przedłuży Ci się samoczynnie na rok albo na czas nieokreślony.

 

W mojej umowie, na drugiej stronie, jest podpunkt 7i, który w skrócie mówi, że umowa przedłuża się samoczynnie na rok, jeśli abonent nic nie zrobi, chyba, że złoży pisemne oświadczenie o przekształceniu umowy na czas nieokreślony na conajmniej jeden okres rozliczeniowy przed końcem umowy.

Jeśli coś takiego było w Twojej umowie, to - wynika z tego, że w listopadzie można umowę przekształcić na czas nieokreślony, a w grudniu ją wypowiedzieć. Co jest dość śmieszne.

 

Najlepiej zadzwoń na infolinię i dopytaj jakie warunki umowy zapomniałeś, gdy ją podpisywałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...