Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będę podpisywał umowę z CP. Mariuszpk podaj link do swojego porównania EIS88 z HD7000 bo na tapatalku mam ponad 90 stron i trudno mi znaleźć.

 

Ok, udało się. Myślałem, że to konkretny test a to tylko subiektywne odczucia.

Pytam zatem który dekoder lepiej dzisiaj wybrać do FamilyHD + SportHD + FilmHD + Ipla na 6 miesięcy.

Z tą IPLA i siecią (rozumiem, że Wifi) nie będzie problemu ze zwykłym domowym wifi, załapie od razu ?

Mam jeszcze AP TP-Link WA500G i ew. jego mogę użyć do sprzeżenia dekodera z siecią.

 

Jak samo działanie dekodera w porównaniu do EIS-88 ?

Ten drugi starszy jest niby nowocześniejszy ?

 

Ewentualnie jest gdzieś kompletny test porównawczy tych dekoderów, który wymienia wszystkie wady i zalety ?

 

PS. Ten wątek mnie nieco przeraził - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2891078.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć czy za pomocą standardowej sieci wifi w domu lub standardowego AP TP-Link WA500G nie będzie problemu podłączyć PVR7000 do sieci tak aby IPLA działała na 20mb łączu bez zająknięcia ?

Bo jeżeli to jest wielki kłopot to po opiniach wolałbym wybrać ESI-88.

PVR7000 wybrałbym tylko z powodu IPLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę podpisywał umowę z CP. Mariuszpk podaj link do swojego porównania EIS88 z HD7000 bo na tapatalku mam ponad 90 stron i trudno mi znaleźć.

 

Ok, udało się. Myślałem, że to konkretny test a to tylko subiektywne odczucia.

Pytam zatem który dekoder lepiej dzisiaj wybrać do FamilyHD + SportHD + FilmHD + Ipla na 6 miesięcy.

Z tą IPLA i siecią (rozumiem, że Wifi) nie będzie problemu ze zwykłym domowym wifi, załapie od razu ?

Mam jeszcze AP TP-Link WA500G i ew. jego mogę użyć do sprzeżenia dekodera z siecią.

 

Jak samo działanie dekodera w porównaniu do EIS-88 ?

Ten drugi starszy jest niby nowocześniejszy ?

 

Ewentualnie jest gdzieś kompletny test porównawczy tych dekoderów, który wymienia wszystkie wady i zalety ?

 

PS. Ten wątek mnie nieco przeraził - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2891078.html

 

Byłem użytkownikiem dekodera ESI-88 i byłem zawiedziony tym modelem - bardzo długi czas włączenia się dekodera, ogólnie wszystko w nim jest bardzo powolne i dość często się zawieszał, a najważniejszym problemem jest brak wsparcia dla esi-88(brak poprawek). Teraz mam pvr7000 i jestem bardzo zadowolony jest o niebo lepiej niż z ESI-88. Może na początku był niedopracowany, lecz aktualizację tworzą z tego modelu dekoder kompletny i w dalszym ciągu rozwojowy. W mojej ocenie PVR7000 przebija ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaki jest sens wymiany PVR7000HD na ESI88 co dla nie których?!Ja na początku też miałem małe problemy z 7000hd.Lecz w punkcie wymieniłem i po problemie.To tak jakby przesiadać się z Mercedesa na Syrenkę.Tym bardziej iż brak jest wsparcia dla tego dinozaura z przed X lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż niektóre kanały zacina mi obraz np Filmbox pasek mocy sygnału jest prawo na 100 procent jest zielony co to może być TVN TVP itp dobrze odbierają zaś Filmbox czy Polsat film zacina obraz dźwięk jest normalny.

 

W jaki sposób sprawdzasz sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się domyślamy, ale chodzi gdzie w dekoderze. Jeśli w MENU -> INSTALACJA to źle sprawdzasz. Powinieneś włączyć problematyczny kanał i przytrzymać czerwony przycisk z grupy kolorowych przycisków na pilocie przez około 3-5 sekundy.

 

Na moje doświadczenie, antena do korekty ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z nagrywaniem?

 

Dopóki nagrywam jedno to mogę biegać po innych kanałach, a czy gdy włączę nagrywanie na kolejnym kanale to czy nadal istnieje możliwość oglądania trzeciego kanału czy już tylko jednego z dwóch na których się coś nagrywa ?

 

Aha. Dlaczego reklamują go jako 320GB skoro najprawdopodobniej ma 500GB ? (przynajmniej tak wynika z nazwy dysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest dwugłowicowy, więc odbiera w jednej chwili dwa kanały. Jeśli dwa kanały są nagrywane, to trzeciego nie włączysz. Nie pamiętam tylko, czy przy nagrywaniu dwóch programów można odtwarzać nagranie z dysku, jako trzeci materiał, ale to już potwierdzą użytkownicy tego dekodera. :)

 

Sagemcom'a też reklamują jako 320GB, a przez www można było swego czasu dostać te dekodery z dyskiem 500GB. Przyzwyczaisz się do takich detali w CP. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle jest rozwiązane przesunięcie czasowe nagrywania. Minimum to 15 minut i to automatycznie wcześniej i później. Mogło by tak być ale niezależnie dla początku i końca nagrywania.

Dodatkowo pojawia się problem gdy z tym przesunięciem ustawimy do nagrania 2 audycje z tego samego kanału - jedna po drugiej. Tuner zamiast nagrywać je niezależnie na każdej głowicy to najpierw kończy nagrywanie 1 z 15 minutowym opóźnieniem a potem zaczyna nagrywać 2 audycję. Skutkiem tego jest że nagranie 2 audycji rozpoczyna się 15 minut później. Nie ma tego problemu jeśli nagrywamy różnych kanałów.

W ESI-88 jest to dobrze dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sagemcom'a też reklamują jako 320GB, a przez www można było swego czasu dostać te dekodery z dyskiem 500GB. Przyzwyczaisz się do takich detali w CP. ;)

 

Dostałem go w punkcie CP.

Dziwne jest że nagrywanego materiału nie można odtwarzać. Musi się skończyć jego nagrywanie dopiero możemy go odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy miesięcznego sprzętu PVR 7000 wersja 1.80.1.4 MCU 4.0 telewizor Panasonic z 2013 ET60 47" najnowsze oprogramowanie.

Problem polega na tym iż przez około 1 miesiąc wszystko było w jak najlepszym porządku. następnie uruchomiłem jak zwykle TV i dekoder i na ekranie pojawił się szum jak w starych tv i nic nie mogłem z dekoderem zrobić, wyłączyłem i włączyłem dekoder na TV nie było dźwięku a wszystkie kanały były w rozdzielczości 576i nawet te HD. Ręcznie nie mogłem tego zmienić. do tego odtwarzając nagranie z wewnętrznego dysku wszystko się zacinało i dźwięku też nie było

- przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało

- wyłączenie dekodera z prądu za kilka min nic nie dało

- wymiana kabli hdmi 3x, oraz przełączanie do innych złącz w TV też nic nie dało

Wymieniłem dekoder na NOWY i pierwsze uruchomienie przyniosło niespodziankę w postaci takich samych dolegliwości. Dekoder po podłączeniu do monitora komputerowego przez HDMI działa bez problemów.

Podłączyłem pod te same kable i gniazda dekoder HD3000 działa bezbłędnie

 

Niedawno odkryłem iż włączenie dekodera PVR 7000 i włączenie i wyłączenie tv z zasilania pomaga oczywiście do chwili jego wyłączenia pilotem .

O co KAMAN miesiąc działało a teraz nagle problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...