Skocz do zawartości

Układ kanałów Polsat Box – dyskusja ogólna


Rexroth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy to jest najbardziej aktualna lista kanałów http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-fi ... 4-2015.pdf

Jeżeli zamówiłem sobie pakiet za 19,90 i docelowo będę miał ten za 39,90 to rozumiem że ta lista kanałów jest dobra, tylko np. tak gdzie jest HBO wyświetli mi się komunikat że np. tego kanału nie ma w abonamencie? Będę miał 105 kanałów z oferty, czy też te zagraniczne z dalszej pozycji? Od razu będą te kanały czy trzeba je samemu wyszukać?

Dużo pytań, ale to moja pierwsza satelita w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Możesz sobie ułożyć również swoją listę ulubionych kanałów, na której będą na przykład tylko te, które masz w wykupionym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista do końca nie jest nieaktualna - 1 maja weszły pewne zmiany:

Na pozycjach 61, 83, 98 zamiast TVN-ów w wersji SD pojawiły się ich wersje HD,

Na pozycji 170 pojawił się kanał TVN Fabuła HD,

Na pozycjach 197-199 pojawiły się kanały TVN w wersji SD (w kolejności: Turbo, Style, 24) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem bardzo mnie ciekawi to gdzie Cyfrowy Polsat ustawi po starcie kanał Polsat World jeżeli ten będzie u nich dostępny. Ja osobiście stawiam na wyrzucenie z listy dubli Polsatu News, Polsatu Cafe i Polsatu Play - w ich miejsach mógłby pojawić się wspomniany na początku kanał ale też TV6 i ATM Rozrywka które to obecnie są niestety za daleko na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Lista już dawno powinna być posortowana. Zacząć od tego że kanały nadające w HD podmienić na początek z SD + podział gatunkowo jak w NC+. Tam lista jest według mnie dobrze zrobiona kanały HD na początku, kanały o podobnej tematyce... Pewnie nie dojdzie do takiego układu aby TVP1 HD na pozycji 1 a TVP2 HD na 2, ale chociaż 3 - TVP1 HD , 4 - TVP2 HD i od razu inaczej a skoro się reklamuje kanały HD to po co je umieszczać na koniec listy. Ewentualnie alternatywa jak niegdyś w Cyfrze + - dekodery HD kanały HD na początku , SD - SD na początku a z resztą kanałów - kanał HD pozycja obok kanał SD ( mowa np. o kanałach przyrodniczych czy sportowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie platformy chwalą się, że mają prawie 100% abonentów z dekoderami HD, a w Polsacie dalej lista kanałów nie zmieniona na taką jak powinna być, czyli kanały HD na początku.

 

Widziałem wiele przypadków, gdzie dane osoby nie przełączały na kanały HD, bo za dużo cyferek jest do wklepania na pilocie lub też przyzwyczaili się do takiego układu kanałów jaki mieli przy dekoderze SD i tak zostało, przez to oglądalność kanałów HD jest mniejsza.

 

Mam nadzieje, że w październiku wywalą duble SD całkowicie i zrobią normalną listę kanałów.

 

Chociaż raz zrobili by coś tak jak powinno być, może to marzenia, ale czasem spełniają się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę to bez repakietyzacji zastąpienie SD przez HD to nie możliwe. Sporo kanałów HD jest w wyższych pakietach. Od października jest szansa że takie kroki zostaną podjęte. W końcu nc+ już zapowiedziało że będzie usuwał SD i pewnie też ze swojego tr. całkowicie, a CP ma też kanały SD z tr nc+ właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście preferuję kanały HD, jak coś nie jest w HD to nawet nie chce mi się oglądać. Ale kanały HD mają jak dla mnie jedną zasadniczą wadę, a mianowicie są bardzo czułe - wystarczy burza, większa ulewa i jest czarny ekran i napis tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Jak jest odpowiednik SD to można się przełączyć i oglądać dalej, jakość oczywiście obrazu dużo gorsza, ale jest. Jak wywalą SD to nie będzie na co się przełączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD nadawane są w MPEG4 i na transponderach DVB-S2 (wyjątek np. MTV HD w MPEG4 na DVB-S), które faktycznie są bardziej czułe na zmieniające się warunki atmosferyczne. Podstawa to antena min. 80 i dobrze ustawiona antena, kąt skręcenia konwertera itd.

 

Dzięki za oświecenie, nie miałam pojęcia, że to zależy od wielkości anteny. Mam 60. Może niedługo ją wymienię, ponieważ ma zardzewiałą tą rurkę na której jest zamocowana. Jak będę wymieniać to na większą.

Ja na szczęście mam antenę na balkonie i już dwa razy zdarzyło się, że tak ją obsypał śnieg, że nie było odbioru żadnego kanału, odmiotłam i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na transponderach DVB-S2 (wyjątek np. MTV HD w MPEG4 na DVB-S), które faktycznie są bardziej czułe na zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

DVB-S2 wcale nie ma większych wymagań od DVB-S. Wręcz przeciwnie, przy identycznej przepustowości zasięg DVB-S2 jest większy niż S. Jednak jak to standard cyfrowy jest bardzo elastyczny. Przy okazji wprowadzenia kanałów HD zaczęto sprzedawać większe anteny i pojemność transponderów wyśrubowano, bo miejsca na satelicie było ciągle brak.

Teraz przy przejściu do DVB-S2 wszystkich transponderów zwolni się sporo przepustowości. Znikną wszystkie duble SD, a pozostałe kanały niskiej rozdzielczości będą nadawać w oszczędniejszym MPEG4. W efekcie transpondery będą mogły nadawać z mniejszym FECem i niższym SR, co powinno pozwolić odbierać dobrze na małych antenach.

 

Tylko czy w ogóle warto się przejmować tymi co mają kiepskie instalacje antenowe? W końcu wolne miejsce można wykorzystać na kolejne kanały HD, a może nawet na uruchomienie 2-3 kanałów 4K dla prestiżu. Ja mam malutką antenę po polsacie i na niej odbieram bezbłędnie wszystkie kanały HD z wyjątkiem TVNu. Tego odebrać nie idzie w ogóle, a przynajmniej nie szło kilka lat temu, gdy testowałem odbiór na tej antenie. Dałem sobie jednak spokój i pociągnąłem dodatkowy kabel do głównej anteny 120 cm, a tą małą po Polsacie przekręciłem na Astrę 19.2E i odbiór z tej pozycji jest perfekcyjny. Tak na marginesie, szkoda że nasze platformy poszły na HB, a nie Astrę, bo ta ostatnia ma znacznie mocniejszy sygnał u nas niż HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę to bez repakietyzacji zastąpienie SD przez HD to nie możliwe. Sporo kanałów HD jest w wyższych pakietach. Od października jest szansa że takie kroki zostaną podjęte. W końcu nc+ już zapowiedziało że będzie usuwał SD i pewnie też ze swojego tr. całkowicie, a CP ma też kanały SD z tr nc+ właśnie.

No Cyfrowy Polsat będzie na pewno miał problem bo niektóre stacje w HD oferuje drożej od stacji w SD mimo że kontent czy nawet cała ramówka jest taka sama. Przykładem jest Polsat Film HD który mimo takiej samej ramówki jest droższa niż wersja SD. W obecnych czasach HD to już standard ale CP żyje jeszcze w czasach gdy to był luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...