Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie koniec umowy w pierwszej połowie maja. Wypowiedzenie wysłane kilka miesięcy temu. Pisemne potwierdzenie rezygnacji z rodzinnego hd i ani jednego telefonu. Chyba nie mają pomysłu jak zatrzymać abonentów rodzinnego po tym, jak w nowej ofercie będzie miał kanałów niż dvbt? Jak znikną wszystkie sportowe polsaty oznaczone na żółto jako promocyjne to rodzinny będzie do niczego nie potrzebny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

 

Otrzymałem dziś list od CP o jakiś zmianach regulaminu, niestety nie bardzo rozumiem o co tam chodzi ale czy mogę wypowiedzieć umowę bez konsekwencji jak się nie zgodzę na zmiany regulaminu ? Czy ktoś mógłby mi bardziej rozjaśnić o co chodzi z tą zmianą regulaminu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Brak akceptacji regulaminu nie jest podstawą do natychmiastowego rozwiązania umowy. Nowy regulamin reguluje tylko,

a właściwie sankcjonuje obecnie obowiązujące prawo, że każde wypowiedzenie jest zawite w jednomiesięcznym wypowiedzeniu umowy z uwzględnieniem zobowiązania trwającego do końca obowiązującego Okresu Podstawowego. I to tyle. Myślę, że rozwiałem wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam umowę OD CZERWCA 2013. Była ona na 15 miesięcy (12+3msc gratis). W czasie okresu podstawowego nie rozwiązywałem umowy ani nic do nich nie pisałem więc we WRZEŚNIU 2014 przeszła ona automatycznie na kolejne 12 miesięcy? Dobrze rozumiem?

 

Jakiś tydzień temu przyszło mi powiadomienie o zmianach regulaminu (zmiany w okresach podstawowych itp)

 

Jak sformułować dokument rozwiązania umowy aby nie było problemów i abym mógł TERAZ wysłać i mieć spokój? Możecie podesłać taki wniosek?

Umowę najwcześniej więc można zerwać we wrześniu 2015?

 

Też mam pytanie bo to są dwa dekodery (multiroom), na rozwiązaniu umowy muszę wpisać dane obu dekoderów i numery obu kart dekoderów?

 

Dziękuję bardzo z góry i pozdrawiam, Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy takie wypowiedzenie umowy będzie odpowiednie ??

 

Imię i Nazwisko: …………………………………….

Adres: ……………………………………………………

Nr dok. Tożsamości: …………………………….…

PESEL: ………………………………………………….

Nr karty: ………………………………………….….…

Nr dekodera: ……………………………………….…

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

 

WYPOWIEDZENIE UMOWY

Niniejszym wypowiadam umowę o świadczenie usług zawartą w dniu

……………………. pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A. z zachowaniem 3-miesięcznego

okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego

określonego w umowie.

Z poważaniem,

….......................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koksik1000 - Kopiujesz żywcem wzór z pewnego portalu, gdzie jest też opis co i jak trzeba zrobić. ;)

Jest tylko jeden szczegół, nie wiemy jaki Ty masz okres wypowiedzenia. Czy jeszcze 3-miesięczny? Może jednak 2-miesięczny? Bo i taki był przez kilka miesięcy. A może masz już 1-miesięczny w związku z decyzją UOKiK? Stosowną informację masz w umowie i ewentualnej korespondencji z CP, która jest wysyłana do obecnych abonentów w z związku ze zmianą okresu wypowiedzenia i końca przedłużania umów po okresie podstawowym na kolejne 12 miesięcy.

 

Już tyle razy tutaj pisałem. Można przecież napisać, że wypowiadasz umowę z końcem okresu podstawowego umowy z zachowaniem umownego okresu wypowiedzenia. Z tą treścią składasz wypowiedzenie przynajmniej 3 miesiące i 1 jeden przed zakończeniem okresu podstawowego umowy i na pewno się nie spóźnisz oraz nie narazisz się na karę za zerwanie umowy przed czasem.

 

@KamilKiri - Wysyłasz do CP lub składasz w APS-ie wypowiedzenie umowy po wejściu w życie nowych zasad (datę masz w piśmie od CP), że wypowiadasz umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam umowę zawartą 12.04.2013 r., która kończy się we wrześniu. Dostałem informację w APS, że wypowiedzenie trzeba dostarczyć do 12. czerwca. Ostatnio dostałem pismo o zmianie warunków umowy. Teraz w treści mam wpisać trzymiesięczny okres wypowiedzenia czy miesięczny? Znalazłem taki wzór, w którym jest zapis o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

 

"Niniejszym wypowiadam umowę o świadczenie usług zawartą w dniu ……………………. pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A., z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w umowie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz okres wypowiedzenia to powinno pisać na umowie, chyba na pierwszej stronie. Wydaje mi się, że obowiązuje Cię 3-miesięczny okres wypowiedzenia, ponieważ masz umowę zawartą w 2013 r. Zresztą wypowiedzenie można wysłać wcześniej, ale tak aby nie zrywać obowiązującej umowy (kara). Ten wzór wypowiedzenia, który zamieściłeś jest dobry. Sprawdź tylko na umowie jaki masz długi okres wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam umowę zawartą 12.04.2013 r., która kończy się we wrześniu. Dostałem informację w APS, że wypowiedzenie trzeba dostarczyć do 12. czerwca. Ostatnio dostałem pismo o zmianie warunków umowy. Teraz w treści mam wpisać trzymiesięczny okres wypowiedzenia czy miesięczny? Znalazłem taki wzór, w którym jest zapis o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

 

"Niniejszym wypowiadam umowę o świadczenie usług zawartą w dniu ……………………. pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A., z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w umowie."

Możesz złożyć nawet jutro, napisz w wypowiedzeniu o odłączeniu w dniu kończącym umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, bo planuję jutro to załatwić, żeby mieć z głowy. Czy może być coś takiego: "Wypowiadam umowę (...), z zachowaniem minimalnego okresu wypowiedzenia zawartego w umowie ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w umowie."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek, żeby dowiedzieć się o terminy itd. Mam napisać sam i oddać u nich, dostanę kopię z podpisem. To dla mnie nie problem, tylko czytam teraz te wszystkie papiery i mam zagadkę z tym terminem. Najwyżej napiszę dwie wersje, jutro sobie wybiorą poprawną, ew. poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...