Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wylaczacie tuner z pradu czy tylko w stan czuwania? Bo tego tunera uzywa moj tesciu i on wylacza wlasnie tuner calkowicie z pradu jak nie uzywa. Tylko dziwne ze przez dobre 2-3 lata nie bylo z nim zadnego problemu. Listy sie nigdy nie posypaly. A ostatnio po ktorejs z aktualizacji juz dwukrotnie. Zastanawiam sie czy to wylaczanie z pradu moze miec wplyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój własnościowy miniHD 2000 na którego chciałem wziąć umowę chyba padł. Dekoder się włączył instalował niby jakąś aktualizację więc go nie ruszałem, teraz świeci na czerwono i nie da się go uruchomić. Nie działa z pilota ani z panelu. Nie włącza się i koniec :shock:

 

Czy APS wymieni taki dekoder skoro nie ma on aktywnej żadnej umowy ?

 

 

EDIT: Wystartował UFF :D

 

Jednak jakoś ciężko mu się współpracuje z TV Toshiba. Po włączeniu dekodera nie można wyświetlić menu TV, zmienić nastawień TV, zmienić wejścia w TV na inne HDMI, a HDMI do którego jest podpięty dekoder miniHD 2000 zmienia nazwę na TUNER 1. Z SAGEMCOMem czy nboxami takich cudów nie było ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo rzadko korzystam z tego dekodera i zawsze wyłączam go z prądu - moje listy przez to nigdy nie ucierpiały ;)

A robisz aktualizacje softu?

 

Bo tesciu twierdzi, ze co jakis czas przestaja mu dzialac polskie kanal. Tuner informuje o aktualizacji i po tej aktualizacji kanaly zaczynaja dzialac. Tyle ze on ma 2 satelity (HotBird i Astra) oraz 2 listy ulubionych kanalow. Po takiej aktualizacji usuwaja sie niestety przy okazji ustawienia Disecq oraz te listy ulubionych.

 

Moze zamiast aktualizacji powinien wyszukac tylko kanaly? Czy jezeli kanaly zmieniaja parametry to po takim wyszukaniu uaktualnia sie one na liscie ulubionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dniu 27 listopada 2014 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekoderów:

 

MINI HD 2000 w wersji 3.60.1.18.

 

Oprogramowanie przeznaczone jest dla grupy z zakresu modułów: 1775433549 – 1775504912 (grupa 50 tys. dekoderów)

 

Zmiany w porównaniu z wersją aktualnie dostępną dla Klientów:

Zmiany w regulaminie IPLA - w procesie zakupu wdrożony został nowy krok - wyrażenie zgody na utratę prawa do odstąpienia od umowy (związany z zaplanowanymi zmianami w Ustawie o Prawach Konsumenta)

Poprawka drobnych błędów w aplikacji IPLA

 

Dla pozostałych dekoderów MINI HD 2000 przeznaczona jest poprzednia wersja oprogramowania.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

09 grudnia 2014 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekoderów:

 

MINI HD 2000 w wersji 3.60.1.18.

wszystkie dekodery

(poprzednio była grupa 50 tys. dekoderów z zakresu modułów 1775433549 – 1775504912)

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

 

Zmiany w regulaminie IPLA - w procesie zakupu wdrożony został nowy krok - wyrażenie zgody na utratę prawa do odstąpienia od umowy (związany z zaplanowanymi zmianami w Ustawie o Prawach Konsumenta)

Poprawka drobnych błędów w aplikacji IPLA

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam TV Toshiba 40L3433DG . Wszystkie dekodery po HDMI współpracują normalnie ale nie miniHD 2000. Po podłączeniu dekodera miniHD 2000 do hdmi nazwa wejścia z np. HDMI 2 zmienia się na TUNER. Kiedy używam SAGEMCOMA czy Samsung DSB-h370G lub 2951s z nc+ nazwa wejścia nigdy się nie zmienia. Po wybraniu wejścia TUNER ukazuje się obraz z HD 2000, ale tracę władzę na TV. Nie mogę wejść w menu telewizora czy też zmienić wejścia na inne... TV przestaje reagować na pilota.

 

Czy potrafi mi ktoś wyjaśnić co się dzieje ? Nie rozumiem ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

11 marca 2015 r. na satelicie zostało umieszczone nowe oprogramowanie dla dekodera MINI HD 2000. Aktualizacja dotyczy wybranych grup dekoderów:

 

MINI HD 2000 w wersji 3.82.1.20.

 

- Oprogramowanie przeznaczone dla grupy dekoderów z zakresów modułów 1775433549 – 1775504912

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

Odsyłacze do IPLA,

Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania,

Zmiana opisu przycisku "pomoc",

"Strzałki” w nawigacji wyświetlane tylko wtedy, gdy włączona jest „pomoc”,

Szybkie przełączenie kanału po przytrzymaniu ostatniej cyfry,

Ściąganie EPG podczas uruchamiania dekodera.

Możliwość korzystania z dysku innego, niż sprzedawany przez CP (DTU 320)

 

UWAGA

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5”. Dyski 3,5” oraz dyski o prędkości obrotowej 7200 obr/min. wymagają własnego zasilania. Dyski twarde 2,5” o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „Pendrive”, dyski SSD oraz dyski twarde o pojemności mniejszej niż 16GB i większej niż 2TB nie są obsługiwane przez dekoder.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy pozostałe egzemplarze tego dekodera otrzymają to nowe oprogramowanie?

Pewnie za kilka dni :)

 

Dlaczego Cyfrowy Polsat umożliwia tylko dekoderom z tak wąskiego zakresu popranie tego softu?

Bo istnieje ryzyko, że nowy soft rozwali dekoder, dlatego wysyła się na próbę nowy soft do pewnej części dekoderów żeby później w razie ewentualnych problemów "zdechłe" dekodery wymienić jak najmniejszej liczbie abonentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

25 marca 2015 r. na dekodery MINI HD 2000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania w wersji 3.82.1.20.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

Odsyłacze do IPLA umożliwiają łatwiejsze przejście do powiązanych treści w IPLI

Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania wyświetla informację o nagraniach kolidujących i umożliwia zarządzanie planowanymi nagraniami,

„Strzałki” w nawigacji wyświetlane są tylko gdy włączona jest „pomoc”,

Funkcjonalność szybkiego przełączania kanałów po przytrzymaniu ostatniej cyfry wybieranego kanału (-> np: chcąc szybko przełączyć na kanał 123 wystarczy nacisnąć 1,2, a potem dłużej przytrzymać 3, w następstwie czego kanał szybko przełączy się na 123)

Jeżeli dekoder nie pobrał wcześniej danych, to Aktualizacja EPG pobierana jest podczas uruchamiania dekodera wraz z informacją o akcji na ekranie - "Aktualizacja Programu TV (EPG), proszę czekać…".

Możliwość korzystania z dysku innego, niż sprzedawany przez CP (DTU 320)

 

UWAGA zmieniono treść komunikatu

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.

Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie - w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włącz listę kanałów.

2. Naciśnij ŻÓŁTY przycisk na pilocie.

3. Strzałkami wybierz kanał, który chcesz dodać do listy ulubionych, aby był podświetlony na liście pomarańczowym kolorem na liście kanałów.

4. Naciśnij NIEBIESKI przycisk na pilocie.

5. Wprowadź PIN (jeśli nie masz wyłączonej kontroli rodzicielskiej).

6. Potwierdź wybór przyciskiem OK.

 

Kolejne kanały dodajesz powtarzając krok 3, 4 i 6. Po dodaniu wszystkich kanałów do listy naciskasz X (zamknij) i nastąpi zapamiętanie listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam taki problem i potrzebuje pomocy podpisałem umowę z CP przyjechałem do Szwajcarji podłączyłem dekoder pograł 2 godziny padł no ok zdaża się odesłałem do polski w celu wymiany dziś kolego przywiuzł mi drógi dekoder po wymianie pograł godzine wyłączył się już mam dosyć od 15 marca jak podpisałem umowę oglądałem raptem 3 godziny tv i moje pytanie czy z przyczyny ciagle psujących się dekoderów mogę rozwiązać umowę? Już nie chce widzieć tego dekodera miałem też wcześniej mini 3000 HD ten mi pograł 2 tygodnie ale mam go na własnoś bez zobowiazan podstawowe kanały tak że zostałem bez tv wymiana odpada płaćić im rachunki i co mieśiąc wysyłać dekoder do polski nie nie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mini2000 grał nagle zgasł świeci się czerwona dioda nie działa po 30 minutach użytkowania więc biorę stary mini3000 który działał podpiołem go to samo co jest działał wcześniej bez problemu pomierzyłem zaśilacze okazało się jest 24v mierzę zasilacz ze starego ma 12.30v a oba maja takie same parametry chodzi mi o zasilacze tyle że z nowym dekoderem dałem nowy zaśilacz ale jak się spalił nowy dekoder już nie zmieniłem zaśilacza tylko podpiołem drógi dekoder który też się spalił przez uszkodzony zaśilacz dzwoniłem do biura obsługi powiedzieli mi że to wina zaśilania że są skoki napięćia w śieći mówie mu jaka wina zaśilania w sieći jest stałe 233v mierzyłem miernikiem i nie ma żadnych skoków skoro stary działał bez problemu a nowy 30min ale gdzieś czytałem że ktoś wymieniał w ciągu 24 mieśiecy ten dekoder aż 8 razy ja też bym mógł jak bym był w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podłączyłeś dekoder do uszkodzonego zasilacza, to pretensje możesz mieć tylko do siebie. Teraz możesz spróbować tylko uruchomić dekoder na sprawnym zasilaczu, jeśli nadal nie uda się go uruchomić to pozostanie Ci znowu wymiana dekodera z zasilaczem.

PS. Ewentualnych "szpilek" w zasilaniu nie zauważysz na zwykłym mierniku. Te dekodery nie są cudem techniki, ale przy sprawnej instalacji antenowej i elektrycznej potrafią działać poprawnie nie sprawiając wielu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. "Zdam dekoder i koniec". Umowę trzeba wypowiedzieć zachowując okres wypowiedzenia. Jeśli umowa jest rozwiązana przed czasem, to operatorowi przysługuje odszkodowanie (kara umowna). Dekoder można zdać dopiero po rozwiązaniu umowy.

Obecnie otrzymasz kolejny dekoder w celu możliwości dalszego prawidłowego świadczenia Ci usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...