Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawcow spraw technicznych. Cyfra+ reklamuje sie jako pakiet "najwyzszej cyfrowej jakosci". Chcialbym zweryfikowac stan wiedzy, a raczej poziom wciskanego nam kitu przez C+. Jak ma sie aktualny stan jakosci (debit) transmitowanego obrazu i dzwieku w "najlepszej" platformie cyfrowej za ktora musimy slono placic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra jak i zarówno Polsat powinni dokupić sobie przyanmniej po jednym transponderze. Ale jest problem, bo skąd te transpondery wziąć? Hot bird jest już prawie cały zarezerwowany, jeśli nie mówiąc, że wogóle nie ma miejsca wolnego. W dodtaku 3 transpondery wykupił ITI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Cyfra kożysta też z innych transponderów:

 

10949 V - Cartoon Network / TCM

---------------------------------------

11013 H - Trace TV

---------------------------------------

11075 V - MTV Polska

11075 V - VH1 Polska

---------------------------------------

11240 V - Eurosport

---------------------------------------

11393 V - TVN

11393 V - TVN 24

11393 V - TVN Siedem

11393 V - TVN Meteo

11393 V - TVN Turbo

11393 V - TVN Style

11393 V - TVN Gra

11393 V - Mango 24

---------------------------------------

11623 V - KBS World

---------------------------------------

11681 H - AB Moteurs

11681 H - Chasse & Pêche

11681 H - XXL

---------------------------------------

12245 H - Mezzo

 

więc jak widac Cyfra ma więcej transponderów :) moze nie swoich ale ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ stoi w miejscu. Nawet ten ich splendor reklamowy ...w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku ? jest już oklepany i jakiś stary. Wszystko, to świadczy o jednym, że nawet stojąc w miejscu można sobie pogorszyć i obraz i dźwięk. I taka już jest, ta Cyfra+. Niskobudżetowa w sensie dalszego rozwoju swojej platformy. Ciekawe, nawet bardzo ciekawe, jak tak długo jeszcze pociągnie ?, jak długo można tak ciągnąć ?, że końca nie widać !!.

- :lol::wink: -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal dopisujesz txty do swojej ideologi- ja mam multimedie i ogladalem w innym pokoju - nastepnie przelaczylem sie na cyfre- obraz 100 razy lepszy. kablowki w polsce to jedno wielkie [beep]o- obraz do [beep] dzwiek mono- przyszloscia kablowek jest usluga iptv- a w polsce ta usluga bardzo raczkuje. upc, multimedia- obraz tragedia nie mowie juz o dzieku.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku niczego nie dopisuje do swojej ideologii...U mnie w Vectrze dzwiek na 1/4 kanalow jest w stereo.Ja nie mam akurat kablowki pelnej,ale dostep do 1,2,3 i Polsatu z Vectry.Prawda jest taka,ze dzwiek nie roznil sie niczym,a obraz byl duzo lepszy i czystszy,a do tego jakies poltorej sekundy wczesniej niz w Cyfrze(to akurat norma).Na pewno nie jestem zwolennikiem kablowek,bo sam z niej rezygnowalem na rzecz Cyfry,ale jak juz jakosc jest taka sama,lub gorsza,a cena niemal 3 razy wyzsza to wysiadam z takiej lodzi zwanej Cyfra+.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wszyscy chyba jednoznaczne odczucia, ze to co serwuja nam platformy cyfrowe i co gorsze na kanalach premium to jest do bani - HBO jako kanal premium wyjatkowo kompromitujace. TVNy to wyjatki i tu chyba nie ma sie co czepiac obrazu i audio nadaja przecie z w DD2.0 / 5.1.

Ale tak jak mozemy i widzimy pikseloze na obrazie to chyba trudniej jes zorientowac sie jak wyglada sprawa z audio.

Debit audio ma znaczenie - w uproszczeniu czy sygnal jest mono / stereo / dolby surround. I tu mysle ze np oznaczenie emisji w programu w systemie dolby surround moze byc mylace bo tak naprawede niski debit audio nie pozwala na wlasciwe dekodowanie dzwieku nap w dolby surround. Oczywiscie zakladam ze material zrodlowy jest najwyzszej jakosci, a cuda z audio zaczynaja sie w "siedzibach" C+ czy HBO. I dlatego pytam o granice debitu video czy audio gdzie mozemy mowic o dobrym obrazie, czy dobrym dzwieku na poziomie dolby surround?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sat Kurier - gazetowy - jest chyba tabela opisujaca bitrate nadawanych kanalow w SDTV i tak sredni i min poziom dla:

TVN video 5640kb/s (min 4947kb/s) audio 448kb/s!!! - zyleta!

POLSAT video 5850kb/s (min 1906kb/s) audio 256kb/s

 

I teraz kanaly premium srednie wartosci:

C+ video 3210kb/s (min 930kb/s!) audio 256kb/s

HBO (hbo2, cinemaxy jeszcze gorzej) video 3127kb/s (min 993kb/s!) audio 192kb/s

politowania godne parametry!

 

Dodam jeszcze, ze sa tez redukcje rozdzielczosci na ktorych oszczedza sie pasmo danych, standard to 720x576 ale sa tez 544x574 i 325x576 TV MODA (video 1869kb/s audio 96kb/s)

 

Te wartosci sa pogladowe ale doskonale obrazuja to co widzimy i slyszymy - szczegolnie w kanalach premium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to zależy kogo zapytać. Przez długie lata będę pamiętał wypowiedź prezesa CP w tej sprawie. Jego zdaniem stosowana w CP technika umożliwia nadawanie na jednym transponderze 16 kanałów bez straty jakości. Nie twierdzę że nie. Nie wiem. Ale do tej pory zawsze mówiło się 8-10....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku niczego nie dopisuje do swojej ideologii...U mnie w Vectrze dzwiek na 1/4 kanalow jest w stereo.Ja nie mam akurat kablowki pelnej,ale dostep do 1,2,3 i Polsatu z Vectry.Prawda jest taka,ze dzwiek nie roznil sie niczym,a obraz byl duzo lepszy i czystszy,a do tego jakies poltorej sekundy wczesniej niz w Cyfrze(to akurat norma).Na pewno nie jestem zwolennikiem kablowek,bo sam z niej rezygnowalem na rzecz Cyfry,ale jak juz jakosc jest taka sama,lub gorsza,a cena niemal 3 razy wyzsza to wysiadam z takiej lodzi zwanej Cyfra+.......

 

Problem obrazu i dźwięku w kablówkach leży po stronie Spółdzielni Mieszkaniowych, które nie zgadają się na przekablowanie kablami o wyższych parametrach swoich budynków. Bez tego nie będzie ani poprawy jakości obrazu, dźwieku ani też wprowadzenia cyfrowego przekazu. Skuteczną zaporą takich działań są żądane coraz, to wyższe opłaty za udostępienie budynków i ich miesieczne abonowanie po nowemu operatorów kablówek.

Sprawdzić możecie to u siebie, tylko ostrożnie. Władze spółdzielcze skrzętnie skrywają te informacje dla mieszkanców. Lepiej już w tej sprawie zapytać swoją kablówkę.

Dlatego tak zawszę chętnie piszę, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Wyjaśnienie:

Post ten winien znaleść się w temacie o kablówkach i jestem tego świadomy - proszę wybaczyć - nie chciałbym w ten sposób faworyzoawć żadnej z kablówek a, że Kolega wyżej wspomniał ten temat, to ja zanim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałem trochę odkurzyć temat.

Wydaje mi się, że ostatnio na Canal+ poprawiła się jakość obrazu. Obecnie jest zdecydowanie bardziej ostry i wyraźny. Wcześniej było tak, że obraz był nieostry, jakiś taki rozmyty. Może tak tylko mi się wydaje, ale chyba jest inaczej. Nie mam niestety możliwości porównania parametrów transmisji, ale może ktoś z innym (niż Mediasat) sprzętem porówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...