Skocz do zawartości

Co z tym Canal+?


szewol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądałem sobie konferencjnę telewizji "n", a tam informacja, że od wrzesnia 2009 roku filmy, które do tej pory pokazywało Canal+ (wytwórnie: Paramount Pictures oraz DreamWorks) przechodzą do telewizji "n" i wraz z prawami do filmów MGM powstaną dwa nowe kanały filmowe premium w HD. Podobno umowa z Paramount Pictures i DreamWorks firma ITI popdisała na okres pięciu lat.

 

Czy to koniec końca filmowego Canal+ w Polsce?

Nie wspomnę, że także w soprcie Canal+ ostatnio odpuszcza dzieląc się z Orange Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ogladalem ta konferencje i uslyszalem ta wiadomosc :/

 

W sumie, wkurza mnie to, bo rozbija sie rynek praw pay-tv na coraz mniejsze kawalki, i zeby znow moc ogladac produkcje wszystkich glownych wytworni, trzeba bedzie kupic kolejny kanal premium :x Raczej wiadomo, ze n nie bedzie sie dzielil i odsprzedawal tego kanalu innym platformom (bo nie po to slono zaplacili za przejecie tych praw). A kupowanie i utrzymywanie kilku platform naraz w 1 domu graniczy z bezsensem (za duzo innych kanalow sie dubluje zeby placic za wiecej niz 1 platforme)....

 

No i ciekawe co w zwiazku z cala ta sytuacja zamierza zrobic Canal+... Bedziemy teraz pewnie od wiosny mieli w ramowce filmy nie kinowe, dalszych kategorii od rana do wieczora... bo hitami nie bedzie jak zapelnic ramowki....

 

No i Cyfra+ wlasnie stracila jak dla mnie najwazniejszy atut - majac prestizowy pakiet Cyfry+ wiedzialem, ze jednoczesnie kupuje dostep do wszystkich najwazniejszych produkcji filmowych w kanalach pay-tv... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było dla mnie duże zaskoczenie z Paramount/Dreamworks, ale z tym końcem C+ to bym nie przesadzał, to będą raptem 2 filmy miesięcznie mniej, a i tak bedą mieli więcej niż te nowe kanały nki. Poza wytwórniami, które im pozostały zostają jeszcze dystrybutorzy krajowi, jak choćby Monolith.

Znowu żeby wszystko obejrzeć trzeba będzie zapłacić drożej :? Bo przecież chyba nie sądzicie, że te kanały HD od nki to będą w pakiecie filmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop ja nie mówię o końcu Canal+, tylko o tym, że niewątpliwie straci jako kanał typu Premium i jak tak dalej pójdzie, to będzie to kanał na miarę TV1000 w CP, czyli "pseudo premium".

Napewno straci, ale do TV1000 to mu jeszcze daleko :D Jeszcze troche producentów i dystrybutorów im zostaje, a nie wykluczone, że coś jeszcze pozyskają, ale o tym to może coś więcej wie @lucius :D

Nikt nie zauważył, że HBO też straciło, przecież MGM było u nich.

 

@Marius B, niewydaje mi się, żeby filmy były w C= i w nce, umowy raczej podpisuje się na wyłączność, poza tym Sojka mówił o przejęciu.

 

A tak poza tym, nic specjalnego na konferencji nie było.

 

I nie zawracać mi głowy bo w pracy jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Panowie Nka umie robić konferencje... Wiele już ich było i zawsze wtedy pojawiały się głosy, że przechodzimy do Nki (nawet dziś zacząłem nad tym myśleć)... Pytanie po co? Jeszcze nic się nie stało. Poczekajmy, zobaczmy jak będzie z Canal+ po nowym roku i wtedy zawsze będzie czas na zmiany... Jedynie żal, że Cyfra+ nie dodaje nowych kanałów (jedynie narazie pewny jest domo.tv i dodatkowo MTV HD - dodatkowo, bo pewnie trzeba będzie za niego znów płacić...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze ta kasa na ten [beep] zatytułowany ,,Orange ekstraklasa", odbije się Nam i im czkawką. Ja się o nich nie martwię, ale takie rozbicie praw telewizyjnych jest totalną głupotą. Coś w stylu USA, gdzie jest cztery kanały Premium (HBO, Starz,Cinemax i Showtime). Amerykanie są bogaci ,a w Polsce taka głupota. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czkawką odbija się nie tylko OE ale też nowe centrum nadawcze i biurowiec oraz WYMIANA KART. Nic do N nie dodali z dokumentu, zatem nadal liczę na Nat Geo Wild i History Channel (HD?). A pewnie będzie też Nick, MTVNHD oraz Filmox Family oraz TVP HD. Nie ma co drzeć szat, w N nie dodali multiroomu a my mamy swoje splittery. I aby odglądać np. MTVNHD nie muszę kupować pakietu za 16zł tylko wystarczy ... (pięć?). Niech dadzą tego Phila HD za 149zł, zniżka na abo 25% i zostaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie to:

"CANAL+ Cyfrowy wyraża swoje zdumienie wobec informacji podanych podczas konferencji platformy cyfrowej n i informuje, że umowa zawarta przez CANAL+ Cyfrowy z wytwórnią filmów Dreamworks jest nadal aktualna.

W przyszłym roku widzowie CANAL+ obejrzą na wyłączność takie megahity jak Film o Pszczołach („Bee Movie”) czy Kung-Fu Panda. Wszystkie najnowsze produkcje będą miały swoją polską premierę na antenie CANAL+.

 

Umowa z Paramount Pictures nie została przedłużona, jednak nie oznacza to zakończenia współpracy spółki CANAL+ Cyfrowy z tą wytwórnią. O jej szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

Baza premierowych hitów filmowych CANAL+ jest wypełniona co najmniej do końca 2009 roku."

 

źródło: Media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak mam żal o te wytwórnie... :(

Ja też :? Szkoda, że odpowiednio wcześnie niezadbali o przedłużenie umowy.

Niektórzy, na różnych forach już wieszczą koniec Canalu+, a Paramount/Dreamworks i MGM to nie wiem czy rocznie bedą mieli 40 filmów, czyli mniej wiecej tyle ile daje sam Monolith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...