Skocz do zawartości

Wymiana kart Cyfry+


szwyr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

* High Priority **

 

Szanowni Państwo,

 

chcielibyśmy poinformować, że zarząd Canal+ Cyfrowy podjął decyzję o zmianie systemu kodowania i tym samym wymianie kart. O dokładnym terminie tej operacji oraz o procedurze wymiany będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach mailowych i listowych.

 

Kawałek korespondencji wysłanej do kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Francuzi wcisnęli nam, dziurawy jak ser szwajcarski, system kodowania w spadku po TPS? Inwestycja w Viaccess 3.0 nie wydaje mi się prawdopodobna.

I jeszcze jedno pytanie. Kiedy? Czy jeszcze w tym roku?

Nie wyobrażam sobie bałaganu z nowym softem w eksponatach muzealnych typu Pioneer 1330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kodowania możliwe, ale jeszcze raz powtarzam, napewno nie na viaccess. Umowa z Kudelskim jeszcze długo będzie obowiązywać. Jeśli już to jakiś tunel między Seca a Nagravision.

Viacess 3.0 wcale nie jest takie dziurawe, jak niektórzy uważają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa z Kudelskim jeszcze długo będzie obowiązywać.

Skąd posiadasz takie informacje? Cyfra+ jest chyba jedyną platformą Canal+ w Europie, która koduje wyłącznie w SECA2. Pozostałe mają jeszcze Nagravision, Irdeto lub Viaccess. Dlatego też myślę, że wprowadzenie nowego systemu jest zasadne i po pewnym czasie spowoduje odejście od SECA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa z Kudelskim jeszcze długo będzie obowiązywać.

Viacess 3.0 wcale nie jest takie dziurawe, jak niektórzy uważają...

 

 

1 co z tego że jest umowa, ale odbiorcy może sie nie podobać to że system jest dziurawy i wtedy mogą w każdej chwili wypowiedzieć umowę :)

2 Viaccess jest dziurawy i dosłownie jak ser szwajcarski, stoi na równi z Nagrą, tak samo dziurawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to będzie Seca3? Choć jeśli padnie N3 to ten system także, bo "trójeczka" Nagry opiera się na tym samym czymś tam (nazwy nie pamiętam), co umożliwi łatwiejsze złamanie.

Inwestowanie w system Nagra, Seca czy Via jest bezsensu, bo wszystko dziurawe, oczywiście nie koniecznie "on public", ale jedna duże grono piratów ma dostęp.

Teraz pytanie czy stare i ledwo "dyszące" Mediasaty wytrzymają taką zmianę, albo stare Philipsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest takie coś jak w Digital+?

 

Coś w tym stylu.

 

Seca3 jest właśnie tunelem między Nagravison a Seca

 

Cyfra umowy Kudelskiemu nie wypowie...

 

Skoro viaccess 3.0 jest taki dziurawy to pokaz mi platformę, która ma z nim kłopoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak: nie jest publicznie dziurawy, nie działa AU tylko [beep] czy jak to tam, a przynajmniej powinno działać dla ogranicznonej liczy osób (czyt. piratów), jako takich wiekich problemów jak na razie nie ma, bo to w miarę świeży system, ale jeszcze chwila i padnie, tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcielibyśmy poinformować, że zarząd Canal+ Cyfrowy podjął decyzję o zmianie systemu kodowania i tym samym wymianie kart.

Wiedziałem :!: Mam w domu podłączonego Philipsa 3010 od Wizji, nie oglądam na nim, służy mi on w sypialni jako wyraźny zegar i właśnie wczoraj zegar migał mi prawie cały dzień. Zaczęło się ok 8 rano i zegar zresetował się do 0:00 i tak migał, aż na zegarze pojawiło się 11:45 i się zakończyło i już było ok (czyli zakończyło się ok 19:45). Ostatni raz migał mi tak ok 5 lat temu i wtedy znajomy fachowiec powiedział mi, że Cyfra zmienia klucze czy tam system i to dlatego tak. A więc może Cyfra coś testuje już :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czeka nas wymiana kart czerwiec-wrzesień i zmiana systemu i ciekawie co przyniesie oby nie totalne zamieszanie.Powyższe dane z lektury dzisiejszego Sat-Kuriera a oto list jaki C+ przesyła do operatorów sieci kablowej z którego wynika że jest to nieuniknione.-

"Cyfra+ przesyła następującej treści list do operatorów kablowych:

 

Chcielibyśmy poinformować, że zarząd Canal+ Cyfrowy podjął decyzję o zmianie systemu kodowania i tym samym wymianie kart. O dokładnym terminie tej

operacji oraz o procedurze wymiany będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach mailowych i listowych.

 

W imieniu Działu Technicznego, który nadzoruje proces i testuje nowy system prosimy o przesłanie do nas informacji na temat używanego sprzętu (dekodery i moduły cam) na stacjach czołowych: producent, model, przybliżone ilości.

 

Jeżeli posiadają Państwo dekodery wielostrumieniowe to również prosimy o podanie producenta i dane modelu oraz ilości. Interesują nas dekodery inne niż wysyłane przez nas Mediasaty np. Fergusony, Astony itp.

 

Państwa informacje pomogą naszym technikom w dalszych pracach."

- Pozdrowienia

 

Następnym razem taki post wywalę do kosza i nadam ostrzeżenie bo już czwarty raz zwracam Ci uwagę! Nie umiesz cytować? Prawda, że zrobiło się czytelniej? /RafiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ciekawi mnie tylko czy Fergusony z uniwersalnymi czytnikami dadzą sobie radę z nowymi kartami i będą z nimi pracować poprawnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko czy Fergusony z uniwersalnymi czytnikami dadzą sobie radę z nowymi kartami i będą z nimi pracować poprawnie :?

Jeśli Cyfra chce przejść na Viaccess 3.0, to prawdopodobnie będzie tak:

- Tunery z UCAS czytają karty Viaccess, ale jestem pewny tylko do wersji 2.3, 2.4 i 2.5. Są jeszcze 2.6, 2.7, oraz najnowsza 3.0.

- Karta powinna ruszyć (mam nadzieję), ale mogą być problemy z aktywacją i uprawnieniami.

- Ferguson będzie musiał zrobić nowy soft do tunerów, który rozwiąże ewentualne problemy.

 

Ciekawe, jak będzie ze splitterami. Ja mam SmartWi. Obsługa Viaccess też jest przewidziana. Czytałem, że do splittera również można wgrać nowszy soft (o ile jest dostępny), ale nigdy tego nie robiłem.

 

Ciekawe również, jak zmianę systemu kodowania przeżyje sprzęt samej Cyfry (szczególnie stare Mediasaty oraz Philipsy po Wizji - te drugie już są po przesiadce z CryptoWorks). No i jeszcze moduły CI - Cyfra będzie miała sporo roboty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...