Skocz do zawartości

Zmiana częstotliwości kanałów tematycznych Cyfry+


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy z 7 na 8 kwietnia 2008 r. zmianie ulegna parametry transmisji nastepujacych kanalow:

 

kanal / miejsce docelowe

 

CLUB - transponder 15 (11478 H)

Reality TV - transponder 15 (11478 H)

Extreme - transponder 15 (11478 H)

Hallmark - transponder 110 (10719 V)

Edusat - transponder 92 (12558 V)

TELE5 - transponder 92 (12558 V)

Polonia1 - transponder 92 (12558 V)

National Geographic - transponder 18 (11541 V)

National Geographic HD - transponder 4 (11278 V)

CANAL+ Film HD - transponder 4 (11278 V)

CANAL+ Sport HD - transponder 4 (11278 V)

 

Operatorzy posiadający dekodery zakupione lub użyczone od Canal+ Cyfrowego powinni przeprogramowac dekodery (tzn. wyszukac na nowo wszystkie programy poprzez opcje w dekoderze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba nie wszystko bo 11278 jest caly zajety i z niego tez bedzie trzeba gdzies te kanalu przeniesc. Tak czy inaczej wyglada obiecujaca. CYFRA wreszcie wurzuca POLONIE1 TELE5 i EDUSAT, znalazla tez troche miejsca na innych nie swoich transporderach. Albo poprawia jakosc albo... zaraz zapchaja to miesjce nowymi kanalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie byłby dobry moment aby nadawać kanały w simulcrypcie, niektóre kanały można by brać z TP CP. No cóż, niech robią jak chcą.

 

Też jestem zadowolony z decyzji wy[beep]a kilku kanałów FTA ze swoich TP. Nie cieszy mnie natomiast fakt, że National Geographic Channel w wersji SD wylatuje na TP, z którego jest nadawany np. HBO Comedy, ten TP jest zapchany, jakość będzie pewnie jeszcze gorsza niż jest teraz... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy przypadkiem transponder 92 (12558 V) nie będzie w całości "w posiadaniu" Cyfry. Z tego transpondera hurtowo wylatują kanały (i zapowiadają się dalsze wyłączenia, Cool TV ma już kopię w innym miejscu).

Czyżby w końcu Cyfra wzięła się za siebie? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitter: Fajnie by było, ale jakoś nie wierzę w to... Co prawda z tego co pamiętam zostało tam już tylko kilka kanałów, chyba trzy, ale gdyby mieli przejąć ten TP to daliby tam pewnie jakieś swoje inne kanały, albo któryś z kanałów HD. Nie ciekawie będzie na jednym z TP, na którym będą aż 3 kanały w HD i 7 w SD, wg mnie to nie ciekawie wygląda przy takim standardzie kompresji jaki jest używany do kanałów SD w Cyfrze, czyli MPEG-4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak rozumiem częstotliwości zmienia sie tez w CP i na wszystkich odbiornikach FTA? Bo z tego co mi wiadomo n aktualizuje sie sama... czy dobrze zrozumiałem? Czy są już nadawane kopie kanałów na nowych częstotliwościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odbiorniku FTA musisz ręcznie w przypadku platform cyfrowych w Polsce wszystkie aktualizują sie automatycznie najgorzej jest w n gdyż każdy kanał Fta nawet z Astry muszą dodawać ręcznie do oferty co powoduje że często nie jest tak jak jest nabieżąco na satelicie naprzykład Anixe HD z Astry zmienił ostatnio transponder a "n" ze zmianą zwleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie zauważyłem aby jakość/siłą sygnału z tego transpondera miała niską wartość. To już będzie maksymalna pikseloza to raz a dwa pewnie jeszcze bez innych ścieżek dźwiękowych :/ Lepiej by zrobili gdyby się dogadali z Cyfrowym Polsatem i nie dublowali na początek przynajmniej kilku kanałów, które np. w CP mają lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sytuacja jest taka:

TP 110 -> -1 kanał HD (C+Sport HD) +1 kanał SD (Hallmark)

TP 119 -> -1 kanał (Club)

TP 130 -> -1 kanał HD (NG HD)

TP 4 -> -5 kanałów SD (Reality, Hallmark, NG, Extreme, Edusat) +3 kanały HD (C+ Film,C+Sport, NG)

TP 14 -> -1 kanał HD (C+ Film)

TP 15 -> -2 kanały SD (Polonia 1, Tele5) +3 kanały SD (Reality, Extreme, Club)

TP 18 -> +1 kanał SD (National Geographic)

TP 92 -> +3 kanały SD (Edusat, Polonia 1, Tele5)

Nie mogę niestety znaleźć wszystkich bitratów, ale na ok widzę, że wypadają z TP C+ 4 kanały SD, a wchodzą 2 kanały HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
To NGC ma być tam gdzie HBO Comedy, który ledwo odbiera bo tak słaby sygnał? Niech ich sz...g :/ Nie tylko jakość kiepska będzie ale i siła sygnału.

 

A jesteś pewny, że masz dobrze ustawioną antenę i Twój konwerter jest sprawny technicznie... U mnie jakość 99% z tego transpondera, ale nie wypowiem się o jakości kanałów tu nadawanych... Delikatnie mówiąc mogłoby być lepiej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wypowiem się o jakości kanałów tu nadawanych...
Większość kanałów z transpondera 11.541V jest nadawana z Włoch i są to te kanały, które tak wszyscy "lubimy" :smile: Doskonale wiemy jaka jest jakość tychże kanałów, zarówno jakość techniczna jak i merytoryczna. Z tej częstotliwości jest nadawanych w sumie około 15 TV, również tyle samo radiowych, dlatego może się wydawać, że częstotliwość ta jest już całkowicie zagospodarowana. A jednak nie. Na całą pojemność 40 Mbit/s przesłania danych mamy gdzieś około 7Mbit/s wolnego miejsca, więc jakby nie patrzeć, znajdzie się jeszcze miejscówka na dwa kanały SD na miarę przyzwoitej jakości. :shock:
Nie tylko jakość kiepska będzie ale i siła sygnału.
Oj' date=' na podstawie włoskich stacji oceniasz tą jakość ? :brawo: [b']HBO Comedy[/b] wiadomo, to nadawca zapewnia taki przekaz 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogliby się dogadać z Cyfrowym Polsatem (bo zapewne n-ka woli swoje MPEG-4 i DD), na przykład na wspólne kanały HBO. Tym bardziej że na HBO Comedy ciągle nie ma poprawnego EPG, że o napisach DVB na wszystkich trzech kanałach nie wspomnę. A w CP jest wszystko w porządku. Nie rozumiem też, dlaczego TV 4 jest oddzielnie w obydwu platformach. Do kogo należy transponder, gdzie przeniosą się kanały FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z tej częstotliwości jest nadawanych w sumie około 15 TV, również tyle samo radiowych, dlatego może się wydawać, że częstotliwość ta jest już całkowicie zagospodarowana. A jednak nie. Na całą pojemność 40 Mbit/s przesłania danych mamy gdzieś około 7Mbit/s wolnego miejsca, więc jakby nie patrzeć, znajdzie się jeszcze miejscówka na dwa kanały SD na miarę przyzwoitej jakości. :shock:

 

 

Nie wiem jakim cudem przy 15 kanałach może byc jeszcze wolne 7Mbit/s.Dziesięć lat temu gdy wchodziła telewizja cyfrowa przyjmowało sie maksymalnie 8-10 kanalów na transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel - hehe, tutaj są dwa pojęcia - jakość "Europejska" i jakość "Włoska", tej drugiej możesz uświadczyć na wspomnianym transponderze.

Normalnie na transponder można wsadzić około 10-u kanałów, przy "standardzie Włoskim" zmieści się 20 śmie... kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kanałów włoskich dobrej jakości jak paczka np. RAI ale faktycznie wiekszość to syf.Co prawda przez te kilka lat istnienia technika poszła do przodu i kodeki sa trochę lepsze co pozwala upakować wiekszą ilość programów to jednak liczba 10 nie powinna być przekraczana.Miejmy nadzieję ze po uruchomieniu nowego uplinku przez Cyfrę i lekkie przetasowania na transponderach (choc ja poszedłbym znacznie dalej jeśli chodzi o niektóre kanały) spowoduje znaczną poprawę widoczną gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...