Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dosc "proste" pytanie jaki kupic tuner HD do cyfry tyle jest opinii ze cieszko cos ustalic.Tunery od cyfry taki jak PHILIPS PVR + DYSK 250 GB chyba nie jest rewelacyjny bo wciaz sa jakies problemy z tego co widac (czy na pewno?? -moze lubimy sobie ponarzekać?) czytalem tez na temat PHILIPS DSR 6201 HD byly jakies problemy na forum z softem ale sie chyba skonczyly oraz FERGUSON 8900 HD PVR.Juz nie mam pojecia.Zalezalo mi zeby to byl PVR ale z tego co widze PHILIPS PVR + DYSK 250 GB jest dosc wadliwy a z FERGUSON 8900 HD PVR moze nie dam sobie rady bo jestem troche zielony w te klocki.Dlatego na poczatku myslame ze moge wziasc cos jakiegos philipsa od c+ i bedzie ok.ALE TO NIE TAKIE PROSTE.POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niema nic ciekawego niz ferguson 8900 hd jezeli ma byc PVR READY.Wez tego kup to przyszlosciowy sprzet.Ogladac sie da bez filozofii a nagrywanie to juz ciut wiecej trzeba umiec by to ogarnac.W miare swojego rozwoju bedziesz mial coraz wiecej ciekawszych funkcji.Jak chcesz pierwsza lige to wez TOPFIELDA hdd pvr twin.To jest dopiero rakieta tyle ze za 2300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Jeśli wybitnie do HD a cenisz sobie czystość obrazu to odradzam fergusony, chyba że z modułem do HD. Powód: cokilkunastominutowe zacięcia obrazu z winy karty. Z winy karty bo na innych kanałach HD jest OK. Moduł to rozwiąże.

 

Ciekawa sprawa, bo u mnie takiego zacinania się na kanałach HD nie ma :lol: Skąd masz taką informacje... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Hmmm... Jak są problemy z czytnikiem, to polecam serwis... A nie pisanie postów, że sprzęt do bani i nie radzi sobie z kanałami HD Cyfry+... Zwykłe wprowadzanie ludzi w błąd... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj mnie od rana. Mam tutaj takie samo prawo do oceny jak ty. O paskach na SD też pisałeś że ich nie ma . Koniec końcem okazało się że są.

A jakbyś miał o tym pojęcie to byś mi radził wymianę karty a nie naprawę czytnika z lekka zarzucając kłamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Pasków na SD nigdy nie miałem i wiadomo, że są one wynikiem błędów w softach... Jak korzysta się np. z softu 1.04.2A to nie ma najmniejszych wad ten sprzęt... Kłamstwa Ci nie zarzucam... Co do karty, to sam powinieneś napisać, że to jej wina... nie wiem z jakiej korzystasz :? Ty oceniłeś tylko tuner, który u mnie i u większej ilości użytkowników nie ma problemów z HD FTA oraz tymi z C+... Zwyczajnie doradziłem Ci naprawę tunera, skoro winisz go o taki stan rzeczy... Zastanów się o co Ci właściwie chodzi... :P Dla mnie temat jest zakończony, bo nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać 8):mrgreen:

 

PS Kiedyś też psy wieszałem na tym sprzęcie, a wystarczyło tylko odesłać go do serwisu i jest idealnie... W nowych modelach HF8800HD nie ma już tych wad, a jeśli się zdarzą są sporadyczne... Natomiast o HF8900PVR nie słyszałem złych opinii... Jedyna wada to w ostatnim czasie pojawiły się restarty tunerów na kanałach tvn... Pewnie też wina softów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja od początku lecę na sofcie producenta... Jakoś nie mam problemów z tym tunerem, od momentu wymiany zasilacza i jakiegoś kondensatora, który padł przy okazji wymiany zasilacza... Mam nadzieję, że tak zostanie, bo polubiłem ten tunerek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Mam zamiar zakupić dekoder HD do C+. Posiadam pakiet prestiżowy cyfry + i mam zamiar go powiększyć o kanały HD.

Zamierzam przeznaczyć na zakup dekodera od 500 - 800 zł w zależności od ilości funkcji (HDD, PVR ,ilość wejść).

Powiem szczerze, ze w tym temacie jestem kompletnym laikiem i nie wiem, który z obecnych na rynku modeli zasługuje na uwagę, a nie jest przereklamowanym [beep]em.

Zastanawiam się również nad możliwością rozdzielenia sygnału na dwa odbiorniki TV ( spliter - przewodowy lub wifi czy multiroom ). Narazie wiem tyle, że stara antena na dachu mi wystarczy, ale przydałoby się ją wymienić. Wiem też, że muszę wymienić na niej konwerter z dwoma wyjściami i poprowadzić kabel do dwóch dekoderów.

 

Proszę o jakieś propozycje, w sprawie wyboru dekodera oraz rozdzielenia sygnału.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKI pomysl macie na TUNER HD dla cyfry ...

 

GLOBO - HD S1 2CI 2CX PVR Ready

OPTICUM 9500 HD 2CI 2CXE

Ferguson Ariva 200

 

 

zalezy mi na odbiorze HD ,

opcji podlaczenia zewn dysku lub pendrive ,

dostepnych aktualizacjach ,

mozliwosci "odbioru" opcji czytnikow jako UCAS

 

JAKIES sugestie DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam się do pytań, jednak z dodatkiem na moduł CP. Fredek Ariva 200 mimo swojej w miarę niskiej ceny chyba odpada ( przynajmniej na razie ) ze względu na występujący konflikt modułu CP z obecnym softem.

Nie wiem także czy czekać na nowego Pace'a w ofercie C+, ale z kolei będę musiał jechać na dwa tunki, bo z pakietu CP ciągnę mimo wszystko sam Polsat i nie chcę przesiadać się na beznadziejną kablówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...