Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Państwu za rady. Będę o nich pamiętał.

 

To może jeszcze podam sposób na wejście do menu serwisowego:

 

1. wyłączamy tuner z sieci 230V
2. wciskamy na panelu przednim tunera jednocześnie OK i V (OK i strzałka w dół) i załączamy tuner do sieci 230V
3. trzymając wciśnięte 2 guziki OK i V - czekamy na pojawienie się menu AUTODIAGNOSTIC
4. obsługa AUTODIAGNOSTIC za pomocą pilota
5. password: 555
6. wyjście z menu AUTODIAGNOSTIC za pomocą kilkukrotnego wciśnięcia MENU na pilocie 

 

ad.1,2 - nie trzeba wyciągać wtyczki z kontaktu, wystarczy włączać z przycisku na przednim panelu

 

P.S.

Jeszcze ukryte menu:

- [Menu]

- [7] - (Parametry techniczne)

- [1] - (Ustawienie anteny)

- [OK] -(Dalej)

- [9] - ukryte opcje menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z twardym dyskiem. Nie wiem czy to cokolwiek pomoże, ale jeśli się uda, to spróbuj ww. sposobem wejść do menu serwisowego i wykonać chociaż krótki test HDD. A jeśli uznasz, że nie masz nic do stracenia, to wykonaj reset tego dysku. Możliwe też, że padł na amen i żadne gusła już mu nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz coś źle robić, albo problem o którym piszesz nie pozwala na uruchomienie menu serwisowego. Ale fakt, najlepiej poprosić o pomoc drugą osobę, bo samemu operować to trochę niewygodnie i niechby ta druga osoba chociaż włączyła dekoder. Reset dysku jest w opcjach kiedy już się do niego dogrzebiesz w menu serwisowym. I jeszcze dla jasności: "V" w podanym sposobie to nic innego jak przycisk zmiany kanału w dół na przednim panelu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Myślę, że piszę w odpowiednim dziale.


Od pewnego czasu mam denerwujący problem ze starym dekoderem jeszcze z Cyfry+. Nie wiem jaki model, ale jest to duży prostokątny czarny Philips z dyskiem 500 GB. Kupiłem go kiedyś na własność. Mam stare karty po Cyfrze+ jako Multiroom i mi pasował.


Od pewnego czasu sam się wyłącza, restartuje co jakieś 1,5-2 godziny. Wkurza mnie to, bo restart trwa ok. 2-3 min., nie da się nic nagrać, jak nie ma mnie w domu itp.


Odkurzałem go dokładnie, wiatrak działa. Dysk w 1/3 pełny. Coś poradzicie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem ponad rok temu, pisałem nawet o tym w tym wątku (dotyczył od Philipsa 250) GB). Sprawę rozwiązałem poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych w dekoderze, tylko potem trzeba ponownie terminal ustawić (zanim przywrócisz ustawienia, zapamiętaj te, które masz teraz). Przejrzyj kilka postów wstecz w tym temacie (posty od 11 lipca 2015). Mam nadzieję, że przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże problem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, chciałem zrobić ustawienia fabryczne, ale jest kod blokady. Próbowałem 1111, 9999, 0000, 1234, 5555 i nic. Ktoś pomoże? Dekoder jest mój prywatny, więc w ICA nie zmienię. Chyba, że twardy reset? Ale wtedy stracę dane z dysku.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, chciałem zrobić ustawienia fabryczne, ale jest kod blokady. Próbowałem 1111, 9999, 0000, 1234, 5555 i nic. Ktoś pomoże? Dekoder jest mój prywatny, więc w ICA nie zmienię. Chyba, że twardy reset? Ale wtedy stracę dane z dysku.

Wieki całe nie bawiłem się w resetowanie kodu blokady przez ICA i nie wiem jak to teraz wygląda. Kiedyś to było tak, że reset kodu blokady "spadał z nieba" na dekoder w którym siedziała karta. Tak więc nie miało znaczenia jaki się miało dekoder na koncie. Inaczej: jeśli masz aktywny abonament, masz swoje ICA, to spróbuj jednak ten reset zrobić. Jeśli takiego abonamentu nie masz, zaproś jakiegoś znajemego z Cameleonem na piwo i on swoją kartą przez ICA zrobi reset kodu w Twoim dekoderze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 tygodni później...

Chodzi tylko o to,aby jak najszybciej abonenci po byłej Cyfrze przesiedli sie na sprzęt ADB. Jeśli na tym sprzęcie bedzie brak jakichś kanałów, to braknie ich też na Pejsach i na innych sprzętach z wolnego rynku działajacych z kartą Cameleon. Moze to też być zapowiedź, że koniec kart Cameleon jest bliski.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Vitaminum C

W tej chwili wymieniamy wszystkim Philipsy na Pace, kart nie wymieniamy nawet gdybysmy chcieli system nie przepusci wymiany cameleona na nowa karte.

 

W ostatnim mailu z nc+ dostalismy info ze do konca roku 2017 musimy wyimienic wszystkim turoboxy+ itd :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...