Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam to, co wcześniej ktoś tu pisał. Po pewnym czasie przestają działać wybrane przyciski pilota (w moim przypadku "ok" i "<"). Żeby to naprawić trzeba rozebrać pilota, wyciąć stare i przykleić nowe gumki grafitowe pod przyciskami (z innego plota albo kupione - są takie zestawy naprawcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się go rozebrać bez większego uszkodzenia obudowy? Z tego co kojarzę to nie jest skręcany tylko na zaczepy które ciężko podważyć bez urwania czegoś.

Nie ukrywam, że miałem z tym niemały problem. Żeby nie porysować obudowy użyłem opakowania po lekach - tego blistra po tabletkach. Najpierw z boku (na wysokości napisu "info") wcisnąłem róg takiego blistra, a później tuż obok inny kawałek blistra zgięty w pół, który po wsunięciu na ok. 2-3 mm następnie przesuwałem w bok otwierając kolejne zatrzaski. Najtrudniejszy jest pierwszy raz, później to już kwestia wprawy :D Uwaga, bo takim elastycznym blistrem też można porysować pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Od jakiegoś czasu mam epg na góra dwa dni. Na C+ jest tylko obecna i kolejna pozycja. To wina nc+ czy tunera? Jak jest u Was?

To problem chyba wszystkich Technisatów, ale dotyczy chyba jedynie polskich programów. Wydaje mi się, że system Technisata optymalizowany jest na Astrę, bo EPG niemieckich działa bezbłędnie. Problemy z EPG polskich programów dotyczą u mnie (SMART HD+) zawsze tych samych programów, dlatego śmiem sądzić, üe ma to coś wspólnego z techniką danej emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z nagrywaniem poprzez timer z wykorzystaniem EPG.

Lista programów dla danego kanału na poszczególne kolejne dni jest widoczna w EPG ale przy próbie ustawiania timera funkcja nagrania ("akceptacji") jest "nieaktywna".

Po przywróceniu dekodera do ustawień fabrycznych jest ok. przez bliżej nieokreślony czas, a następnie znowu szlaban na ustawianie nagrywania.

Podejrzewam problem z aktualizacja EPG, ale to tylko domysły. Panowie proszę o radę, czy jest rozwiązanie tej zabawy w kotka i myszkę, jest to b. frustrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Tuner zapycha się co jakiś czas i trzeba przywrócić ustawienia fabryczne, co wiąże się również z ponownym wgrywaniem aktualizacji i przywróceniem ustawień i list kanałów (trwa to 15 minut), ale lepszego rozwiązania nie ma. Objawy są takie, że np. nie można zaprogramować nagrywania i nie działa timer wyłączenia (przycisk sleep na pilocie) - generalnie wszystko co związne z timerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem z tym dekoderem gdy korzystam z modułu CI+ Cyfrowego Polsatu. Co jakiś czas (czasem dosłownie co chwilę) zanika mi fonia na sekundę. Zauważyłem, że dzieje się to gdy w EPG pojawia się ikona "przekreślonego dysku" i "kluczyka ze strzałką". Czy da się coś z tym badziewiem zrobić? Czy to wina Cp czy samego Technisata? Kogo z[beep].ać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny od paru dni przy każdym włączeniu odbywa się sortowanie listy kanałów. Czasem problemy z timerem nagrywania. Moim zdaniem dekoder w obecnym stanie nie powinien trafić na rynek. Pierwszy taki ,,cudaczny" Technisat. Niemcy tak chyba nie mają :) Gdyby Digit S-2 posiadał HD i PVR nie zmieniałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam im "wygarnąć" mailem co myślę na temat ich Diggyboxa - zwłaszcza w przypadku modułu CI+ Cyfrowego Polsatu. Choć wiem, że niewiele to da. Nie rozumiem w jakim celu reklamują go na swojej stronie, że współpracuje z także z Cyfrowym Polsatem - skoro nie działa (co jakiś czas podczas przełączania wyskakuje brak karty - trzeba robić reset modułu). Jeśli chodzi o współpracę z kartą C+ lub Smart HD+ to nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny od paru dni przy każdym włączeniu odbywa się sortowanie listy kanałów. Czasem problemy z timerem nagrywania. Moim zdaniem dekoder w obecnym stanie nie powinien trafić na rynek. Pierwszy taki ,,cudaczny" Technisat. Niemcy tak chyba nie mają :) Gdyby Digit S-2 posiadał HD i PVR nie zmieniałbym.

Sortowanie kanałów, to raczej dodanie nowych kanałów przez NC+.Wystarczy tylko przełączyć na swoją listę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner nie jest idealny, to fakt.Natomiast miałem przez rok Fergusona Arive i ten mnie dopiero do szału doprowadzał. Włączał się bardzo długo, raz kartę czyta, raz nie.A to restarcik podczas włączania. Miałem go już dziury w nosie i postanowiłem kupić DIGYBOXX HD C+ i mam spokój z wahlowaniem kart i restartami. Przełączanie listy po dodaniu kanałów przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frguson to inny temat. Leży u mnie w szafie FK 6900 CR (kiedyś otrzymałem w prezencie). EPG beznadzieja, ale nagrywanie perfekt! Bez żadnego kodowania, wszystko można przenosić na inne nośniki. Nie podoba mi się obraz. Wiele lat użytkowałem dekodery Technisat i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Odniosłem wrażenie, że w tym modelu nie ma już możliwości na poprawienie ( usunięcie defektów) czegokolwiek. Niemieccy użytkownicy sprzętów tej firmy zapewne nie mają podobnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję Digyboxxa od września ,przy normalnym użytkowaniu nie miałam z nim problemu ,natomiast zdarzało się że zawieszał się podczas nagrywania (lub oglądania nagranego programu) używałam pendriva Toshiba 32gb może to jego wina

Też mogłam kupić moduł Polsatu za 1zł ,ale właśnie z tego powodu że są problemy musiałam zrezygnować .Niestety ale wsparcie dla tego dekodera się zakończyło i żadnej aktualizacji nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe krzyczcie od razu, że nie ten dział ale wpadł mi w ręce taki dziwny moduł CAM jak Irdeto PN 901275 soft 1.06 i wsadziłem go do mojego Digyboxxa a ten o dziwo wykrył go bez problemu. Tak z czystej hobbystycznej ciekawości zastanawiam się co można by na tym module uruchomić w tym dekoderze. Przyznam, że szukałem w necie jakiś info ale to chyba jakiś zabytek i za wiele nie znalazłem. Kupiłbym chętnie jakąś kartę do tego, stacje mogą być nawet "po ichniemu", lepsze te niż ciągły komunikat "brak karty" na module Ci+ polsatu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aniu.

Nie zauważyłaś, że o coś pytałem? Czy może świadomie nie odpowiedziałaś na moje pytanie?

 

Zauważyłam pytanie .Ostatnia aktualizacja była w 2013 ,NIE JEST MOŻLIWE aby prace nad ewentualnymi poprawkami trwały tak długo ,możliwość kontaktu z firmą jest praktycznie zerowa ...a jeżeli nawet uda się uzyskać jakąkolwiek odpowiedź to jest ona jedynie wymuszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...