Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Takie info jest na stronie diviso.

 

Platforma NC+

Informujemy, że splittery divISO są w stanie rozdzielać platformę NC+, w instalacjach w których stosowana jest karta dawnej Cyfry+ oraz zgodne z nią dekodery. Na karcie Cyfry+ można korzystać z niemal pełnej oferty platformy NC+. Zmiany pakietów i aktualizacja uprawnień karty powinny także działać bez problemów. Instalacje wciąż można rozszerzać o nowe dekodery.

 

Dekodery oferowane przez NC+ są parowane z kartą, więc nie nadają się do instalacji ze splitterami. Nowe karty NC+ stosują ten sam system kodowania, który stosowała platforma 'n' (CONAX CAS7 z parowaniem karty). Oznacza to, że nowych kart platformy NC+ nie da się dzielić za pomocą splitterów. Użytkownicy splitterów powinni zatem starać się pozostać przy posiadanej dotychczas karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten cardspliter działa m.in.z kartami cameleon byłej Cyfry+ i to z różnymi tunerami.Niestety o DIGyBOXX C+HD nic nie piszą.Myślałem, że tutaj ktoś może przetestował.

Karty cameleon mają szyfrowanie Seca Mediaguard i Nagra MA. Splittery działają tylko przy szyfrowaniu Seca, więc jak masz dekoder działający w Nagrze to splitter nie zadziała. Dekodery działające w Nagrze to Sagemcom DSI83/87, Wifibox+, Digyboxx i druga wersja modułu od Cyfry+ (tego CI+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że Digyboxx działa w Nagrze? Jeśli tak to żaden splitter nie zadziała.

 

Splittery przygotowano głownie dla CAID 0100 (Mediaguard produkt nieistniejącej firmy SECA).

Digyboxx i nowe tunery hd po cyfrze plus mają system kodowania Nagravision (CAID 1813) a nie Mediaguard (CAID 0100). Karta jest dwuwystemowa tj. może pracować z tunerami (modułami CAM) z systemem Nagravision i Mediaguard.

 

Problemem dodatkowym jest jeszcze nietypowa częstotliwość taktowania karty stosowaną w Nagravision.

 

W większość przypadków problem jest w oprogramowaniu splittera. Rozwiązania sprzętowe też mogą stwarzać problemy (domyślne taktowanie karty lub zmiana częstotliwości po ATR'ze wysłanym z karty zaraz po jej resecie).

 

Wątpie by producenci splitterów zechcieli zastosować zmiany. Szczególnie, że zbliża się wprowadzenie licznika ECM'ów i aby działał splitter niezawodnie (również pod CAID 0100!!!) musi odpowiednio działać kolejka wysyłania ECM'ów do karty.

SoftCAM'y jednak górą nad splitterami które okazały się zamkniętym nieelastycznym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem mam z skopiowaniem listy kanałów z tunera.Pendrive 8Gb, Fat32, plik z dbdump.Po włożeniu do USB wyskakuje komunikat, że "USB został rozpoznany" czy coś w tym rodzaju i dalej nie wiem co robić, bo na pendrive nic po za tym plikiem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik dbdump powinien być plikiem pustym, bez żadnych rozszeżeń (po kropce np.txt)

Dla pewności zrób jeszcze raz formatowanie nośnika, wgraj plik i podłacz do tunera gdy będzie właczony

Tuner powinien wykryć nośnik, a potem wyświetlić komunikat o skopiowaniu bazy danych

Będziesz miał plik database.cdp, który po przywróceniu ustawień fabrycznych będziesz mógł wgrać (zamieniając plik dbdump na plik dbload)

 

Dlaczego nic u ciebie nie ma? (jeżeli zrobiłeś jak wyżej)

Może nie ma czego kopiować - np. brak własnych list programowych, które są puste

U mnie kopiowanie odbywa się bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu tunera lista NC+ nie daje się edytować ani też kopiować

Osobiście nie bawiłem się edytorem i tu nie mogę ci pomóc

 

Jak chcesz to na priv podaj mi maila, to wyślę ci swoją listę

Mam tam swoje trzy listy: do kanałów free, Smart HD, nc+ ale tylko wybrane kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie w Nowym Roku. Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Próbowałem ustawić timer dla nagrywania i cały czas mam problem. Mogę ustawić kanał, godziny skrajne i częstotliwość ale oprogramowanie nie reaguje na próbę zapisania timera. Nie mogę zapisać żadnego timera niezależnie od ścieżki dostępu, z menu czy z EPG

Pendrive jest przetestowany pod kątem możliwości nagrywania, sformatowany. Zresztą klasyczne nagrywanie bieżącego kanału działa bez problemu. Nie mogę po prostu nagrania zaplanować timerem. Macie jakieś pomysły gdzie może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...