Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ale jaja, to ciekawe, dlaczego do pace nie było? Zresztą pamiętam, że na początku miałem philipsa i też musiałem sobie kupować kabel HDMI (2009).

Sagemcomy jako jedyne miały dawane w zestawie kable HDMI, przez pewien czas philipsy PVR miały.

 

Takie szybkie pytanie - czy jest szansa by w punkcie wymienili mi ten dekoder na jakiś z hd, co bym mógł korzystać z VOD?

Tylko na pace albo philipsa. Ew. Mediabox, ale wtedy masz kartę parowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do specjalistów. Podłączałem Sagecom DSI83. Po podłączeniu z tego co wyczytałem już w Internecie, dziwne symbole na ekraniku: 01P, 02P, 03P,... oznaczały aktualizację oprogramowania tego dekodera.

Po jej ukończeniu niestety dekoder odmawia wspólpracy.

Nagrałem filmik jak to wygląda: http://pl.tinypic.com/m/i73m94/1

 

Co może być nie tak? Może coś źle podłączam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie jest przez EURO (stary telewizor) i sprawa ma się tak, że TV nie ma pilota i mam ograniczone pole manewru. Ale jak tylko TV wyłapie sygnał z jakiegoś urządzenia podpiętego pod SCART, przełącza się sam na kanał AV. I w tym wypadku TV na kilka sekund "widzi" dekoder, bo przełacza się na AV, ale po chwili sygnał ten traci, bo dekoder się wyłącza.

 

Stary dekoder podpięty tymi samymi kablami w ten sam sposób działa bez zarzutu.

 

Czy ten Sagemcom sprawdza jakoś, czy TV jest na odpowiednim kanale i jak nie to się wyłącza (bo teraz to TV czeka na sygnał przez SCART, by przełączyć się na kanał AV)? Nie widzę sensu dla takiego rozwiązania, ale może jednak?

Jestem w kropce, bo pierwszy raz coś takiego widzę.

 

ed.

Dodam, że dekoder bez podłączenia kablem EURO (czyli bez jakiegokolwiek podłączenia do TV) zachowuje się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę...

Czy ten Sagemcom sprawdza jakoś, czy TV jest na odpowiednim kanale i jak nie to się wyłącza (bo teraz to TV czeka na sygnał przez SCART, by przełączyć się na kanał AV)? Nie widzę sensu dla takiego rozwiązania, ale może jednak?

Tak właśnie jest. Znalazłem jakiegoś rozklejonego starego pilota uniwersalnego do tv (ten z cyfry nie chce się zaprogramować, ale nie dziwota, tv to stary szrot chyba nawet z rajchu jeszcze), który cudem zadziałał i właśnie to rozwiązało problem...

Telewizor musiał byc ustawiony na kanał AV, odpowiedni temu, pod który podłączony został dekoder.

 

Dziękuję wonsik za wskazanie właściwej drogi postępowania. Nadal nie pojmuję dlaczego tak reaguje ten dekoder, ale może jak pogrzebię w jego menu (za wskazówką cyfra.tv) do którego mam teraz dostęp na ekranie tv, to się wyjaśni.

 

ed.

Niestety telewizor jest tak skonstruowany, że po utracie sygnału z urządzenia AV podpiętego pod EURO przełącza się na zwykły kanał. Dekoder powoduje własnie takie jakby podwójne wysłanie sygnału do TV, z przerwą w międzyczasie. I wówczas trzeba znowu przełączyć na kanał AV, czego bez pilota zrobić się nie dało...

 

ed2.

Dziękuję cyfra.tv, zmiana opcji, którą wskazałeś dała pożądany efekt. Telewizor przestał "głupieć".

 

Pomijam fakt, że włączanie się tego pudełka to jest jakaś parodia (dobre kilkadziesiąt sekund), "resetowanie się" zegarka do --:--, miganie diód na czerwono i zielono, cuda jakieś ;). I to wraz z wyświetlaniem się zegarka na ekranie, a nie numeru programu (na szczęscie widzę i to można zmienić) nieźle mnie zakręciło i sprowadziło na manowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie jeszcze jedno pytanie. Ten dekoder można podłączyć pod ruter. Próbowałem pod Liveboksa od Orange, ale nic mi nie wykrywa. Nie zagłędiałem się jednak w kabelek, który miałem pod ręką czy był krosowany czy nie. Rozumiem, że by to zadziałało musi być cross?

 

I czy coś w samym Liveboksie trzeba dodatkowo ustawiać? Czy jak mam tam nadawanie IP z DHCP to powinno wystarczyć?

 

I od razu drugie pytanie. Czy jeśli podłączenie Livebox <-> Sagemcom zadziała, to czy jest szansa, by dysk sieciowy podpięty pod Liveboksa był dostępny dla dekodera (tzn. by np. film tam wrzucony dekoder sobie widział we wbudowanym odtwarzaczu multimedialnym)?

Czy jednak dysk musiałby być wpięty bezpośrednio w gniazdo USB dekodera?

 

 

--

 

ed.

zacznę sobie sam odpowiadać ;)

 

1. DHCP starcza, ruter przydzieli IP. Dla Liveboksa trzeba jednak uważać pod które gniazdo ethernet podłącza sie dekoder. Gdy mamy go jednego, trzeba wpiąć kabelek w gniazdo zielone (sprawdzone i działa) lub białe (niesprawdzone).

Ogólnie interesuje nas zakładka Zaawansowane -> Konfiguracja portów po zalogowaniu się do panelu Liveboksa (192.168.1.1) i tam jest schemacik z konkretami.

 

2. Pozytywne zaskoczenie, dekoder widzi dysk sieciowy i można sobie z niego odtwarzać co tam się chce. Więc dysk nie musi być wpięty bezpośrednio w dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyświetliła mi się informacja o aktualizacji, ale póki co jej nie pobrałem, bo później muszę sobie na nowo wgrać listę kanałów, tzn. ułożyć od nowa po swojemu. Nie ma chyba innej opcji prawda? Ponadto po aktualizacji z 16 czerwca, co jakiś czas na kanałach hd zwłaszcza m.in. TVP HD, mogę ściszać do poziomu 1, a i tak gra jak byłby na poziomie 12. Czy Wy też macie taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji w DSI83 i DSI87. Listy kanałów zostały niezmienione. Jedynie z tą głośnością to rzeczywiście jest trochę dziwnie. A może to i dobrze. Bo uruchamia się po cichu. Bo kto by tam pamiętał na jakiej głośności go wczoraj wyłączył po pijaku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji w DSI83 i DSI87. Listy kanałów zostały niezmienione. Jedynie z tą głośnością to rzeczywiście jest trochę dziwnie. A może to i dobrze. Bo uruchamia się po cichu. Bo kto by tam pamiętał na jakiej głośności go wczoraj wyłączył po pijaku :lol:

Poprawka. Z głosem jest wszystko w porządku. To znaczy nic się nie zmieniło po aktualizacji. Dziecko bawiło się pilotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TVN Player wykupić trzeba VOD za 2zł beka. DLNA nie działa w skrócie z mojego dysku nic nie uruchomił ba jpeg nawet nie wykrył beka 2. :) W Skrócie nie ma to jak XBMC. :P

 

Po co robią takie softy to ja nie wiem ...

 

Działa komuś te DNLA zero informacji od strony NC+ dali coś ale niewiadomo o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nowy soft skopał w ustawieniach dekodera, ponieważ wyłącza się samoczynnie po ok. 12 godzinach pomimo, że jest

w USTAWIENIA DEKODERA= INNE USTAWIENIA= AUTOMAT. WYŁĄCZANIE=NIEAKTYWNA. Czy coś można zrobić? Dekodera nigdy nie

wyłączam ponieważ po włączeniu przez dłuższy czas obraz zrywa i przycina (musi się rozgrzać?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji wygląda na to, że w nocy (chyba o 12) zegarek na dekoderze cofa się o godzinę (tryb czuwania). Gdy włączę dekoder - godzina nastawia się na prawidłową. Jest jakiś sposób na to? bo się do pracy spóźniłem :)

Nie ma na to sposobu,bo zegarkiem steruje satelita :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam na odwrot. Gdy wieczorem wylacze dekoder na czuwanie to codziennie rano po godzinie 6 sam sie wlacza. Z tym ze wlacza sie dziwnie, czerwona kontrolka swieci sie bardzo jasno a na wyswietlaczu jest godzina a nie numer kanalu. Dekoder wylacza sie po dwukrotnym przycisnieciu pilota. Oczywiscie to dzieje sie po ostatniej aktualizacji. Nie wiem czy isc wymienic dekoder czy czekac na poprawe, a moze wie ktos co z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działają wam wszystkie uslugi netvod+, które macie w abonamencie ?

Mam all inclusive i nie dziala mi ale kino oraz funvodnet (ktory zamowilem pare dni temu).

Konsultant jak zamawialem funvod mowil cos o restarcie, ale odlaczenie prądu i przywrocenie ustawien fabrycznych nic nie dało.

Te nowe domo kuchnia tez nie dzialają.

 

(mam DSI87)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...