Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właściwie wszystkie splittery dostępne na rynku współpracują z alternatywnymi sprzętami do obioru cyfry, a jak chcesz oglądać w jakości HD to musisz dokupić tyle sprzętu obsługującego ten format ile potrzebujesz ( to jest chyba oczywiste;))

 

@manius88 wydaję mi się że to będzie problem z kompatybilnością sagemcom'a z tv, możesz spróbować sprawdzić na innym tv czy takie cuda się dzieją, a jeśli nie masz takiej możliwości to przemyśl zakup jakiegoś lepszego kabelka HDMI (u niektórych rozwiązuję to problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie napisałem że z tym tunerem DSI83 to nie działa a z Sagemcom DSI87 działało ,albo mam s[beep]ony egzemplarz, po wyładowaniu z pudełka powinien się uaktualnić a nic takiego nie miało miejsca, jak się wchodzi przez menu i uaktualnienie to mówi że nie ma nowego oprogramowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie rozmawiałem z gościem z infolinii i razem żeśmy doszli do wniosku że źle wgrało się oprogramowanie i trzeba zrobić reset fabryczny , ten tunek jest koszmarny z jego poprzednikiem DSI87 nie miałem większych problemów a ten wiesza się bez przerwy a raz miał chyba śmierć kliniczną he he - zgasł w ogóle wyświetlacz całkowicie - ani diody ani zegar - nic się nie świeciło - ciemność widzę ciemność :) a patrząc po numerze nie jest to starszy model niż DSI87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stary gniot ? :shock: Przecież on jest produkowany dopiero od miesiąca i całkowicie zastąpił DSI87, ten sam proscesor, ta sama konstrukcja tylko zmniejszona obudowa i nowy pilot 8)

 

własnie napisałem że z tym tunerem DSI83 to nie działa a z Sagemcom DSI87 działało ,albo mam [beep] egzemplarz, po wyładowaniu z pudełka powinien się uaktualnić a nic takiego nie miało miejsca, jak się wchodzi przez menu i uaktualnienie to mówi że nie ma nowego oprogramowania :)

 

Nie wymusicie na nim nowego oprogramowania bo on już ma wgrane najnowsze z funkcją PVR, jak coś bedzie nowszego to sam załaduje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Owszem gniot, bo Sagem się do niego w ogóle nie przyznaje, a jedyne jakie można znaleźć na ich stronach, to z tego modelu seria 87 i 89.

 

O modelu 83, ani widu, ani słychu.

 

Czyli, jaki wniosek?

 

... że albo to jakaś "wybitnie" selekcjonowana seria pod konkretne rynki (trzeciego świata), o której Sagem woli w ogóle nie mówić, albo ...

 

... coś co już było wcześniej na którymś z rynków i obecnie zostało przystosowane pod wymogi C+.

 

ps.

STi7111, to nie jest nowy procek, to tak dla przypomnienia, jakby ktoś zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jezuuuu... może jeszcze więcej teorii spiskowych ???

 

To jest ta sama konstrukcja z nowym pilotem i nową obudową :-) Czy tak trudno przeczytać co napisałem ? :?

 

To jest specyfikacja DSI 87

 

System:

– Procesor STi7111-SUC

– Pamięć RAM: 256MB 800MHz

Flash: 32 MB

 

To jest specyfikacja DSI 83

 

System:

– Procesor STi7111-SUC

– Pamięć RAM: 256MB 800MHz

Flash: 128 MB

 

Czyli jak widać oprócz zmian wizualnych powiększono pamięć flash do 128 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@cyfra.tv, z całym szacunkiem, ale zamiast pisać byle co, pofatyguj się na strony Sagema i tak rozwikłuj wątpliwości, a nie inaczej, bo w końcu dojdziemy do jakichś absurdów.

 

Procesor nie ma tu nic do rzeczy, a dodatkową poszlaką na potwierdzenie moich wątpliwości jest numer tego dekodera, czyli 83, który jest raczej niższy od 87.

 

Naprawdę nic Ci to nie mówi, czy tylko udajesz Greka?

 

ps.

Powiększyli pojemność flasha, czy nie, papier wszystko zniesie, więc póki nie będę miał potwierdzenia z Sagema, to wybacz, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co Ty z tą stroną Sagema :shock: Myślisz, że każdy wszystko umieszcza w necie ?

 

Mam przed sobą oba typy dekoderów, w środku te same bebechy, działa tak samo, i ma wyższe numery seryjne i nowszą datę produkcji niż poprzedni model :D Prosiłbym o merytoryczną dyskusję a nie jakieś domysły itd... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Doświadczenia nauczyły mnie ufać C+, jak wściekłemu psu, więc póki nie będę miał konkretów, to żadne dyrdymały mnie nie usatysfakcjonują.

 

edit:

 

@cyfra.tv, kasowanie postów, to kiepski sposób na konstruktywną dyskusję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co należy włączyć(jaką funkcję) w telewizorze Panasonic Viera aby dekoder samoczynnie włączał sie po właczeniu TV? Podłączony kablem hdmi.

 

W tą stronę się nie da, ale jak pierwszy włączysz dekoder to powinien włączyć TV. U mnie tak działa z Arivą.

 

No właśnie u mnie nie działa to w żadną stronę sagemcom i plazma panasonic viera, więc pytam czy nie trzeba czegoś dodatkowo włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem sobie spokój jak przełączałem na hdmi w telewizorze to sagem kom mi się boot'ował i wyłączał i tyle było z oglądania, a włączając pudełko tv nigdy nie przeszedł sam na odpowiednie hdmi ale jakaś komunikacja jest pomiędzy nimi - może kabel iHDMI by dał radę, ale nie mam zamiaru na razie kupować takiego kabelka bo i po co, dla mnie to niewielki kłopot z przełączaniem - gorzej rodzina dzieciak nie radzi sobie a i małżonka się wnerwia że sagem się tak długo załącza. he he mnie ten sprzęt nauczył cierpliwości :D dla mnie właczanie pudełeczka to mgnienie oka :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...