Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z tym dekoderem od dłuższego czasu, tzn. zdążyłem ze 2 razy przedłużyć umowę, bo zawsze jest coś nagrane, a nie obejrzane. Otóż zdarza mu się zawiesić tak, że pomaga tylko ocięcie zasilania i pokazywał się kilka razy błąd E508 - to chyba z dyskiem związane. Podczas odtwarzania nagranego materiału samoczynnie film przewija się (bez dźwięku) kilkanaście sekund i nie można odtworzyć tego fragmentu z normalną prędkością.

Do niego mam kartę cameleon i podobno będę mógł wymienić na inny typ przy zmianie oferty (listopad '15), a teraz to tylko na inny pace. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam problem z pilotem do Pace (http://www.dmtrade.pl/galerie/p/pilot-do-cyfra-pace-250_6241.jpg), mianowicie niektóre przyciski działają z wyraźnym trudem (zwłaszcza 1 i powrót). Tak myślę, że najlepiej będzie po prostu kupić nowy pilot. Nie wiem tylko czy jest jakaś różnica między tym starym a tą wersją z czerwonym okręgiem po środku (http://sklep.phusaturn.com.pl/media/products/02818/images/thumbnail/big_pilot_nc_pace_oryginalny.jpg?lm=1419903352). I czy ewentualnie będzie trzeba jakoś parować pilot z dekoderem ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kup tą starą wersję. Miałem kiedyś ten nowy i szybko wróciłem do starego. Jakoś mi nie pasował. Ale zanim kupisz, nową czy starą wersję, to tego dotychczasowego rozbierz, wyczyść i wysusz. Obudowę i gumkę z przyciskami to nawet pędzelkiem pod kranem wodą z mydłem można umyć. Oczywiście też dobrze wysuszyć. Natomiast samą płytkę to lepiej spirytusem przeczyścić, ale nie perfumami ;) Pilot w zależność od egzemplarza rozbiera się trudniej lub łatwiej. To są dwie połówki połączone kołkami na wcisk. Nie ma zaczepów i nie ma obawy, że przy rozbieraniu coś się wyłamie. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też robiłem tak jak piszesz, jednak z problem powracał, zwłaszcza na najczęściej używanych klawiszach. Dodam że obecnie używam pilota pochodzącego jeszcze od philipsa 6201, a więc leciwego, wyekspluatowanego do tego stopnia że obudowa jest idealnie gładka. W drugim egzemplarzu od MR który ma 3 lata problem nie występuje, a obudowa jest wyraźnie chropowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że problem wraca. Gumki przewodzące i sama płytka robią się jakieś takie zawilgocone. I to właśnie w okolicach przycisków najbardziej eksploatowanych. W związku z tym nie widzę sensu za każdym razem inwestować w nowego pilota. To, że pilot od drugiego dekodera od 3 lat nie ma podobnych przypadłości niczego nie mówi, bo nie czas tu jest ważny, a intensywność użytkowania, która jak się domyślam z powodu zachowanej chropowatości obudowy nie jest przesadnie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jakiegoś czasu mam problem z dźwiękiem. Na niektórych kanałach z pakietu C+, czy National Geographic, dźwięk bardzo mocno zanika (bardzo słabo słychać). Czy to jest problem z dekoderem czy zaszły jakieś zmiany w nadawaniu dźwięku i moje kino domowe ma problemy? Mam dekoder podłączony przez kabel optical.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...